bugün

insanlarda yaz aylarında olan deri değiştirme olayıdır.

malumunuz yaz aylarındayız. bir çoğumuz esmer ekmek gibi dolaşırız caddelerde. * ne güzel olmuştur tenlerimiz, herkes kendini bir başka yakışıklı/güzel hisseder. ama her güzel şey gibi onun da bitmesi olağandır ve her güzel şey kötü biter kanımca. aynaya bakarız yüzümüzde hafiften bir beyazlık, bir ölü deri mezarlığı yatar. başlardan aldırmayız. zaman sonra bu mezarlık belediye kabristanına döner. canımız sıkılır ve artık biz soymaya başlarız, bilmeyiz ki bu soyulmanın sonu yok. çektikçe gelir deri ve alttaki biraz daha pembe olan yeni deri bizden bir parçaymış gibi gelmez. alttan yeni çıkacak canlı derinin de bronz olmasını isteriz ama nafile. artık çok geçtir. önce yüzümüz savaş alanına döner sonra sırtımız sonrasında da her yanımız. o an anlarız ki bizim için artık sezon kapanmıştır. *
soyması çok zevklidir. ama burun soyulması fecidir.
iğrençtir.bazen tüm vücuda yayılabilir.
ayağımın altındaki deri soyuluyor lan !
insanın kendisini derilerle oynayan hannibal lecter gibi hissetmesine neden olan olay.
an itibariyle suratımı bok çukuruna çeviren, tarif edilemez acılar yaşatan olaydır.insan içine çıkamıyorum yahu.
vücuda iğrenç bir görünüm vermesinin yanında deriyi soyarken acayip bir haz duygusu veren olay.
güneşten korunmak için krem kullanmayan insandır. hertarafı kıpkırmızı olur. o gün boyunca hareket edilemez. ertesi gün deri değiştirme olayı başlar. bembeyaz yeni deriniz soyulan derinizin altından çıkar. sonuç olarak yaza beyaz olarak devam edilir.
bazı insanlar resmen yılan gibi derilerini bir tarafa bırakırlar. öyle avuç büyüklüğünde derileri soyulup yolup durur. iç bulandırıcı olur.
bazılarının takıntısı vardır bu yanıkların soyulmasına, bütün yaz bunları soyarlar ama bi türlü sonu gelmez bunların.
şu aralar her iki omuzumda da olan durum. haşlanmış patates gibi soyuluyor şerefsizim.
bir günlük düşüncesizliğin cezasının bir hafta çekilmesi.
Burun ve alın soyulması kadar iğrenç bi türü yoktur. Sabahtan beri soyuyorum alnimin ortasi beyaz kenarlari kara kaldi.
Soyulan burnumun dramıdır . Soymayayın diyorum ama soyması çok zevkli .
Soyulan değil de soyan olmak çok zevkli.
Hafif bir de tatlı kaşıntı yapıyor, scapulamdan logissimus thoracis'e kadar soyuluyorum, uzun tırnağım da yok, trikoti varsa yardımcı olsun dediğimdir.