bugün

eşi yemek yok deyince intihar eden diyarbakırlı dört çocuk babası. insanın içini sızlatan bir durum. s!keyim böyle ülke'de yaşamayı kelimesi bile az geliyor.

http://haber.mynet.com/de...yince-kendini-asti/527861
Akşam akşam gözlerimizi yaşartmış gariban insan evladı, neredeymiş gazze için ortalığı ayağa kaldıran reklamcı badem bıyıklar, neredeymiş pkk ya erzak yardımından vakitmi bulamamış dtp silvan belediye başkanı, neredeymiş başbakan , neredeymiş devlet , neredeymiş batıda bir ıslıkla toplanan yüzlerce kürdün dayanışması komşularınamı yardım edememişler.
mübarek ramazan ayında halk'ın ne kadar iyi durumda * olduğunun göstergesidir.
akp'nin bi tarafına sokulmalıdır.
(bkz: acı oruç)
intiharı hakkında konuşulacak şeylerin çok olmasının yanı sıra, ismiyle olayın yan yana gelmesi pek bir dikkat edilesi detaydır.
adı hacı, soyadı oruç, evinde yiyecek yemek bulamadığı için öldürmüş kendisini. Allah taksiratını affetsin. Referandum, terör, HSYK. Ülkenin solcuları gerçekten solcu olsa, Hacı Oruç adı yıkardı ortalığı, yıkardı. Aman ha,fakirlikle yoksullukla ne işi olur solcuların? HSYK'da general kurtarsınlar. cemaatler de fakirlere yardım etsin. solcuların açık bıraktığı kapıdan çözüm üretmese de kısa vadeli pansuman yapsın, oyları kapsın.

O değil de, Ramazandayız be, bilsek, bulsak da ailesine bari yardım etsek.
yardıma gerçekten ihtiyacı olan insanlar diğerleri bazıları gibi çingenelik yapmadıkları için yapılan yardımlardan mahrum kalıyorlar. Fakir ama gururlu insan evladıdır.
AKP iktidarının buna savunması da hazır olacaktır mutlaka. Hazreti Ömer'in, tenceresinde taş kaynatan kadınla olan meselini anlatacaklardır bol bol. Savcılık bugüne kadar bütün iktidarları sorgulayıp neden bu ülkede evinde yiyecek bir şey bulamayan insanlar olduğunu soruşturacak mı? Demirellere, Erdoğanlara, Özallara halkı aç bırakmaktan dolayı dava açabilecek mi? 30 yıldır süren bir savaşta harcanan paraları hesaplayıp bunlarla kaç insanın doyabileceğini söyleyecek mi? Ya da mankenlerin göbeğinden şusi yiyenleri bulup, Hacı Oruç'un ailesine borçlusunuz diyecek mi?
not: alıntıdır.
kestirmeden ölüm orucu tutan zaat.