bugün

paranoid kişilik bozukluğu veya paranoid şizofreni de olmazsa olmazlardandır. nedendir derseniz bu kişilerde gözlenen "aşırı korkunç şekilde bariz" bir "şeriat gelecek" korkusu vardır. bir örnekle açıklamak gerekirse;

devlet okullarının bir internet sitesinde logo olarak namaz kılan adam resmi görseler, bitti artık iflah olunmaz derecede ülke şeriat tehlikesindedir ve kurtarılması için darbe yapılmalıdır. hazır darbe demişken 27 nisan muhtırasını da sırf akp ye yaradı diye eleştiri yağmuruna tutan ikiyüzlülük yapan da kendileridir ne yazıkki. *
yolda bir adam görseler ki bu kişi özgürce inancını yaşıyor ve giyim kuşam tarzını ona göre ayarlıyordur hele de yanında 2 tane çarşaflı bayan varsa bitmiştir artık, başlarlar yaygaraya;

"kaçıncı çağda yaşıyoruz", "atatürkün bize bıraktığı ülke böyle olmamalıydı", "ankaranın göbeğinde olanlara da bak" *
paranoid şizofrenideki en önemli bariz belirti delüzyonlar olmalıdır. bunu yanında halüsinasyonlar da eşlik edebilir. kişi hiç alakasız şeylerden saçma denilebilecek sanrılar ve varsanılar çıkarabilir;

buna en iyi örnek sn genelkurmay başkanı ilker başbuğun "koskoca bazooka'yı" "boru" diye nitelendirmesi olmuştur. buna gözü kapalı inanan birçok kemalist mevcuttur.

ikinci güzel bir örnek de adli tıbbın "ıslak imza" dediği belgeye "kağıt parçası" diyerek nitelendirerekten, yoğun delüzyon temelli inanç sistemini ortaya çıkarmıştır.

aslında fazla da uzağa gitmeye gerek yok, sözlükte daha geçenlerde açılan bir başlık; ki bu tezimin en önemli savunucusu haline gelmiştir. başlığı açan yazara buradan teşekkürlerimi iletirim. başlık şu idi;

(bkz: islamcı yazarların sözlüğü ele geçirme tehlikesi)

obaaa... çok sağlam bir delil mi? evet dediğinizi duyar gibiyim.

bir başlık daha açılmıştı ki gördüğümde hıçkırığımı tutamamam bir oldu. gülmemin hıçkırığı bu.

(bkz: atatürkçü olmadığı halde zeki olduğunu düşünen tip)

yaa böyle kardeşlerim böyle...

çok zordur bu kişileri anlamak hem de çok.
evet efendim madem bu kadar yazdın bir de tedavileri öner diceksin;

hemen kardeşim hemen ama benden sadece 2 şey çıkar,
-psikoterapi, ama çok sağlam bir psikoterapi öyle böyle değil.
-farmakoterapi. * ama öyle basit değil, anksiyolitik ve antipsikotikler ile ancak...
(bkz: bir delinin not defteri)
(bkz: bos insanlarin kabak tadi vermesi)
yaş ilerledikçe daha bir bariz farkedilen pisikolojik durumlardır. hani kalp iiyce katılaşır ya ondandır.
(bkz: entrysine evet efendim diye başlayan yazar)
tüm psikolojik terimleri yazısında bir araya getirerek bilimsel bir entry girdiğini düşündürme çabası içinde bulunan, salyalarını taa buradan bile görebildiğim sözde yazar kişisi zırvalığı.
obsesif kompulsif bozukluk, antisosyal kişilik bozukluk gibi rahatsızlıkların kemalistlikle doğrudan ilişkilendirilmesi yanlıştır. ayrıca bu tip rahatsızlıklar insanlık ve görgü kuralları sebebiyle hakaret anlamı taşıyarak kullanılmamalıdır. söylenenler basit hastalıklar olmadığı gibi profesyonel olmayan kişiler tarafından tanı koyulamayacak ciddi hastalıklardır.
not:kemalist olmak bir din değil sadece bakış açısıdır. müslümanlık ve islamla karşılaştırılması saçmalıktan başka birşey değildir.
*
akıl hastasının, doktoruna teşhis koyması.
--spoiler--
obsesif kompulsif bozukluk, antisosyal kişilik bozukluk gibi rahatsızlıkların kemalistlikle doğrudan ilişkilendirilmesi yanlıştır. ayrıca bu tip rahatsızlıklar insanlık ve görgü kuralları sebebiyle hakaret anlamı taşıyarak kullanılmamalıdır. söylenenler basit hastalıklar olmadığı gibi profesyonel olmayan kişiler tarafından tanı koyulamayacak ciddi hastalıklardır.
not:kemalist olmak bir din değil sadece bakış açısıdır. müslümanlık ve islamla karşılaştırılması saçmalıktan başka birşey değildir
--spoiler--
ağbi çocuğu koymuş.saygılar efendim.
kansız olmalarından iyidir efendim.
toplumdaki kişilik bozukluğu oranından çok daha fazla olduğunu inanmadığım bozukluklardır.

