bugün

temel olarak anlık mesajlaşma, e-mail, nanoblog, gibi iletişim tekniklerinin hepsini bir araya toplamanın yanı sıra takım çalışması için aynı döküman üzerinde çalışmaya kadar gidecek olan ve günden güne geliştirilecek olan google mucizesi.
lansmanı gün itibari ile yapılmıştır ve bundan sonraki günlerde gerçek zamanlı iletişimin ne olduğunu bekleyip hep beraber göreceğiz.

yabancı bilinmesin, alışılsın diye verdiğimi belirterek, logosu da şunun gibi bir şeydir:
http://code.google.com/in.../wave/images/wavelogo.png

ayrıca açık bir sistemmiş, herkes istediği gibi şekillendirecek, kafasına göre oynayacakmış efendim. gerekli api'leri edindikten sonra sitenize entegre edebilecekmişiz, çok eğlenceli olacakmış artık dünya. google'ın yalancısıyım, bu yıl içerisinde göreceğiz ne kadarı gerçek ne kadarı yalan.

çok merak edenler için screenshot burda:
http://4.bp.blogspot.com/..._wave_snapshots_inbox.png

edit: son aldığım bilgilere göre, server tabalı bir imla düzeltme gibi bir özelliği de olacakmış. umarım türkçe'yi düzgün kullanmayanları biraz etkiler.
http://wave.google.com
davetiye dağıtımına başlamış olan google facebook'u, ekşi sözlüğün yalancısıyım. davetiyesi olup da bu dülger kulu görmeyenin taksim'de donu düşsün.
google'ın facebook'a rakip olacak şekilde geliştirdiği yeni internet sitesi. google sanırım yine farkını konuşturacak ve çeşitli özellikler ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaracaktır. özellikle şöyle bir bakıldığında bunlardan video chat, telefon görüşmeleri * ve google map oldukça kullanışlı görünüyor.
ilerleyen aylarda herkese açılacak, nedir bu davetiye telaşı dedirten hede. çok sürmez yakın zamanda türkçe dil seçeneği sunarlar bununda bokunu çıkartırız.
google dalga olarak çevriliyor. tabi tam olarak bunu mu dfemek istemişler anlayamadım ama öyleyse kötü esprilere maruz bırakılacaktır.

google'ın dalgası gibi
davetiye kıtlığı olan oluşum.
davetiye gönderen arkadaşa 250 mb hosting veriyorum.
Binbir takla atarak davetiyesine ulaştığım hizmet. harika olduğunuda söyleyelim, google işi!
keşke bir tumblr klonu çıksaydı da google altyapısı üzerinden eğlenceli işler çıkartsaydık, farklı olmak o kadar da iyi değilmiş demekki.
gmail gibi davetiyeyle olunca insanları merak ettirmiştir iyice. o bir saatten fazla süren videoyu izlemek de zor geldiği için ne olduğu hakkında hiç bir fikrim yok. tabi davetiyeleri kabul ediyorum.
(bkz: adamın başına ne gelirse ya meraktan ya yaraktan)
davetiyesini gönderenle iyi gözle bakacağım yeni google programı.
davetiye yollayana küçük altın verilen uygulama.
çok janjanlı bir mesaj ile davetiye istediğim, bir gün içinde cevap beklediğim, vermezlerse çok açık ve net söylüyorum ki, yahoo kullanacağım google şeysidir.
hayırseverlerden davetiyesini beklediğim google şeysi.
davetiye bekleyenler listesine adımı yazdığım uygulama.

(bkz: please help me)

edit: allah rızası için lan.
acayip karışık bir olay. yani bana henüz öyle geliyor. hele kalabalık public wave'lerde sohbet yapıyorsanız firefox kasım kasım kasılıyor. chrome bir nebze daha iyi ve performanslı. acayip karışık dedim ya, karışıklığı sadeliğinden geliyor, çünkü şu an yazı yazmaktan fazla pek bir şey yapılamıyor.

buradaki sohbet anlık olarak gerçekleşmekte. yani siz klavyeye bastığınız an bastığınız harf karşı tarafa gösteriliyor. aşkım am açsana yanlışınızı cam açsana şeklinde düzeltirken aşkınız sizi görüyor olacak. böyle bir şey işte google wave. davetiye haklarım gelince, dağıtacağım sözlük ahalisine.
dit*'ten aldığım istihbarata göre bunun davetiyesini yollayana +rep verecekmişim. tanımlamak gerekirse de gugıl'ın sosyalleşme şeysi.
davetiyenin bu kadar önemli olduğunu gördükten sonra, gün içinde entrylerini beğendiğim 10 yazar çekilişsiz kurasız davetiye yollayacağımdır, bakalım şanslı yazarlar kimler olacak...
şu an itibariyle iki gadget aktiftir bu süpersonik alette. birincisi yes/no/maybe gagdet diye geçiyor. public veya özel olarak anket yapabiliyorsunuz. tam uludağ sözlük yazarları için düşünülmüş. diğeri ise map gagdet. bu alet ile de harita üzerine yapacağız etkinlikleri, gezileri vs işaretliyorsunuz. arkadaşlarınız sizin hangi gün nerede olacağınızı harita üzerinden görebiliyorlar. böyle de süper işte.

zamanla oturacak, zamanla.
davetiyeleri gönderildikten yaklaşık 1 hafta sonra ulaşıyor. davetiyem gelmedi ühü ühü moduna girmeyin hemen.
google chrome ile wave.google.com adresine girdiğinizde "bu sayfada güvenli olmayan bazı içerikler var" şeklinde uyarı veriyor. google herkesi fişliyormuş diye şaşırmayın. fişler google, belki de fişlemez. orası google'ın bileceği iş.
(bkz: sözlük bana davetiye bul lan allahsız)
devetiyesinin çok değerli olduğunu öğrendiğim ama daha da detay alamadığım uygulamadır. (bkz: ayrıntılı bilgi için)
güzel bir pazarlama stratejisi olarak davetiye ile üye alan google hizmeti.
zamanında aynısını google mail için yapmıştı ve millet üye olmak için delirmişti.
lakin şimdi google maile ipleyen bile yok.
facebook varken büyük ihtimal aynısı google wave içinde olacaktır.
binbir takla atarak davetiyesine ulaşamadığım, ancak uğrunda benden önce ki binbir takla atan beşiktaşlı arkadaşlara yastık olmayı göze aldığımı hede.
güncel Önemli Başlıklar