bugün

annemin benim için planladığı evlilik.

yapma anne.
en gereksiz evlilik türüdür.
en güzelidir. size tavsiyem bu yolu tercih edin. nedenmi? kendi bulduğunuz kızlar sizden önce en az biriyle sevişmiş olacak. görücü usülü alınan kızda böyle birşey yok, evdekilerin elinin altından çıkmamış. gece mervelere kalmaya gitmeler yok. oturup 2 yıl boyunca, ben bunu tanıyacam öyle evlenecem, demek yok. evlendikten sonra otur öğren işte. tadı kaçmıyor ilişkinin. böyle bir olanağınız varsa kaçırmayın, kendi bulacağınız hatundan daha iyi biriyle karşılaşacağınız aşikardır.
Görücü usülü ilişkilerin bile ömrü minicikken,
Yapmayın,yaptırmayın.
Olmamasi gereken evlilik turudur.
En sağlam evlilik türü.
En sonunu arkadaşım yapmıştır. başka şehirde olduğu için kızı face to face görmeden önce istediler, yine kızı hiç görmeden nişan yaptılar. çocuğa sadece yüzük geldi *

düğünde tanışacaklar inşallah.
bu şekil evlenenlerin daha mutlu olduğu rivayet edilir. ancak ne bilim işi şansa bırakmak pek akıl karı değil gibime geliyor.
arada böyle aksiyon olsun diye düşündüğüm sonra ya çok sığ bakışlı bir adam bulursam diye vazgeçtiğim durum.
hep yapmak istediğim.
Aileler nezdinde olan versiyon bana sağlıklı gelmiyor zira eski insanlar için namuslu dürüst olmak iyi bir eş olmak doğurgan olmak gibi kriterler var. Ben istiyorum ki 92f berettayı 1 dakikanın altında söküp takabilsin.

Espri bir yana mizah duygusu olmayan veya mizah duygumuzun benzemediği bir kadınla dünyanın en iyi en tatlı insanı da olsa yürümez.
Görmeden evlenirseniz ne çıkacağı belli olmayan evliliktir. Ben pek güvenemiyorum bu devirde. Erkekte çıkabilir.
yüz göz olunmuş aşk evliliğinden iyidir galiba.
doğru 5-6 yıl flört edip evlenip akabinde boşanmak lazım. çağdaşlık bunu gerektirir.
bu çağda saçmadır. her şeyi geçtim de ten uyumu nasıl halledilecek. ya o insana dokunmaktan hiç hoşlanmazsanız? insan sırf birilerini mutlu etmek için yaşamamalı. belki çoluğunuz çocuğunuz olur, dışardan mutlu, mesut görünebilirsiniz ama içinde fırtınalar kopan, kayıp biri olma ihtimaliniz yüksek. Bana kendi seçiminizle mutsuz olmak bile görücü usulünden çok daha mantıklı geliyor.
Görücü usulü evlenenlerin eksilediği başlıktır.
evliliğin her türlüsü boktandır. öyleymiş evlenenler öyle diyor. daha memnun olanına rastlamadım.
eskisi gibi değil şuan uygulanış biçimi. aileler tanıştırıyor kafalar uyuyorsa oluyor. yoksa elin kızını/oğlunu deneme tahtası gibi kullanıp hem yıpranıp hem yıpratmıyorsunuz. biz o şekilde evlendik. insaAllah beraber yaşlanırız. böyle gençler. herkes için hayırlısı olsun. insaAllah iyi huylu bi insanla evlenir ömür boyu mutlu olursunuz. ama evlilik fedakarlık ve aşırı özveri demek bunu asla unutmayın.
Akrabalara kriterleri verdim, uygun aday bulurlarsa basarım nikahı.
Bir tür evlilik.

Her evlilk gibi iyi-kötü olma ihtimali vardır. hakkında aynı cümlelerin defalarca yazılmasının manası yoktur.
Etraftaki aşk evliliklerine vs bakınca gayet mantıklı bulunan evlilik şeklidir. En azından kimin ne olduğu belli. Kalbini kaptırdın birine ama diyelim sevdin. Onun belli mi ne bok olduğu?
Yarı görücü usulü evliliğe bu aralar sıcak baktığımı hissettim. Tabi ki ilk tercihim kendim bulmam, ama ben bulamıyorum. Bana uygun kimi görürler diye de merak ediyorum açıkçası. Evlenmek isteyip evlenemeyenler için bir yöntem olabilir.
Kolay kolay boşanmayla sonuçlanmaz.
yapmadığıma pişman olduğumdur. en iyi yöntem. duygular olmadan mantık ve denklik aranır. duygular gelir geçer, mantık her daim mantıklıdır.
Büyük konuşmak gibi olmasın ama bana göre değil ben kendim severek evlenmeyi tercih ederim.