bugün

babamın yemeğeni bile ayakta yemesine sebebiyet veren acımasız şey. koskoca adam çoluk çocuğun diline sakız oldu. yazık günah.
ameliyattan ziyade, pansuman ve bakım süreci zor olan ve ana nedeni ''hareketsiz yaşam,fazla kilo ve bölgenin hijyenine dikkat etmememe'' olan, tedavi sürecine dikkat edilmezse sistemik hastalıklara dahi yol açıp tehlikeli olabilen sık rastlanılan hastalığın adı..
bir an önce üstesinden gelinmezse oturağınızda arazi çalışması yapılabilir ve sonuç: deformasyon.
nam-i deger pilonidal sinüs...sansli birisi degilseniz ilk seferinde böyle bir okka iltihap toplayacak, patlatildiginda bir koca bardak iltihap cikacaktir...bir de sonradan iltihaplanmaya da devam eder bu illet bir sene falan. sonra o yer hic olmayacak yerlerde sandalyede bir garip hareket yaptiginiz zaman patlar, elbiseleriniz "iltihapla" islanir, bir de sicak havada falan cok pis kokar bu nesne, hemen üstünüzü degistirebileceginiz bir yerde degilseniz...bütün donlarinizin popo kesiminde bir sürü "sari leke" peydah olur.
ve dedigim gibi öyle kisa da degil bir sene falan sürer...

öyle pek acimaz. ama kesinlikle rahatsizlik veren bir seydir..."rahatsizlik" tir.
hayatta korktuğum nadir şeylerdendir. çok cesur olduğum için değil, ne kadar tırstığımı anlatabilmek için öyle dedim sözlük, yoksa örümcek görünce sıçıyorum patır patır.

fenadır. etkileri bir sene kadar görülür ameliyattan sonra. yürürken pantolon değil götünüz yırtılacak diye korkarsınız. iğrençtir, göt üzerine oturamamak, yürürken götün ağrıması, götün yırtılmasından korkmak vesaire vesaire. kanser hastasından farkınız kalmaz ayrıca ruh hali olarak, "ay götüm acıyo" diyerek gezemezsiniz, nedense başınız ağrır, ateşiniz çıkar, sümkürür durursunuz.

24 saat entry girmek götteki kıl dönmesini tetikleyen en önemli unsurdur.
(bkz: sözlük başında oturmaktan meydana gelen sorunlar)
(bkz: sözlüğe lanet etmek)
bir de ameliyattan sonra yatarak bacağı siyatik yapan cinste bir illettir.
Irsidir ayni zamanda . Tanidigim bir ailenin dededen toruna 3 kusaginin basina bela olmustur en basitinden .
bugüne kadar bir kisiye bile elletmedim diye övünen delikanliyi bitiren hastaliktir.
askerlikte başına gelirse bayağı bir zaman askerlikten yırttığın hastalık.
ilerleyen vakıalar için açık ve kapalı olmak üzere iki çeşit ameliyatı olan, * erken teşhis edilmezse baya bir parçanın senden ayrılacağı ve son zamanlarda artan olaylar yüzünden korkulu rüya haline gelen kılımsı bir hastalık. *
(bkz: pilonidal sinüs)
(bkz: kendimden biliyorum)
eğer ilerlemiş düzeyde ise ameliyat sonrası o bölgeye dikiş atılmaz ve bir buçk ay pansumana gidilir.
(bkz: bir arkadaş var ordan biliyorum)
otururken acı çekmeye, aynı zamanda da .ötünüzü kestirmeye sebep olan ve ameliyattan sonra bir kaç gün .öt üstüne oturamamaya sebep olur...