bugün

psikolojiyle bağlantısı olan söz. beden dili ve sözlerin bir dereceye kadar doğru olduğunu ama gözlerin tamamen gerçekliği yansıttığını anlatan söz.
(bkz: gözler yalan söylemez)
gözler kalbin aynasıysa sevgilinin gözlerine bakınca insan kendini görür. bu durumda kişi kendisine mi aşıktır?
ÇOGU ZAMAN NE ANLADIGINIZA BAGLIDIR ASLINDA , iÇiNDE PiSLiK YATAN BiR KiŞiNiN GÖZLERiNiN MASUMANE BAKMAMASI , SEViNÇ DOLU BiR iNSANIN GÖZLERiNiN PARLAMAMASI PEK TABiKi DE BEKLENEMEZ FAKAT BU DURUM BAZEN DE TAM TERSI GiBi OLABiLiR.
sözü ahmet selçuk ilkan'a, müziği selami şahin'e ait olan, ilk ve asıl olarak atilla yelken'in söylediği şarkıdır.
emel sayın'ın yorumuyla zirvelerde dolaşan bir klasik.
metin şentürk de fena yorumlamamıştır.
(bkz: şarkı lan bu)
atilla yelken'in 1982'de çıkardığı ve aşağıdaki şarkıları içeren ve bir dönem bayağı satmış uzunçaların adı:

01 gözler kalbin aynasıdır
02 ne olur ?
03 aşkımızın senedi
04 mihrabım diyerek
05 her yerde izimiz var
06 felekten bir gece
07 beyaz gemi
08 ne yapsak ne etsek
09 dert hamalı
10 ağlama
görsel
doğrusu gözler beynin aynasıdır olacakken bazılarının kalbi düşünce merkezi zannederek sapıtması sonucu ortaya çıkan söz. tıbbi olARAK iSPATLANABiLiR. BEYiN ÖLÜMÜ iÇiN BiLE GÖZE ışık tutarsın veya korneaya birşey değdirdiğinde kımıldamaması ölümü gösterir. bir çok beyin hastalığı da gözler de bulgu verir. düşünce olarak da kalbin değil beynin çalıştığını söylememe gerek yok sanırım.
göz doktorlarının kalp hastalıklarına teşhis koymasını sağlayabilecek durumdur.
teknolojik ve bilimsel gelişmeler karşısında kayıtsız kalmayan insanoğlu kendi yeti ve meziyetlerini kullanarak bu sözüde yalan etmiştir.
(bkz: ve insanoğlu gözleriyle yalan söylemeyi öğrendi)
http://a6.sphotos.ak.fbcd...5_9593206_443615466_n.jpg
harika bir emel sayın şarkısıdır.
tamamiyle yalan bir söz.
gözler aynı zaman da vücuttaki bütün hastalıkların da habercisidir.
Gözler kalbin aynası ise, Zekeriya beyaz'ın nasıl bi kalbi var diye düşündüğüm,
Şaşırdığım,
Sarsıldığım, dehlizlere düştüğüm,
Sonunda en iyisi uyuyim ben geç oldu dediğim tespittir.
gözler kalbin aynasıdır yalan söyler mi yar yar ? aldatan gözleri gördüm o da sende mi yar yar ? gözden ırak dilden uzak ben seni sevmişim eyvah haberin var mı yar yar...
"Ne kadar garip öyle değil
mi bazen konuşmadan bile
anlaşabilmek? insanlara
gözlerinizle seslenebilmek…"
dinledikçe tekrar dinleme isteği meydana getiren insanı çok derinlerden etkileyen bir parça.
kimse yazmamış.

ulan şaşılar napsın.

anlamlı sözleri olan şarkıdır.
--spoiler--
Gözler kalbin aynasıdır
Yalan nedir bilmez onlar
Siyah, mavi, yeşil olsun
Aşkı inkar etmez onlar.
--spoiler--
Haberlerin var mi yar yar haberin var mi..
emel sayın ın güzide sesinden sabah sabah nirvanaya doğru yol aldığım şarkı.
Bazı gözlerin yalan söylediğini düşünürsek aynaya akseden kalpte olan değildir.

Ya da ben anlamıyorum kimin gözü ne anlatıyor.