bugün

etme cahil ile sohbet küstürür, cam kırığıyla silme götünü yırttırır.
Ey toprağın altındaki sağlar geri dönünüz.
Zira toprağın üstündeki insanlar çoktan öldüler.
görsel
Baktık taşakları çok büyük, ellemedik.
Hisleri ve duyguları yok olduğundamı öldürür bir insan yoksa öldürdüğündemi duyguları yok olur.
Havalar soğuduğunda insanlar gölge veren ağaçları unutur.
insan sınırlarına ulaştığında, daha derinine inmeyi de bilmeli. Kendini efektif kullanmalı. Bilmeli, öğrenmeli, merak etmeli ve keşfetmeli. Çünkü yaşamak, derinine keşfedilen bir anlamlar bütünüdür.
Herkes ne diyecek!
Herkesten ne gördüm ki?
Bu herkes dedikleri şey beni üzmekten, hayatımı manasız hale sokmaktan başka ne yaptı?

Sabahattin Ali.
Ben sevmekten hiç borçlu çıkmadım.
Sadece binlerce yılın aklı değil, çılgınlığı da patlak verdi üstümüzde. Tehlikelidir mirasçı olmak.

Nietzsche.
Kurgu yalandır, iyi kurgu yalanın içindeki gerçektir.

Stephen King.
“New York’ta gördüğüm yüzler bana oyun oynayıp kaybetmiş insanları hatırlatıyor.”

Murray kempton.
"dünyaya insan olarak gelip de, aşık olmadım diyen yalan söyler. ne var ki, bizim ki aptallar takılıyor kalıyor, oradan öte yana gitmiyor." neşet ertaş.
ilkelerine bir kez olsun ihanet eden insan, hayat ile olan saf ilişkisini yitirir.

Andrei Tarkovsky.
Ahmet Kaya'nın 'şimdi iyi niyetlerimi bir bir yargılayıp asıyorum, bu son olsun' dediği yerdeyim.
ne olacak bu akp'nin hali.
Anlamak fiilinden meşaleler yakmalı yeryüzünde birbirimizi görebilmek için.
At gibi giden it gibi gelir *
insanı s.... deveyi falan filan dıye bir laf vardır.
insanın zamanı varsa, her şeyin gelmesini beklemeye mecburdur. Her şeyi varsa eğer; zamanın geçemesini beklemeye mahkumdur.

Özdemir Asaf.
iki kişinin bildiği sır değildir.
Aslan akbey.
kurallar azizler için değildir. azizler kural tanımaz.
herkes cennete gitmek ister ama kimse ölmek istemez...
görsel
Bilen susunca cahil cesaretleniyor.
'hor bakma sen toprağa, toprakta neler yatur
kani bunca evliya, yüz bin peygamber yatur.'

(bkz: yunus emre)