bugün

çok nadir olması ve onun da nedense hep en olmayacak zamanda olmasıdır.
ne yazık ki insanın enerjisini azaltan ve umudunu yitirmesine sebep olan bir dünya gerçeği. ama otobüs gelmiyor diye durağı terk edersek yolumuzu kaybedebiliriz. belki istediğimiz otobüs de gelmeyebilir ama bu gideceğimiz yerden zevk almayacağımız anlamına gelmez. bir şeyler için mücadele etmek insanı canlı tutar. en azından denemeli...
2022 yılında karda düşüp ayağımı kırdım. 6 ay yürüyemedim. yürümenin güzel bir şey olduğunu öğrendim. yürüyebiliyorsanız, dışarda dolaşıp gezebiliyorsanız güzellikler her an sizinledir. ama farkında değilsinizdir.
ve nedense hep isterken, olması için uğraşırken olmayıp, vazgeçince ve beklenmeyen bir anda olur.
Bunun denk gelebilmesini beklemek yerine artık kendimi buna endeksliyorum aşırı keyif aldığım bir şey nerede güzel bir yer var, ya da nerenin neyi meşhur artık gidip kendim görmek istiyorum arabam olmadığı içinde bankkartın kampanyasını kullanarak haftalık araba kiralıyorum dert tasa kalmıyor öneririm herkese. Alıp kafayı gidin ara sıra plansız.
oluyorsa o da iyi bir şey. geç de olsa en azından olmuş yani. olmayanlar ne yapsın?
O şeyleri güzel ve değerli kılan da nadide oluşudur zaten.
(bkz: bakış açısı)
göreceli olay bunlar .