bugün

Merak etme, insan hayatı kısa, yakında bütün güzelliğin gidecek. Çirkin, yüzü kırış kırış iğrenç bir kaşar olacaksın.
ama var ya allah çirkin şansı versin bebeğim ben güzel oldum da ne oldu nazar değdiren değdirene.
Bazen osuruklari tercume ettirsek eminim her got hayatinda bu sozu soylemis olurdu.

Tanim : bir dilek olarak yapilan ukalalik.
Bu benim kaderim galiba, herkes mi kıskanır ya çok çirkin ve kötü iseniz benim suçu nedir?

Ayrıca çok güzel olduğum için, bu durum bıkkınlık getirmiştir.
zaman zaman bünyeye duhul eden hislerdir. sonradan diyorum olm erkeğim ben manyak mısın ne güzelliği diye. sonra kendi kendimize gülüyoruz bayağı..
güzel, çok güzel ya da çirkin. hepiniz ufak zevk makinalarından fazlası değilsiniz. sadece marka model ve tasarımlarınız farklı.
kaderimdir.

yeter artık bıktım iltifatlardan.

napalım böyle yaratıldık diye sizin zevklerinize mi hizmet edelim
Aşık veyselle cevap verilecek kız tipi

Güzelliğin on para etmez
Bu bendeki aşk olmasa.
Çoğu egoist Türk kızın kendisini fazlasıyla güzel "sanmasından" doğan durum.
(bkz: güzel kıza yapılan muameleler)
(bkz: havan batsın)
affınıza sığınarak (bkz: götü kalkmak)
(bkz: mesaj alınmıştır)
yerinde bir eylemdir.çünkü güzel insanların yaşama hakkı sınırlıdır.

-alıntıdır-

Güzel insanların daha fazla dikkat çektiği, daha fazla sevildiği, daha fazla şu bu o olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış, üzerinde tartışmaya gerek olmayan bir gerçektir. Ama aynı zamanda önyargı canavarıyla en fazla savaşmak zorunda kalanlar da yine bu güzel insanlardır. Güzelliğin avantajları tabii ki inkâr edilemez. Ancak unutulmamalıdır ki güzellik, pek çok dezavantajı da beraberinde getirir. insanlar size potansiyel aptal olarak yaklaşır, zira güzelliği veren tanrı aklı esirgemiştir. madem güzelsinizdir o zaman muhtemelen salak, kötü, zalim, ukala, kibirli, şımarıksınızdır. Görüntüdeki güzelliğin, içinizdeki güzellikten kaynaklanan bir yansıma olması ihtimali düşünülmez bile. Oysa asıl olan ifadedir. Şekil itibariyle çirkin diyebileceğimiz pek çok insanın güzel görünmesi, ya da güzel birinin çirkin görünmesi tamamen bu yansımaya bağlıdır. ne de olsa et kabuktan ibaret, mühim olan özdür.

insanlar size "güzel şey" şeklinde hitap etmek suretiyle sizi nesneye indirgerler, "benim bir ismim var" dediğinizde sebebini anlayamazlar. sizin bir kimliğiniz olduğu fikri onlara yabancıdır. bir nevi vazo muamelesi görürsünüz. siz sadece güzel bir nesneden ibaretsinizdir. yani aklınız ve ruhunuz yoktur. insanlar sırf güzel olduğunuz için size yakın olmak isterler, çünkü etrafınız hep kalabalıktır. iltifat ederek size yaklaşabileceklerini sanırlar. iltifatları kabul etmezseniz ya da utanırsanız bunu yadırgarlar ve fısıltılar başlar. kim samimi, kim değil anlayabilmektesinizdir.

eğer kadınsanız potansiyel or.spu muamelesi görürsünüz, özellikle iş hayatında..."bunu özel olarak görüşelim" lerin, "beraber bir yemek yesek" lerin ardı arkası kesilmez. erkekseniz kesin or.spu çocuğusunuzdur, yemediğiniz halt kalmamıştır, kesin bir puştluk yapacaksınızdır. o yüzden kadın ya da erkek olmanız fark etmez, güzel olduğunuz için güvenilmezsinizdir de...

bu sebeple güzel insanların yaşama hakkı kısıtlıdır. güzel olduğunuz için olur olmaz insanlar sizi rahatsız etmeyi hak olarak görür. sizin rahatsız edilmeme hakkınız ise söz konusu bile olamaz. girdiğiniz heryerde bütün kafalar size döner, hemcinsleriniz yemeğinde böcek görmüş gibi bakar, karşı cins salyada boğup, tek lokmada yutacakmış gibi... sürekli birileri sizi süzer, kendi halinde, sakin sakin vakit geçirme hakkınız yoktur. çünkü insanlar size bakmak, izlemek ve hakkınızda konuşmak ister. size bakarlar ama sizi görmezler. gördükleri şey or.spu ya da or.spu çocuğu olma potansiyeli yüksek, aptal, ruhsuz, kişiliksiz aksesuarlardır.

güzellik insanın kendi seçimi değildir.(modern tıbbın mucizelerini saymazsak) ne demişler? güzellik geçicidir, aptallık baki kalır. kimse sizi yalnız güzel olduğunuz için bir yerlere getirmez, ya da her şey altın tepsilerle önünüze serilmez. bunların farkında olan kadın ya da erkek pek çok güzel insan, zihinsel ve ruhsal donanımını kuvvetlendirmek için gayret gösterir. ancak önyargılar işlerini güçleştirdiğinden,diğer insanlardan daha fazla çaba harcamaları ve daha sabırlı olmaları gerekir.

bütün bu sebeplerden ötürü güzel birini gördüğünüzde daha farklı bakmaya gayret edin, çünkü onların yaşama hakları sınırlıdır.
(bkz: ego sıçması)
(bkz: hay allah ne yapsak ki) *. * *
-yhaa güzellikten bıktım nmut.
+kaç yaşındasın ki kızım? 3 sene sonra sarkar oran buran senin.
-yhaa ben daha 16 yaşındayım!
+valla ben 27 flan sandım.
-yha git yhaa dalga mı geçiosun yhaa ben çok güzelim aslında!
+pek benzemiyosun bıkmışa?
-bıktım aslında ama...
+şimdi siktir git hadi...
(bkz: yakışıklı olmaktan bıkmak)
(bkz: sevişelim mi)
allah başka dert vermesin kisisidir.
üffff yaaa bu gün gene çok güzelimm...
(bkz: estetik cerrahi bölümünün kapanma sebepleri)
güzellik göreceli kavramdır. zor olan güzel olabilmektir. çirkinleşmek ise kolaydır. tek bir davranışla çirkinleşebilir insan. güzel olmaktan bıkanlar için çok sorunçirkinleşmek olmaz ama çirkin kişinin güzel görünmesi bir zordur.
(bkz: burası kasıyor mu ne)**
-of biliyo musun gülendam güzel olmaktan sıkıldım yane. hem bi kere çok zor annatabiliyo muyum her gün saç baş yap, makyajını tazele felan yane. sürekli alışverişe çık modayı takip et felan çok baydı yaaneee. tabi sen anlayamazsın benim durumumu. ah gel bi öpiyim de güzellik geçsin gel buraya gel.
+?'^+^+%&%!
-gelsene bebeem gel
-bsg lan mal.
yüzünün yandığında kimsenin yanında olmayacağı gerçeğiyle yüzleşmektir. *
+ güzel olmaktan bıktım yaa
- küstahlık çirkin bir davranış biçmidir. bu yüzden sen güzellik ve çirkinliği iyi dengeliyorsun bence çok fazla kafana takma
+ nasıl yani
- bi siktir git çay koy