bugün

doğalgaz kuyusundaki gazı halkın hizmetine sunmak.
bazı durumlarda ince ayarlarla yapılması gereken eylem. mesela kalabalıkta insanın kendini kasarak sessiz bir şekilde yapması makbuldur. evde, tuvalette, rahatlıkla yapılabilir ama o zaman da hepten bırakılmamalıdır; aksi takdirde (bkz: altına s cmak)
önce kaçırılan daha sonra da çakılmasın diye oturulan sandalyeden veya ağızdan o sese benzer sesler çıkartılmasıyla sonuçlanan bir eylemdir..
bildiğin osurmak.
(#2395772)
havanin cikis noktasina gore farkli koku ve ses aciga cikaran fizyolojik bir eylem.
dumansız hava sahası yasasındaki boşlukları kullanan vatandaşların yaptığı bir eylem biçimi.
mehmet öz'ün the dr oz showda günde 40 kez yapılmasının doğal ve gerekli olduğunu belirttiği fiziksel rahatlama eylemi. (bkz: ilginç doktor tavsiyeleri)
sanılanın aksine, kadınların da yaptığı eylem. ayrıca yapınca öyle; kelebek, kuş, uç uç böceği ya da tropikal meyve rayihası çıkmıyor. ağızdan yapılanı için söylüyorum; sarımsak yiyince sarımsak, soğan yiyince bildiğin soğan ve işte diğer kombinasyonlar kokuyor.

özetle; ne yediysen o kokar. kadın erkek farketmez, her insan yapar. ama toplum içerisinde yapmak kötü bir şeydir. zira kimse menümüzü koklayarak keşfetmek zorunda değildir.
osurmak.
evin küçük bireyi yaptığında ailecek duyulucak bir sevinç ifadesi.
yapılmadığında ızdırap veren bir şeydir.
(bkz: yellenmek).
--spoiler--
Ortalama bir gaz çıkarmanın hızı dakikada 7 metredir.
--spoiler--
Sıkışılınca hep oluyor.
Sanılandan daha önemli. Bugün ilaç aldım bir sürü. iğne yapıldı. Gaz çıkaramıyorum bir türlü. Meğer ne önemliymiş ya.
ameliyattan sonra ilk çıkan gaz, dakikası dakikasına kayıtlara geçer ve hastanın gidişatında çok önemli bir kilometre taşı olur.
Kimin yanında osuruyorsan ona aitsindir.