bugün

yapılan hataların affedilmesi için allaha yalvarmakdır...**
en büyük günahdan bile 2 meryem ana duası ile kurtulabileceğiniz durum
bir psikoloğa gidip çocukluğunuzda, ergenliğinizde, gençliğinizde ve hayatınızın geri kalanında yaptığınız hataları anlatmaktır.
hristiyanların yakında bir peder ve kilise yoksa ıstavroz cıkararak cıkardıklarıdır.
muslumanlikda ki karsiligi tovbe etmek olabilecek eylemdir
(bkz: gaz çıkarmak)

-peder ben gaz çıkardım
-bereketli olsun

-peder ben dün içki içtim yanındada beyaz peynir falanda vardı
-peder ben dün bi kaç kadınlada yattım
-peder hede hödö..
-peder ... pişt...
-bilader işin bittiyse çık şu telefon kulubesindende bi telefon edelim he
hıristiyanların, amel defterini * bakkalın veresiye defteri sandıklarının kanıtı...istedin mi git peder amcaya ver biraz para silsin defterden.
-aziz peder...ben son derece vicdanlı, dürüst, haysiyetli ve hiç kimseyi incitmek istemeyen biririsiyim...ayaklarıma bile çıngıraklar bağladım ki sesini duyan karıncalar benim geldiğimi anlayıp uzaklaşsınlar...ama ben bir günahkarım...

+ anlat bakalım oğlum ne günah işledin?

-uzun bir yolculuğa çıkmıştım...dağ başında tek bir ev görünce kapıyı çaldım...kapıyı bir kadın açtı. genç güzel ve duldu...üstümü yıkadı, karnımı doyurdu. ben ise dayanamadım, o güzel kadını becerdim...

+ allah büyüktür, bağışlayıcıdır...günahlarını affeder.

-sonra, peder...oradan kaçarcasına ayrıldım. ayaklarımda çıngıraklar olduğu için biraz zor yürüyordum..derken hava kararmaya başladı...bir evin kapısını çaldım...kapıyı genç ve güzel bir kadın açtı..üstelik de duldu..üstümü yıkadı, karnımı doyurdu...ben ise gene dayanamadım,o güzel kadını da becerdim...

+ allah büyüktür, bağışlayıcıdır...günahlarını affeder...

- sonra aziz peder...oradan da kaçarcasına ayrıldım...ayaklarımda çıngıraklar olduğu için zor yürüyordum ama hiçbir canlıya da zarar vermiyordum... derken hava kararmaya başladı...bir evin kapısını çaldım...kapıyı genç, güzel bir kadın açtı...üstelik duldu...üstümü yıkadı, karnımı doyurdu...ben ise dayanamadım, o güzel kadını da....

+ o kadını da becerdin...

- ne yazık ki becerdim aziz peder...

+ evladım, sen o çıngırakları ayaklarından çıkar ve ç....ne tak!
birde benden günah gitti diyip çıkarmak vardır ki çıkan şeyin cinsine göre çok çok tehlikeli boyutlara ulaşabilecek bir durumdur...
hiçbir çamaşır suyunun yapamadığını pederin yapmasıdır.
hristiyanların yaptıkları günahları affettirmek için pedere hallet şu işimizi dedikleri, müslümanlıktaki karşılığı tövbe (tevbe) dir.
hırıstiyanlar;

- peder bi günah işledim şu işi çözelim.
+söyle evladım ne yaptın.
-geneleve gittim peder.
+senin günah büyük! 300 den aşşağısı kurtarmaz.
-çüşşş kralice mi ziktik peder ne yaptın. yap bişey aşşağı mahallenin çocuğuyuz hep sana geliyoruz günah çıkartmak için.
+en son 250 olur oda sana.

