bugün

Bir meydan okuma cümlesidir.

"Yedi acve hurması yiyene zehir ve sihir etki etmez." (Buhari hadis no 5327, müslim hadis no 3814)

Alın size sahih hadis. Altı temel hadis kitabının en güvenilir ikisinde geçiyor. Sahih buharide ve yetmiyormuş gibi sahih müslimde de aynı hadis geçiyor. Yani inanmayana kafir diyeceğiniz cinsten sahih o derece.

Hadi erkekseniz, ben size bir fare zehiri yedi tane de acve getireceğim. Bunu uygularsanız da size beş kilo acve alırım hediye. Pahalıdır he biliyorsunuz.

Hadisler allahın resulünün ağzından çıkmamıştır onun adına uydurulmuştur diyenlere kafir diyorsunuz ya, siz onun söylediğine iman ettiğiniz halde güvenmiyor musunuz? O söyledi ama yalan mı söyledi diyorsunuz? Gerçekten çok yazık.
Budamı gol deeel..
kendi peygamberine inanmayanin Müslümanım diye gecinmesini gördüğümüz hadis.
hadis islamdir.
Caner taslaman'ın hayatında yaptığı tek doğru iş, hadisleri savunan yobazın önüne bir şişe deve sidiği koymaktı.

Yobaz içmedi tabi...
“Kim her sabah aç karnına yedi acve hurması yerse ona zehir (summun) ve sihir (büyü) etki etmez.”

Acve hurması Medine’nin Necid yönünde Aliye bölgesinde yetişen hurmadır.Bu hurmaları peygamberimiz (sav) kendi eliyle dikmiş ve bereketi için dua etmiştir.(Diyanet Vakfı Ansiklopedisi)

Zehir diye çevrilen summun kelimesinin ifade ettiği zehir, insanı öldürmeyen zehirdir. Öldürücü zehirler için hevvam: الهوام kullanılır. Öldürücü olmayan zehirler için sâmme: السامة kullanılır.Summu kelimesi zehir demektir. Öldürücü olduğunu ifade etmek istersek “öldürücü zehir” dememiz gerekiyor. Bu günkü Arapça’da da bu böyledir.(Eski ve yeni sözlüklere bakan baksın) Fakat öldürmemesi, etki etmemesi anlamına gelmez. insana bir şey yapar. Organ köreltebilir, ishal yapar vs. Sihir diye çevirdiğimiz de büyüdür.

Bu gün birileri limon kanserden korur deyince hiç bir itiraz ve reddiyede bulunmadan kabul ediyoruz. Bu normal şartlarda olabilir diyebiliyoruz. Deneyi yapmadığımız için red etmemiz gerekmez. insan kimyasal bir varlık.. ilaçlar kimyasal. Hadis-i şerif “her gün sabahları aç karnına yedi hurma” dediğine göre bunu kür kişi yapan kişi öldürücü zehire sahip olmayan hayvan zehirlerden ve büyüden korunur.” deseydi ve ardından Hz.Peygamber (sav) efendimize bir Canan Karatay kadar güvenmeyecek miyiz yani. O bize “miraç” a çıktım, Allah ile perdesiz görüştüm” diyor, inanıyoruz. Buna mı inanmayacağız.
Ehehe şimdi kafa koparan Dede benim şekerim var der.
Bu sözleri söyleyen şahsın bizzat kendisinin söyledikleri gerçeklerle çelişiyor diyecek cesarete sahip olduğunuzda bütün tartışmalarınız bitecek.

Saygı ve hürmetle.
Sen şu korona aşısı olup 1 hafta sonra korona olanlari bize bı aciklasana önce..
Hadislere inanmıyorum deyip 19 safsatasına inanan bir tuhaf arkadaşın şovudur.
Babacım Caner hoca kralını yaptı bu işin az orijinal ol.
Arapça da aslında o bu anlama gelmez dini de çok sıkıcı.
Götünüzden arapça uydurmayın.
Zehir ama mikropmuş öldürmezmiş.
Lan bırak.
hadislere inanılır ama islami olarak. hadislere inanmayan peygambere inanmamış olur. hadislerin islami açıklamaları olabiliyor. hadislere güvenilir islamiyet'te.
Bak sen, kasıt öldürücü olmayan zehirmiş!

Peki o zaman acve hurması ye üstüne de müshil iç. Bakalım sonuç ne olacak...

Kimi hıyar da olmayan aklıyla Covid aşısıyla filan karşılaştırmış!

Len dingil, Covid aşısı covid'den kesin korur dendi de haberimiz mi yok? Bilimsel tedavilerin işe yaramasında istisna her zaman olur, normaldir.

Fakat peygamber olduğunu iddia eden bir kişi bir şey söylüyor ve istisnadan bahsetmiyorsa, söylediği istisnasız doğru olmalıdır.
Noldu lan, dün kuran bize yeter başlığını açtım sabaha kadar konuştunuz. Şimdi gelip hakaretten başka bir şey yapmamışsınız.
şu başlığı ne zaman görsem hadise'nin fotoğrafını falan paylaştınız sanıyorum, sonuç hep hüsran...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar