başkası yapsa putperestlikle suçlayacak olan müslümanların yaptığı eylem.

tamam tamam şimdi diyeceksiniz ki "biz o binaya tapmıyoruz. allah'a tapıyoruz. allah bize o yapıya doğru secde edin bana ibadet etmiş olursunuz dedi". bunu diyeceksiniz değil mi?

tamam da şakirtcan sen putperest diye adlandırdığın, kendi yaptıkları putların önce önünde eğiliyorlar sonra yiyorlar diye dalga geçtiğin insanların başka bir şey yaptığını mı sanmıştın? onların o kadar salak olduklarını düşünüyordun? onların da kendi inançları kapsamında aslında o puta değil de onun temsil ettiği tanrıya tapındığını anlayamamış mıydın?

bir allahsız olarak derdim neyi nasıl yaptığınız değil tabi ki. istediğinizi istediğiniz şekilde yaparsınız, bu bir tercih meselesi.
lakin benim eleştirim sizin bu tutarsızlığınıza, aymazlığınıza, eleştirdiğiniz şeyin bizzat kendisi olmanıza.
yada boşverin şeytan taşlayın siz. ne o "şeytan yok orda, bu da bir simge" mi diyorsunuz.
deyin tabi. ama ne olduğunuzu, dışarıdan nasıl göründüğünüzü bilin lütfen.
kesinlikle namazın tanımı değildir.

(bkz: tevhid)
(bkz: namaz)
(bkz: kıble)
ahh ahh vahh vahh yazar beni dışarıdan nasıl görüyor off ne yapacağım ben şimdi barbar mı oldum yoksa yobaz mı yazar sen nasıl görüyorsun beni senin nasıl gördüğün çok çok önemli diye haykırmama aracılık eden yorum. tamam adam günde 5 kere eğilip tapınıyor senin deyiminle ve en fazla 1 saatini kaybediyor 24 saatten 1 saatini eğilip tapınmaya ayırıyor gün geldi senin inancına göre hesap denen şeyin olmadığı görüldü adam 24 saatlik dilimin 1 saatini çöpe atmış olacak ama ya o adamın düşündüğü gibiyse o zaman sen taklaya geldin o adamı 1 saat kurtaracakken seni ömrün bile kurtaramayacak..
(bkz: eksilenme rekoru)
ibret alınacak bir durumdur.
sayısız sevap kazandıran tapınmaktır. eşşoğlu eşşek beş kuruş para için fiilen iş yerinde günde 100 rekat namaz kılar. eğilir kalkar atlar zıplar, patronuna allah gibi tapar, ay sonunu cenneti bekler gibi bekler. patronuna tapar bunlar.
Basliktaki aldaytmacaya bakin hele binanin onunde tapinmak diyor, bu binadan kast ettigi kabe ise onun onunde degil etrafinda gerceklestirilir taptigimiz allaha yaptigimiz ibadet, ha cami ise genelde iceride olur ibadetlerimiz onunde degil cahil kardesim, bazen genelde bayram namazlari ve cuma namazlarinda onune hatta onundeki caddeye ve yola tasmalarda olur. Cami kelime anlami olarak toplanma yeridir, yani bir caminin kendisine tapinma olayi yoktur, inanmamak kendi bilecegin is ancak sacmalarsan insanlar senin zekan konusunda degisik dusunebilirler. Ki kaldi ki toplu yapilan ibadetlerin sevaplari daha fazladir.
bomonti filtresiz olabilir.
Namaz ibadeti , müslümanların günde 5 kere yaptığı ibadet .
sevgili yanessar göte göt diyerek şakirtlere ayar verdiğin için sağol.