bugün

nesildaşımızdır hoşgelmiştir.
yeni yeni renkler katacaktır bu toprak karası gibi siyah bulut isi gibi beyaz hayatımıza.
ayarıca obsesif olduğunu düşündürmektedir gölgede yürümekte iken.

hayırlısı artık her insan evladı gibi o da bir fani, her fani gibi o da bir gün bana gelecek.
taze enerjiyi istemeyen yeniliklere kapalı yazar. normalinden daha fazla enerji harcamak iyidir mayk. yerine hep yenileri gelir; ta ki, yakasına yapıştığın ruhun, çürüyen gömleğinin yakaları elinde kalana kadar.
''mayki'' dir.

rüyalarımda gördüğüm rüyalardan, anlık alakasız anlarda hatırladıklarımı dillendiriyorum; yine alakasız anlarda. saçmalıyorum gibi görünüyor haliyle. gülüyorum korunmak için; susuyorum gülmemek için. akşamın kızıllığı kedi seslerine teslim gibi; duyuyorum. çığlıklar mart ayını süslemekte. kağıt toplayan bir adam çöp bidonlarını gören bir yerde gölgeleniyor. elimdeki çöp poşedini çöpün içine atmayıp yanına doğru yavaşça yere bırakmam, içindeki şişeleri birbirine çarptırıp şıngırdatıyor. gözgöze geliyoruz. gözlerinde bir leşçinin avına baktığı o şükürsüz bakışı yakalıyorum. bir martıya teslim ediyorum gözlerimi. akşam karanlığı; ne arıyor burda bu?