bugün

ne tanırdım, ne ederdim; bu geceye kadar.

kuruçeşme arena'da yeni türkü öncesi üvertür kıvamındaki zaman geçermeceliklerden biri diye yaklaştım en başta. ilerleyen dakikalarda böyle yaklaştığıma pişman ettiler. iyi de ettiler. yer yer kazım koyuncu tadında, yer yer öpözgün lezzette karadeniz menşeli lakin evrensel bir müzik icra ettiler. elcağızlarına sağlık. takipteyim.

ve en önemlisi şunu hatırlattılar: bu memleketin iyi ki kürdü de var, ermenisi de var, tatarı da var, lazı da var. varoğlu var. hepsinin kültürüne ve müziğine ayrı ayrı hastayım. tedavi olasım da yok toktur bey. helalin var entu.
kazım koyuncu'yu hatırlatan grup.
varolsunlar.
yolları açık olsun.
bu akşam beyoğlu nayah da sahne alacak gruptur. aşk ile..
[http://twitter.com/GrupEntu]
harun topaloğlu'nun kendisi gibi adamları topladığı bir gruba dönüşmüştür. eski entu'nun yanına bile yaklaşamazlar. aşk ile..
yeni halini ilk kez yarın jj balans da canlı dinleyeceğim gruptur. bakalım irfan seyhan kadar dinlettiriyor mu ekin uzunlar...aşk ile...
evrensel'in kuruçeşme arena'daki 18. yaş etkinliklerinde 7'den 77'ye herkesi horon teptirmiş, coşturmuş enfes oluşum; tebrikler ediyoruz meczup gençleri.*
güzel bir karadeniz müzik grubu ve solisti harun topaloğlu Kazım abeyin eski back vocal.