bugün

Tadı çok güzeldir. Gül aroması ve çok tatlı bir tadı vardır.
yakında fox'ta.
ısparta menşeili başlık.
Anne kişilerinin en sevdiği reçeldir.

Çocukluğa dair anıları arasında olmasından mıdır bilinmez, bayılırlar bu kokulu reçele.
Yurtiçi, yurt dışı farketmez, Gittiğim her yerden gül reçeli ararım anneme, en lezzetlisini, çocukluğundaki tadın aynısı olmasını dileyerek alırım.
Ve her defasında, " evet çok lezzetli ama o reçel değil " der mahcup mahcup...
O reçeli bulacağım anne, söz!
motoru bozabilir fazla kaçırmayın !
ba yı lı rım.
Reçellerin efendisidir.
Masaya geldiği zaman hiç yemeden göndermek ve her seferinde yenmeyeceğini bilerek tekrar getirmek gereken reçeldir. Aksi takdirde diz atılır ağzınıza, ona göre.
görsel
lezzetlidir.
Çocukken anneannemin gecekondu komşusu, gül reçelinin içine çeyrek sana yağ atıp harmanlamış ve kendi torunuyla benim ekmeklerimize sürmüştü.
Bugün o tat en kral pastada bulunamaz.
Gül senin tenin ben de güller içinde reçelim sözü aklıma gelmese güzel bir reçel.
Isparta'da kolayca bulabileceğiniz bir reçel.
Çoğu şehirli ne yazık ki bilmez bile o gül yapraklarının şekil-a'da görüldüğü yenilebildiğini.
Çoğu şehirli ne yazık ki bilmez bile o gül yapraklarının şekil-a'da görüldüğü yenilebildiğini.
babam öldüğünden beri gül reçeli benim için en güzel reçel. çünkü babam çok severdi gül reçelini. keşke babam sağ iken gül reçeline değer verseymişim.
Hazırlıklar başladı.

Bahçemizin güllerinden.

görsel
cırcır yapar. az yeyin.
kucukken cok sevdigim receldi.
buyuyunce kahvalti yapmayi biraktim recelle sekerli seylerle hic aram yoktur.
aslinda ben de yokum.
olmayan biri nasil kahvalti yapip gül receli yiyebilir.
telefonun isi da cok acikmis korneamdan girip beynimi deldi.
Ispartalıların genelde yemediği reçel türüdür.
babam öldüğünden beri gül reçeli benim için en güzel reçel. çünkü babam çok severdi gül reçelini. keşke babam sağ iken gül reçeline değer verseydim.
(bkz: gülşen erçel) *
görsel
Ispartalılar olarak biz pek tüketmiyoruz nedense ama genelde sevilen reçel türlerinden.
Afiyet olsun efendim. *
En sevdiğim reçeldir. Böyle taze çıkmış ekmeğinin üzerine tereyağı sonra gül reçeli süreceksin. Of of hiç bıkmam hep yerim. Bir reca çeşiti.