bugün

dün başıma gelmiş saçmalık. ama hakikaten saçmalık. şöyle ki;

dün sabah aceleyle evden çıktım. aceleyle olunca tabi anahtarı kapının üstünde unutup kapıyı da bir hışımla kapattım. ve bingo "hassiktir lan, anahtar içeride kaldı amk!" dediysem de işe geç kalmamak için "siktiret olum fasbas iş dönüşü halledersin" dedim.

velhasıl kelam akşam dönüşte kapıyı cüzdandaki kartlardan biriyle açtım. ama kartın da ucu kırıldı. hikaye burada başlıyor işte tam olarak. ben yetenekli fasbas sahne alıyorum.

oturdum kartın kırılan her iki tarafına bolca japon yapıştırıcısını sürdüm mü? sürdüm. kırılan parça ufak hemen tutmuyor, bastırınca da arada eğiliyor ve ayrılıyor. o bastırmalardan birinde o kart üzerindeki japon yapıştırıcısı bildiğin güdümlü füze misali sol gözümün içine ciddi ciddi girdi. akabinde ve detayında bol su ile yıkadım ancak...

sonuç mu?

sabah uyandığımda gözümden minicik çok ufak bir parça japon yapıştırıcısı çıktı. ama kalan kısmı belli ki daha büyük zira bütün gün bilgisayar başında gözüme batıp durdu ve göz sürekli sulandı. akşama doğru göz bebeğinin sol kısmında kanlanma başladı, batma şiddetlendi. yarın sabaha kadar bekleme kararı aldım muhtemelen düzelir ancak düzelmez ise bu salaklığımın bir nişanesi olarak göz doktoruna gidilecek. lamı cimi yok.

bir gözümü kaybedersem bunu editlerim sözlük. sağ gözüm vasıtasıyla yaparım bunu. eee siz de eşek değilsiniz bir göz bandı falan ne bileyim hani yaparsınız yani.**
Göze "ben" kaçmasıdır.
Ay gözüne mi kaçtım? Şaka maka benim de başıma defalarca gelmiş olaydır, gözlerim sağlam hala.
Büyük bir başarıdır.
su, japonun yapışmasını güçlendiren ve hızlandıran bir maddedir. diğer organlar için önemi olmasa da göz için su kullanmamak gerekir. böylesi bir durumda kişinin yapabileceği hiç bir şey yoktur, tek çare göz hekimine acilen gitmektir.

japonun kendi çözücüsü ülkemizde var. adı: debounder. ama ulaşmak zaman alır. ayrıca ultraviyole ışık ta japonu yapıştığı yerden ayırır.
Küçükken yaşadığım durum. Bir şey yapıştıracaktım japon yapıştırıcısısın ucu kapalıydı. Makasla ucunu kestim. Kestim kesmesine de kopan parçadan fırlayan bir parça japon gözüme kaçtı. Çocukluk aklı işte. Sonrasında 2 gün boyunca sağ gözüm bulanık görmüştü. 2 gün içinde bulanıklık geçti. Çok şükür gözümü kaybetmedim. Şu an herhangi bir sıkıntı yok lakin çok azda olsa sağ gözüm bulanık görüyor.
hiç düşünmeden zerre tereddür etmeden ilk yapıştığı anda göz kapağı havada tutulmalı ve bol suyla yıkanmalıdır. ardından tekrar ve tekrar altını çizmek istiyorum derhal içerisinde acil tıp uzmanı bulunduran (geceyse eğer) bir teşekküllü hastane aciline gündüzse doğrudan acile gidilmelidir. evde yapılabilecek hiçbirşey yoktur gidilmezse tek başına asla ve asla geçmez ve her geçen saat durum daha da ciddileşir. hastanede ise çözümü çok basittir. sakın ha hastaneden kaçmayın çıkamaz duruma gelirsiniz. bakın tekrar diyorum rahat edemedim hastaneye gidin.
Çekik gözlü olmanıza yol açar. Şaka şaka kör eder amk. Bu tarz güçlü yapıştırıcılar kullanırken nefes bile almayın. Japon, 502 ve onlarca çeşit hepsi sakat.
yıllar evvel başıma gelen olay. doktorun özenle temizlemesine rağmen belli belirsiz küçük siyah bir nokta görüyorum her yerde.

kaçırmayın.
Ölüm gibi bir şeydi ama kimse ölmedi. Derin dondurucunun kapağını yapıştırmaya çalışıyordum üfleyeyim dedim gözlerde bir yanma oldu dedim ayvayı yedin kale allahtan üflediğim hava geri geldiği için fazla tesir etmedi. Lan az daha şener şen gibi çöllere düşecektim. Fiyuu.
Düşüncesi bile kötü amk.
kör bile edebilir (fazlası tabi)

o japon tabir edilen yapıştırıcıların terkibinde

sağlığa son derece zararlı maddeler var ve bir çok ab

ülkesi yasakladı, değil göz

parmağına bile değse

tehlikeli,

başka yapıştırıcılar kullanın.
Allah kahretsindir gerçekten daha saçma bir sakarlik nasıl yapılır bilemiyorum. Olayın kahramanları ben bir adet ayrılmış adaptör menteşesi ve süper glue.

Yaptığım hatayı fark etmem birleştirmek için menteseye bastırdığım andaydi. Bir şeye takıldığı için iç mekanizması az bir baskı uygulama rağmen şlaks diye kapanışı...

Hassiktir diye olduğunu fark ettiğim an gözümü kapamam ve ayağa kalkıp göz kapaklarımi ayırarak banyoya yıkamaya koşarken gelen yanma hissiyatı...

Hızlı reaksiyon sayesinde gözüme girmemesi gibi bir mucize gerçekleşti... Sadece kirpiklerim üst ve alt göz kapaklarıma yapıştı ve koptu...

Acile gidip yikattim.
Gözüme kirpik girince stres oluyorum. Japon yapıştırıcısı... Bir garip korku hikayesi...
görsel
evde ne zaman iş yapacak olsam görselde koyduğum zabazingoyu takıyorum, 3 tanesi 20₺ bile değil, bundan alın evinizde bulunsun. büyük geçmiş olsun.

t: gözü koruma altına almadan japonun yapıştırıcıyla haşir neşir olma sonucunda göze yapıştırıcı kaçması olayı.

edit: buna da tanım yazdık ya ne diyeyim...