bugün

canınızı sıkmayın her şey daha kötü olacak o zaman sıkarsınız.
Gerçek soru ölümden sonra hayat olup olmadığı değil, ölümden önce sen hayatta mısındır ?
Hayat, yıllar geçse de kaybetmek üzerine kurulu bir oyun.
Dost bildiklerimiz arkamızdan vurdular.
insanları hayvanlığa davet ediyorum..
Ne hasta bekler sabahı, ne taze ölüyü mezar. Ne de şeytan, bir günahı, seni beklediğim kadar. Geçti istemem gelmeni, yokluğunda buldum seni; bırak vehmimde gölgeni, gelme, artık neye yarar?
Ey sevgili! Şimdilik güzelliği sana aşkı da bana vermişler.
Bunların hepsi emanettir. Ne güzellik senindir ne de aşk benim.
‘’Hayat küçük şeylerden oluşur. Eğer sen seversen büyük olurlar. “

Osho
Ne ekersen onu biçersin.
“insanlığın bin bir çabayla iki bin yılda yarattığı asgari ahlak, elli yılda televizyon tarafından çiğnenmiş ve on yılda internet tarafından yutulmuştu.”

Hakan Günday
"Eğer çözümün bir parçası değilsen, sorunun bir parçasısındır."

-Dr.Nowzaradan
Din, dünyadaki en önemli kuvvetlerden biridir.
Nelson Mandela
Aci çekmek özgürlükse özgürüz ikimizde.
"Bir odanın kapısını kapatıp yalnız kalmak, her zaman hayatımın en güzel şeylerinden birisi olmuştur." Bukowski
insan ulaşamadığı her şeyin delisi, ulaştığı her şeyin nankörüdür. Pablo Neruda, herşeyi özetlemiş...
Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin.

(bkz: Friedrich Wilhelm Nietzsche)
Zoru hemen yaparız, imkansız biraz zaman alır. Çok beğendiğim Fatih Sultan Mehmet sözüdür. Çok güzel değil mi sizce de?
''Evren hakkındaki en dehşet verici şey onun bize düşman değil, kayıtsız oluşudur fakat bu kayıtsızlıkla uzlaşıp hayatın zorluklarını ölümün sınırları içinde kabul edebilirsek insan türü olarak varlığımız bir anlam ve tatmin sağlayabilir. Karanlık ne kadar derin olursa olsun kendi ışığımızı yaratmalıyız.”

Stanley Kubrick
Bir şey var tozlu sayfalarda
Sonbahara yaprak döker, toza toprağa karışır,
karlar yağar ve erir üzerinden,
Güneş doğup batar ve seneler olur,
Ama o şey hep orda durur.
"Bir kültürü yok etmek için kitapları yakmak zorunda değilsiniz. Sadece insanların kitap okumasını durdurmanız yeterlidir."

Ray Bradbury - Fahrenheit 451

görsel
Aradan çok zaman geçer bazen. Bir kaç mevsim, bir kaç insan, bir kaç anı, bir kaç acı.

Ali Lidar
"Çok düş kurdum ben. Bunca düş kurmuş olmaktan yorgunum, ama düş kurmanın kendisinden yorulmuş değilim kesinlikle. Kimse yorulmaz düşten, çünkü düş unutmaktır ve unutmak üstümüzde ağırlık yapmaz; uyanık uyuduğumuz, rüyasız bir uykudur unutmak."

Fernando Pessoa
görsel
"Hiç bir şey bilmediğinizi kabul etmeniz sizi çevrenizdekilerin en zekisi yapar." - Socrates
suçlamak anlamaktan daha kolaydır. anlarsan değişmen gerekir.