bu topraklardan islamı silmeye yemin etmiş ittihatçıların yaşarken suikast düzenleyip öldürmeye çalıştığı , öldükten sonra paralardan resimlerini kaldırdığı atatürke demokrat parti ile birlikte başgösteren halk tehlikesi üzerine sarılmalarıyla oluşan kemalizm akımı fikir olarak bozukluk taşımaktadır. malazgirt ve miryokefalonu hazmedememiş kişilerin 1000 yıllık rövanşı alma yolundaki hırsları nedeniyle ağızlarından salyalar akıtarak konuşmalarıyla kişilik bozukluğunu karıştırmamak lazım. Müslüman Türk halkının anadolu topraklarında 1000 yıldır yaşamasını hala hazmedemenin verdiği nefrettir bu , nitekim 28 şubat döneminde 1000 yıllık rövanşı aldıklarını sanan kemalistler "28 şubat bin yıl sürecek" diye zafer naraları atmışlardı , ama bu lafı ettikten 3 yıl sonra bidon kafalı bir belediye başkanı çıktı ve 8 yıldır tek başına iktidar. e tabi buna can mı dayanır dostlar , adamların kudurması normal. pek yakında ezan vakitlerinde cami etrafında teneke çalıp 10ncu yıl marşını söylemelerini bekliyorum bu kokoşların.
sol frame'de açılan "referanduma evet demek atatürk'e hayır demektir" başlığı ile beraber çok değerli apd üyelerinin * de beraber eşlik ederekten kabul ettikleri bir tür psikolojik vaka. içler acısı bir durum.

içimden dedim ki bu başlığı açan ya ergendir, ya da dinozor. ama yüksek ihtimalle daha yaşadığı paranoid şizofreninin doruklarına varma aşamasında olan, yoğun delüzyon ve paranoya sahibi bir gencin açtığını düşündüğüm başlıktı. bu tür düşünenler oldukçabu ülke ileri gidemeyecek...
buradaki kişilik bozukluklarının gerçek dünya ile alakası olmadığını sadece biraz da olsa benzerlik taşıdığından hatta biraz daha fazla diyebiliriz, bağnazlığın ve bir ideolojiye bu kadar saplantılı-obsesif bağlanmanın ne demek olduğunu sayın kemalistler bizlere ziyadesi ile gösteriyorlar.

vikinin tıbbi sorumluluk reddinden alıntı yapacak gibi olursam eğer reddediyorum. yarın bir gün kemalist bir çocuk psikiyatriste gidip bunu delil olarak gösterir de:

yok oğlum sen sapasağlamsın, lafını duyarda bana dava açmaya kalkarsa şimdiden reddediyorum. aynı sigara üstünde yazan "sağlığınıza zararlıdır" yazısı gibi.
Facebookta atatürk sayfasında paylaşılan bir yazı;

