bugün

"gerçek kemalist" ile uzaktan yakından ilgisi olmayan şovmen kemalistin uydurmasıdır; tıpkı "gerçek dindar" ile hiç ilgisi olmayan yobaz yalamaların uydurmalarına benzer.

bir domatesin içinde ne kadar allah yazarsa, güneş da o kadar atatürk'e benzer.
(bkz: buna inanıp gaza gelip bir şey yazan top olsun)
şimdi çok sağlam bir bakınız veriyorum okumadan yorum yapmayın ve %100 hak vereceksiniz garanti;

(bkz: kemalistlerdeki kişilik bozuklukları)
akp'nin demokrasiye benzemesi kadar komik bir gözlem.
putperestliktir diyesim geliyo.*
bu kadar da abartılmaz ki..
güneşe bakan kimsenin görmek istedikleriyle alakalı sanırım biraz..
(bkz: nasıl bakarsan öyle görürsün)
yoksa o da insan, o da kul..
bir insanı sevebilirsin örnek alabilrsin izinden gidebilirsin ama tapamazsın tapmamalısın.atatürk'ü anlamak yolundan gitmek için bu tür şeylere gerek yok ey be insanlar bişeyide dozunda bırakın.bende kemalist bi ailenin evladıyım yanlış anlamayın.
atatürk'ün güneş gibi türkiye'ye can vermesi kasıt ediliyorsa doğru olan benzetmedir.
(bkz: geceyarısı masum laik kız kanıyla beslenen dinci) gibidir.

Maalesef ikincisi gerçeğe azıcık daha yakındır.
tsunami'den allah yazisi cikartip imana gelenlerin, hayvanlar üzerinde bulunan farklı renkleri, lekeleri vb çubuğa benzer simgeleri allah ile bağdaştırıp medya aracılığı ile sömürü yapanların ve büyük bir taş'ı photosop ile kaldırıp "ilahi güç" diye din ekseninde korku saçanların hayal gücünün aksine, biraz daha fazla bir hayal gücünün sonucu çıkan durumdur. ilk sıraladığım bir kaç taneyi çok duydum fakat bu güneş ve atatürk olayını ilk defa duyuyorum. yani bu da bir nevi ilk sıralanan insanların hayal gücü oluyor.

mezhep geniş olduğundan dolayı, kendimizi bırakıp başkaları için bile hayal gücümüzü kullanıyoruz.