bugün

(bkz: ben yandım eller yanmasın)
bilim tanrıya inanmayı imkansız kılmaz, sadece gereksiz kılar. bilim olmasaydı herşey mucizeydi ... '' steven weinberg'dü sanırım.
güzel ateistlerin sözleridir.
gönül cennete gitmek ister, günahlar el vermez.
" abdestsiz hayat, oh ne rahat " diyebilirler.
(bkz: #14193722)
önemli olan tanrının büyüklüğü değil, işlevidir.
istemesini istersen meryem ana bile verir / şeytan a.s.
Benim, iyi biri olmak için tanrıya ihtiyacım yok. richard dawkins, tanrı yanılgısı kitabında bu cümleyi kullanmış ve benden şükelasını almıştır. yine aynı kitapta, pagan dinleri/panteist tanrıları tamamen reddeden semavi dinlerin taraftarlarına atfen kurduğu "bana niye kızıyorsunuz ki? ben sizin reddettiğinizden 1 fazlasını reddediyorum. yani aramızda 1 tanrı fark var" cümleleriyle kendine hayran bırakmıştır. hakikaten, (reddediş babında)aramızda sadece 1 tanrı fark var.
"allah mı? ne allahı? allah ne arar la evrende?"
din halkın afyonudur.
allah yok , din yalan.
benden gayrısı şüpheli..*
her dakika övülmek isteyen bir tanrıya inanamam.

-friedrich nietzsche-
ancak lafta tanıdığım ve her gün yanılan insanların bana söyledikleri kadar bildiğim sen;
tanrı denen acayip ve hayal mahsulü varlık, kesinlikle, gerçekten ve herkesin önünde ilan ediyorum ki sana en ufak bir inancım yok.
marquis de sade.
"Eğer Tanrı, insanı zorladığı hayatı kendisi yaşamak zorunda kalsaydı, kendisini öldürürdü."

Alexandre Dumas
hiç de güzel olmayan allahsız kitapsız insan sözleridir.
inançlı biri olarak diğer insanların da dinin şuan ki halini sorgulayıp süzgeçten geçirmesine her dini zırvaya ve dinci zırvaya kapılmamalarına yardımcı olacağını düşündüğüm sözlerdir.

Çocuğun akıl yaşını doldurmasına dek din eğitimi izin verilmeseydi , biz çok farklı bir dünyada yaşıyor olacaktık

"En tehlikeli insan tipi az anlayan, çok inanandır."
Anton Çehov

Nerede ki akıl özgürdür ve egemendir, orada din adamına yer yoktur.
Voltaire

Dünya, 15 yaşından küçük çocuklara din dersi vermeyecek kadar dürüst olursa, belki o zaman ona umut besleyebiliriz."
Arthur Schopenhauer

"Her dakika övülmek isteyen bir Tanrıya inanamam. "
Friedrich Nietzsche

"Din kolaylıkla tüm zamanların en iyi yalan hikayesidir. Düşünün bir kere. Din insanları görünmez biri olduğuna, gökyüzünde yaşadığına ve yaptığınız herşeyi günün her dakikasında izlediğine ikna etmiştir. Ve görünmez adam, yapmanızı istemediği 10 spesifik şeyler var. Ve eğer ki bunlardan herhangi birini yaparsanız, sizi özel bir yere gönderecek; burada yanma, ateş, duman, işkence ve eziyet ile sonsuza kadar yaşacak; ve acı çekecek, yanacak, ve zamanın sonuna kadar çığlık atacaksınız. Ama sizi seviyor. Sizi seviyor. Sizi seviyor ve paraya ihtiyacı var."

-George Carlin

not: eksilenme rekoru kırıcam.
Ne demiş bilge Rancordas Cancad; komunistlik parayı, feministlik kocayı, ateiatlik uçak düşünceye kadar.
God is that.
din, yoksulların zenginleri öldürmelerini engeller. -napoleon-
--spoiler--
insan meyveyi buldu ve yedi, meyve hep oradaydı. aslanı gördü ve kaçtı , kalırsa ölecekti. ve yıldırımı duydu, korktu, anlamadı. sonra saklandı, örtüsünü başının üstüne çekti, gözlerini ve kulaklarını kapadı. duymadıkça, görmedikçe ve düşünmedikçe mutluydu. bundan sonra ne zaman korksa , anlamasa başının üstüne çekecek bir şeyler buldu. korktukça inandı, inandıkça sorgulamadı. cahil ve katı mutluluğunu anlattı adına din dedi.
--spoiler--
dünya üstünde yaklaşık 4000 din var. sen 3999 tanesini reddediyorsun ben ise 4000 tanesini. aramızda o kadar büyük fark yok.
inanmak, düşünmekten kolay. Bu yüzden, düşünenden çok inanan var. Bruce Calvert
tövbe ettim, artık inanıyorum.