-
--spoiler--
Gençliğinde kot pantolon giyememiş.
Sevgilisinin elinden tutup hasılat rekorları kiran bir sinema filmine gidememiş...
Padişah ona Trablusgarp Cephesi'nde görev verdiğinde, lüks uçak şirketinin,first class koltuğunda viskisini yudumlayarak görev yerine gidememiş...
Halkına bağımsızlık fikrini anlatabilmek için kortej esliğinde Mercedes'lerle gezememiş Anadolu'yu...
Kurtuluş hareketini başlatmak için 19 Mayıs'ta Samsun'a ayak basan ayağında spor ayakkabısı ya da kovboy çizmesi yokmuş...
Kazandığı her savaştan sonra savaş sahasına fırlayıp moral veren minie tekli ponpon kızlar da yokmuş...
Tarih kitaplarına bakılırsa, Yunanlıları izmir'den denize döktükten sonra timsah yürüyüşü de yapmamışlar...
Ülkesinde yapacağı devrimleri, unutmamak için not alacağı bir cep bilgisayarı olmadığı gibi,kendisine suikast girişiminde bulunacaklarını da cep telefonundan öğrenememiş!
Atatürk için üzülüyorum.
Dağ gibi adam, bir radyo programına faks çekemeden,
ismet Pasa için Safiye Ayla'dan bir istek parçası isteyemeden gitti
Lozan Zaferi'nden sonra veya Cumhuriyet'in ilanından sonra arabaya atlayıp sabahlara kadar korna çalıp, elinde bayraklarla sokaklarda turatamadı.
Evinin balkonuna çıkıp, bir şarjör mermiyi havaya sıkamadı.Atatürk'e acıyorum...
Sen kalk, dört kadınla evlenebileceğin bir dönemde dünyaya gel,sonra değerini bilmeyip tek kadınla evlilik sistemini getir.
Aaaahah...Çılgın diskolara gitmek, sabahlara kadar içip, içip rock yapmak,babasının mersedesini alıp söyle bir Emirgan turu çekmekdururken...

Bunları yapmadı Atatürk...
Keyif çatmadı...Tüm hayatini ülkesinin kurtuluşuna ve uygarlaşmasına harcadı..
iŞTE ONUN iÇiN BÜYÜK ADAMDI ATATÜRK HER FIRSAT ELiNDE VARDI. O iSE SADECE BU MiLLETIN BAĞIMSIZLIĞINI iSTEDi.BÜTÜN SUÇU 2 KADEH RAKI iÇMEKTi O KADAR.....
--spoiler--
-

yazıyı okuyun, bozukluğu siz kendiniz görürsünüz. yani yoruma gerek yok.* Kemalistlerin ne kadar sığ ve anlamsız, kopuk düşündüğünü kendiniz görün. adamlar için tüm hayat atatürk! yani atatürk kot pantolon giyememiş, cep telefonu kullanmamışmış. var mıydı hacı kullansın?
Bu kişiliksizler zamanında gittiler bi de gocemen dünyaya gafa duttular vay kişiliksizler vay.
heykellerden ve anı defterlerinden medet ummaları sadece ıkı tanesıdır.*
fikrini benimsemediği insanların annelerine küfür etmek gibi ahlaksız bir eğilim ?
"kemalist" kelimesini arkadaş bulma, bir topluluğa ait olma amacıyla kullanan sosyopatların açtığı başlıklardan biridir.
(#9769733)

bunu dedirttiler kusura bakmasınlar...
be hey dürzü denen bir bozuklukları vardır ki, adamlar ayar verdiklerini sanarlar. ben gibi liberaller de güleriz buna...
bunu söylerken o kadar emindirler ki, kesin ayar vermişlerdir..

acıyorum ama kusura bakmayın gülüyorum da...
(bkz: ehuehuhehu)
(bkz: genç şakirtler rahatsız)
(bkz: hakkaten bi siktirin gidin)
(#10065711) itirazı olan yoksa geçiyorum...
paranoya yapmış yine birisi..
paranoid kişiliğin, (gördüğü halüsinasyonlara bağlı) hastalıklı yargısıdır. sadece gülünecek bir cümledir.
(bkz: bi siktir git çay koy)