bugün

daha önceleri normal bir durumken şimdilerde bunu yapanları görünce çok acayip ve sakil göründüğüne dair şeyler düşündüren durum. Nasıl bir duygudur anlamadım ki, gömleği salınca " lan acep soksam mı içine" diye de beynini yedirtir. içine sokarsın bu kez gömlek kırıştı tasası çöker. Acayip bir toplumsal sorunsal bu bak hakkaten.
fermuar bozuksa veya pantolonun göt kısmında bi yırtık varsa yapılmaması gereken bir şeydir.
Spor gomlek ise disarida klasik ise iceride kurali gayet gecerlidir. Cunku klasik kesim -beyaz- gomlek kotun ustune giyilmez. Spor kesim kollari yakasi desenli gomlek te kumasin ustune giyilmez. Giyilir de siz giymeyin şık durmaz.
kisiye gore degısır. kımılerının karızmasına karızma katar. benı ev abisine benzetiyor.
göbekliysen salağa dönebilirsin. yine de bi pantalonu çoraba sokmak değildir.
kötüymüş mötüymüş yok. ille de dışarı çıkaracam o gömleği.
spor veya klasik ayrımı yapmadan sürekli yaptığım hede. hafif zayıfcaysanız dışarıda bırakılan gömlek sizi olduğundan daha zayıf göstereceği için dışarda bırakmamayı tercih etmeye başladım. önceleri içeri sokulan gömleğe çöldeki kutup ayısı muamlesi yaparken bu kafaya nasıl girdim ben de bilmiyorum.
Güzel bir kemerle beraber çok hoş durduğunu düşündüğüm hareket.
işim dolayısıyla çoğu zaman yaptığımdır. bel çevresinin inceliğini ortaya çıkarır.
bir kaç gündür iş yerinde bunu yapmadan dolaşıyorum. zaten spor gömlek giyen biriyim altta da kanvas pantolon varken lüzum görmüyorum.
düz bir karında güzel durur ama karın fit değilse hiç kalkışılmamalı.
bilenler bilir eskiden lisede ve ortaokulda tuhaf bir kural vardı. gömlek dışarıdaysa hocaların gazabına uğrardık. saygısızlık olarak algılıyorlardı ve bunu bizzat söylüyorlardı.

en seçkin ve nadide küfürlerimi nazikçe aklımdan geçirerek andığım saygıdeğer hocalarım şunu bilmiyorlardı ki bende jinekomasti vardı. gömleği içine tepince memeler, hiçbir müminin inkar edemeyeceği apaçık bir gerçeklikle ve istikrarla gün yüzüne çıkıyordu. fütursuzca ve dimdik allaha baş kaldırıyorlardı. görenler dizlerinin üstüne çöküp şahadet getiriyor, kadınlar çocuklarının gözlerini kapatıyorlardı.

utanıyordum mk. ama hep saygısız olduk bu davranışımız yüzünden.
kıroluktur. takım elbise falan giymiyorsanız gömleği pantolonun içine sokmak tam kıroluk. bir de tişörtü sokanlar var ki aman diyim.
Beyaz yakalılığın olmazsa olmazlarından, yazılı olmayan kurallarından biri.
bir şekilde dışarı çıkıyor bende.Dışarda durması daha havalı.
atletin arkadan sarkması dumuna maruz kalmak durumu.
o günkü moduma göre bazen sokarım bazen sokmam.