bugün

doğru 5-6 yıl flört edip evlenip akabinde boşanmak lazım. çağdaşlık bunu gerektirir.
arada böyle aksiyon olsun diye düşündüğüm sonra ya çok sığ bakışlı bir adam bulursam diye vazgeçtiğim durum.
yüz göz olunmuş aşk evliliğinden iyidir galiba.
Yarı görücü usulü evliliğe bu aralar sıcak baktığımı hissettim. Tabi ki ilk tercihim kendim bulmam, ama ben bulamıyorum. Bana uygun kimi görürler diye de merak ediyorum açıkçası. Evlenmek isteyip evlenemeyenler için bir yöntem olabilir.
Akrabalara kriterleri verdim, uygun aday bulurlarsa basarım nikahı.
eskisi gibi değil şuan uygulanış biçimi. aileler tanıştırıyor kafalar uyuyorsa oluyor. yoksa elin kızını/oğlunu deneme tahtası gibi kullanıp hem yıpranıp hem yıpratmıyorsunuz. biz o şekilde evlendik. insaAllah beraber yaşlanırız. böyle gençler. herkes için hayırlısı olsun. insaAllah iyi huylu bi insanla evlenir ömür boyu mutlu olursunuz. ama evlilik fedakarlık ve aşırı özveri demek bunu asla unutmayın.
En sonunu arkadaşım yapmıştır. başka şehirde olduğu için kızı face to face görmeden önce istediler, yine kızı hiç görmeden nişan yaptılar. çocuğa sadece yüzük geldi *

düğünde tanışacaklar inşallah.
Görmeden evlenirseniz ne çıkacağı belli olmayan evliliktir. Ben pek güvenemiyorum bu devirde. Erkekte çıkabilir.
hep yapmak istediğim.
Etraftaki aşk evliliklerine vs bakınca gayet mantıklı bulunan evlilik şeklidir. En azından kimin ne olduğu belli. Kalbini kaptırdın birine ama diyelim sevdin. Onun belli mi ne bok olduğu?
annemin benim için planladığı evlilik.

yapma anne.
Aileler nezdinde olan versiyon bana sağlıklı gelmiyor zira eski insanlar için namuslu dürüst olmak iyi bir eş olmak doğurgan olmak gibi kriterler var. Ben istiyorum ki 92f berettayı 1 dakikanın altında söküp takabilsin.

Espri bir yana mizah duygusu olmayan veya mizah duygumuzun benzemediği bir kadınla dünyanın en iyi en tatlı insanı da olsa yürümez.
Görücü usülü ilişkilerin bile ömrü minicikken,
Yapmayın,yaptırmayın.
Büyük konuşmak gibi olmasın ama bana göre değil ben kendim severek evlenmeyi tercih ederim.
Anadolu da yaygın olan evliliktir. Sağlıklı olup olmadığı tartışılır. çünkü duygu olmadan, bir insanla nasıl aynı çatı paylaşılır?. Amaç sadece evlenip çocuk sahibi olmak ise elbette sakıncası yoktur.