bugün

son zamanlarda ülkemizde örnekleri görülmeye başlanan ve genelde (bkz: kaçış oyunu) şeklinde lanse edilen, gerçek bir mekanda çeşitli objelerle interaktif olarak çözülen bulmacalara dayanan konseptlerin çok katlı tarihi bir binada geçen ilk örneği.

özellikle kadıköy\'ün arka sokaklarından gezerken gördüğüm ve dikkatimi çeken çok güzel bir köşk\'ü oyun mekanı haline getirmişler. 3 katlı köşkte bir çok bulmaca var. sadece evin içini görmek için bile meraktan gidilir.
ben olsam o evi kafe, işyeri ya da sanat evi yapardım. adamlar gitmiş oyun evi yapmışlar amme hizmetine açmışlar. şiddetle tavsiye ederim.

bulmacalarla dolu tarihi bir köşkte, ablalarından kalan aile yadigarını bulma (bkz: görev in) de 4 kardeşe yardım etmek üzerine kurgulanan bir hikayeleri var. yanlış hatırlamıyor isem 6 ya yakın odaları vardı. 3 katlı bir binada müze havasında dolaşıyorsunuz. evde öyle bir ortam oluşturmuşlar ki bir anda kurgudan çıkıp tüm olayların gerçek olduğunu düşünüyorsun.

birde tüm bu tarz oyunlarda yazıyor 1 saat boyunca çişini tut be kardeşim koca adam olmuşsun ugrastırma bizi diye.

bunlarda öyle birşey yok. adamlar wc kapısına konsept dışı alan yazmışlar kapısı da açık üstelik. istersen gidip yapabiliyorsun. tabi klozette bulmaca var mı diye insan paranoyaklasabiliyor bir süre sonra.

http://www.gorev.in web sitelerinden rezervasyon yaptırılabiliyor