entry'ler (59)

gece kitap okuyan gerizekalı

ofiste var bir sığır, hayatım boyunca kitap okumadım deyip bir de bununla övünüyor. başlığı görünce aklıma o geldi. ee trol kardeş sen kaç okumadın peki?

askerdeyken sigarayı bırakmak

genelde dışarıda bırakanlar askerde devam eder. eğer askerdeyken bırakabilirseniz helal olsun derim.

neyse zaten hic halim yok

Sagopa Kajmer in bir şarkısında geçen söz. Hangi şarkı olduğunu hatırlayamadım.

kırmızı külot siyah sütyen

dikkat dağıtır. o ne öyle gençlerbirliği forması gibi, ya hepsi siyah olsun ya da kırmızı o kadar. sinirlendim gece gece.

69

En saçma cinsel pozisyonlardan biri.

kelt dilleri üzerine muhabbet edilebilen kız

Konu hakkındaki cehaletimi giderebilecek olan kızdır.

bir sözlük kızına vurulmak

Yazarın yazdıklarına vurulmak demektir sanırım. Ancak benim havsalamın reddettiği bir eylem bu.

sevgilisinin başkasıyla yatmasını istemeyen kız

Haklı kızdır. Sevgili dediğini paylaşmaya senin yüreğin el veriyorsa eyvallah.

Ayrıca sözlükte trollük yapıp eğlenecek kadar işsiz olmak yerine kendinize bir uğraş edinmenizi tavsiye ederim.

25 yaşındaki teyzelerin sözlükte yazması

uludağ sözlük yazarı olmak için yaşın 18 den küçük mü olması gerekiyor? ayrıca bu durumda ben temizinden amcayım.

tanım: sanal dünyaya uzak olmadığının göstergesi olarak kabul edilebilir.

kadınların bilime katkısı

Öncelikle bilim insanı diyeceksin, sonra gidip bilim tarihi okuyacaksın ki bu düşüncenden vazgeçebilesin.

Not: yemişim formatınızı sayın moderasyon.

dünyayı kadınlar yönetseydi

Emin olun bir değişiklik olmazdı. Bıktım şu pozitif ayrımcılığınızdan, tam tersiyle karşılaştığınızda “seksist” yakıştırmanızdan. Ne kadınlarmış be oğlum böyle kız tavlanmıyor ya da böyle medeni olunmuyor. Karşınızdakine insan muamelesi yapın yeterli zaten karakteri oturmuş bir kadın bundan fazlasınıda istemez.

oruç tutmayanların ortak bahaneleri

Ateistim. Bu da benim bahanem. Nedir yani?

kayısı çayı

Favoridir. Denenmesini tavsiye ederim.

uzun saçlı ve sürmeli erkek

Açıkçası Barış Akarsu’nun havasına sahipse bildiğin tarz sahibi yakışıklı erkektir.

roman okumak

Maalesef uzun zamandır yapamadığım eylem. Sözel anlamda size ne kattıklarını yazmayacağım bir okur olursanız zaten fark edeceksinizdir. Yok okur olmayacağım diye düşünene faydalarını anlatmak en başından efor israfı.

türkçe yetersiz bir dildir

yetersiz değildir ancak türkçe'nin gelişebilmesi için özellikle edebiyatımızın zenginleşebilmesi gereklidir.

bakirelik önemli mi

ulan ben erkek halimle şu konunun sürekli zıplatılmasından sıkıldım kadınları düşünemiyorum bile. madem önemli değil bu konuyu konuşmayı bırakın. yok benim için önemli diyorsanız bunu sürekli ısıtıp ısıtıp önümüze koymayın, nasıl hayatlar yaşıyorsanız yaşayın bundan kime ne?

sevgili denen şeyin gereksiz olması

Sevgilisi tarafından terk edilen, aşağılık kompleksinin üstesinden gelememiş, ezikliğini üstünlük taslayarak ört pas etmeye çalışan ya da bu hayatta hiç sevilmemiş biriysen savunacağın düşünce.

iyiler mi kötüler mi kazanıyor sorunsalı

bu hayatta ne iyiler ne de kötüler kazanamıyor. herkes bir şeyleri kaybediyor kimi ailesinden birini kimi işini gücünü, gençliğini. şanslı olanlar ilk ölenlerden oluyor sahi biri öldüğünde neden arkasından ağlıyor insan, o öldüğü için mi, güldürmeyin beni. konu ölüm olunca kimse ölene üzülmüyor. o kurtulup gidiyor bu dünyadan diğerleri daha da yalnızlaştıklarına ağlıyor.

insan ne garip varlık, ne faydası var bu dünyaya? felsefe diye bir şey çıkarmışlar binlerce yıldır yapılıyor. adına felsefe denmeden beri yapılıyor. hep yolda olmak ama hiç bir yere varamamak deniyor değil mi ama varılıyor, varılmasa insan neden kafasını yorsun bunca zaman.

araba kullanmak

ankara da yaşıyorsanız maalesef bir ihtiyaçtır. çünkü bu şehir de a noktasından b noktasına ulaşmanın tek yolu ilk önce kızılay a gitmektir ki bu da arabayla 10 dakika da aştığınız yolun, toplu taşımayla 1 buçuk saatte aşılması anlamına gelir.