bugün

öğrenilmiş çaresizlikle insanları yavaş yavaş ezerek sindirme taktiklerinden biridir.
(bkz: psikolojik harp teknikleri)
halkın kendisini zayıf ve ezik görmesini amaçlayanların yaptıkları iştir. başarılı da olduğu söylenebilir.
(bkz: aşağılık kompleksi olan türkler/#10181319)
vatandaş bizdeki kadar mal olunca hiç de zor olmayan bir harekettir.

insan bir merak etmez mi, wikileaks falan tamam hani biraz yabancı kelime, halkımıza ters ama japonyada deprem lan. deprem bu, çok afedersiniz ama iflahımızı zikti bizim daha 12 yıl önce. aylarca dışarıda yatırdı. ki her an tekrar yapabilir bunu. ama vatandaşımızın gündemi ne? bilgisi ne?

hey yavrular...

velhasıl böyle vatandaşa böyle haber bülteni diyorum, vatandaşla haber bültenini hazırlayanları birbirinden ayırmayalım, ikisi de aynı kaynaktan besleniyor. bir farkları yok bence. (bence diyeyim de okuyana bir kaçış alanı kalsın, kendime de bir kıvırma alanı...)
yüz kişiden doksanının doğru cevap verdiği sırf yurdum insanını mal konumuna düşürmek için röportaja saçma cevap veren 10 kişinin gösterildiği olaydır. üzücüdür, şeref yoksunu bir davranıştır kanımca...
vatandaşın mallığını gözler önüne sermektir.
halkın ne kadar gündemden habersiz olduğunun göstergesidir. ulan libya'ya o kadar gemi gitti*, hiç mi merak etmedin nereye gidiyor, niye gidiyor bunlar diye? libya'ya, libya halkını amerikan askerlerine karşı korumak için gittiğini sanıyor zavallı yurdum insanı. bi bilseler amerikan askerlerinin geri kuvveti olarak görev yaptıklarını...

edit: zoruna mı gitti sayın yobaz?*

(bkz: genç yobazlar rahatsız)
bilgisizlik içinde yaşayan yazarların aşırı şekilde rahatsız oldukları olaydır (bkz: halk bir dalaktan ibaretmiş)
saçmalıktır. küçük şehirde yaşamanın avantajı mı desem bilmem ama bana denk gelmemiştir bu güne kadar. günün 14 saati insan çalıştırılan bir ülkede kimse gündem takip edilmesini beklemesin.
aslında emeklerine saygı gösterilmesi gereken muhabirlerdir. o kadar saçma sapan cevap verecek insanı toparlamak için sabah erken saatlerden haber saatine kadar çalışmakatadır.

her soru sorduğu vatandaşın arkasına gülme efekti de koyarlar bunlar. en sonuna da bir tane seçerler, soruları doğru yanıtlayanların içinden, onun arkasına da alkış efekti koyup haberi bitirirler.

biz de buradan bu büyük haberciliği alkışlıyoruz. **
man kafa uğur dündar ın muhabirleri aracılığıyla yaptığı olay

birileri bu adamı halk ile dalga geçmekten vazgeçirsin.
vatandaş da türkiye'de dunyada neler olup bittiğini takip etsin, tüm dizi karakterlerini tanıyan bu insanların türkiye'de neler olup bittiği konusunda hiçbir fikri yok. milli bayramları bile bilmeyen bir türk vatandaşını tiye almak yapılabilecek en insaflı davranıştır.
istanbul hukuk 3.sınıf öğrencisine chp' nin başına inönü geçecekmiş ne diyorsun geçer mi? benzeri bir soru sorulmuş ve eleman evet diye cevap vermiştir. tabi kendisi facebook üzerinden açıklama yapmış ve 'montaj abi bu' demiştir. diyeceğim o ki bu şerefsizlerin gözü öyle dönmüş ki efendice bir cevap versen onu eğer büker en saçma hale getirirler, aman diyim.
kıbrıs'ın atlantik'de olduğunu söyleyen bile vardır. ne kadar eksi yerim bilmiyorum ama akp seçmeni gerçeğini gösteriyor adamlar, birine dokununca ibadet ettiğini sanan zihniyet böyle olur, üstelik adam milletvekili varın siz düşünün.

yazar notu: birçok şirketin yaptığı araştırmada eğitim seviyesi düşük insanların akp'ye oy verdiğini gösteriyor. tabi % 5 lik kısımın en az lisans eğitimi yaptığını, kendine göre haklı sebeplerle akp'ye oy verdiğini düşünüyorum.
kendini akıllı sanan bazı muhabirlerin oyunudur fakat rus ruletine benzer karşısında sivri bir amca yada fırlama bir ergen varsa kurban kendisi olur.
(bkz: herkesin bir popisi vardır)
bir işçinin patronuyla alenen dalga geçmesi gibidir lakin patron o elamanı anında kovacakken
bizler aksine güler geçeriz, hatta baş tacı yaparız. kendimizle dalga geçilmesinden hoşlanıyor muyuz
bilmiyorum.

röportaj yapılan kişinin cahilliğine -dolayısıyla halkın cahilliğine- vurgu yapılıp, makaraya alınıyor
ne yazık ki. biri de çıkıp demiyor ki 'aga sen neden yemek yediğin kaba pisliyorsun?'
zaten sordukları 1000 kişiden 1 i fail veriyor onu da hemen koyuyorlar. bazıları anlaşmalı hatta.
(bkz: kanal 7)