bizde ise;
allahım affet çok günah işledim şeytana uydum bidaha yapmıyacağım, tövbe ediyorum diyerek işin içinden sıyrılma durumudur 250 cepte kalır. oysaki o para bizden çıksa bak bakalım bidaha yapabiliyormuyuz. * *
özel hayatın pedere malzeme edilmesidir. peder hayal gücünü katarak durmu değerlendirirken siz çıkmayan günahlarınızla kalırsınız.
(bkz: sevap sokmak)
hep yapmak istediğim şeydir. maksat ilerde günah çıkartma muhabbeti geçerse anlatacak anım olsun durumudur. ayrıca meraktır. papaza gidip 2 tane günahını anlatıp onun da seni kutsaması dinden mi çıkarır ki? yapacağım bunu * *
Papazı iyi seçmek lazım.
sen haylaz bir çocuksun peder. tüm çıkardığın günahlar sana kaldı.
(bkz: çıkar şu günahları ne dediğin anlaşılmıyor)
yaptıklarına kılıf bulup başkalarına iyi görünmektir.
-çıkıyor mu bari.
+ehh çıktığı kadar.
islam inancındaki "tövbe" ile kıyaslanmamalıdır.
islam inancına göre tövbe edecek kişi affını araya her hangi bir aracı koymadan direkt allah'a tövbe eder. Sadece allah'a yönelir ve ondan yardım diler.
günah çıkarmak isteyen kişi ise peder e anlatır derdini ondan şefaat diler pederi aracı kılar, çünkü kendisi allah'dan bihaber.
islam inancında allah yeryerdedir, yerde ve gökte her an yaratma eylemine ve yarattıklarını koruma zırıklandırma eylemenine devam etmektedir. hristiyan insancında tanrı sadece kilisededir zavallı çıkamaz oradan hep bekler birileri gelsin diye, hatta kiliseden çıkanlar geri geri çıkarlar, tanrı orada çünkü dışarıda tanrı yok, dolayısı ile dışarıda her halt yenilebilir, arada pederede göründü mü tamamdır işte.
bir insanın başka bir insanın günahlarını affetmesi.

garip.
Roma'nın pagan dönemine dayanır. O dönemde bir tanrının mabedinin hizmetinde olan kişi o tanrıya karşı ve onun yönettiği şeylerle ilgili suçları tam olarak aynı yöntemle affeder ve para kazanırdı.

Sonraki dönemde katoliklerin aziz saydığı bir kaç ... roma imparatorluğuyla anlaştı ve bu anlaşma doğrultusunda dini imparatorluk için en verimli olacak şekilde değiştirdi. Sırf bu günah çıkarma bile aslında insanın biyopsişik altyapısını yok etmeye ve insanla allah arasındaki bağı kopartmaya yeter. Bu kadar absürtlüğün yer aldığı katolikli de zaten bir din değil olsa olsa pagan ritüellerinin ilahi maske giymiş halidir.
katolik sermayesinin artmasında bu yöntem çok etkiliydi. mesela tarihi okuyunca adamlar ama hep hrisityanlara saldırdı vikingler der. neden?

çünkü para onlarda. hrisitaynlık o kadar zengin olup halkı süründürmüş ki bu yağmacı ekip hep kiliseleri yağmalamış. sonra hristyan edip asimile etmişler ama bayağı bir yağmaladılar.

düşün yani, halkın elinde zaten hiçbir şey yok, açlıktan kırılıyor elinde olanı da günahlarım bağışlansın diye kiliseye veriyor. bu tablo bir anlık veya belli dönem değil 1000 yıllık bir dönemi kapsar.

zaten bir veba bide hristiyanlık var ki ikisi de vebadır avrupada.

şimdi bunları yaşamış bir halk ve bundan ders de çıkarmış bir halk gidip eskiye döner mi?

siksen dönmez. batı bu yüzden karanlık çağ diyor ve yerden yere vuruyor kendi dönemini. çünkü adamların aklı uslanmış. daha siksen o günlere dönmez bunlar.

ama bizde cennete huri sikeceğini sananlar, o kadar şeriat ülkesinde o kadar pislik varken, uleması, kralı bilemem sarayda yaşayıp halkı aç bırakırken. halen daha gram akıllanma yok. hatta ondan az bir şey kurtulmuş türkiye de bile ona dönme, dönerse mutlu olacağını, zirveye çıkacağını sanan var.

bunlar hep saçmalık.
Eğer isteyen olursa basitçe bilgim olandır.
görsel