bir gerçek.
sokayım tüm araplara, adamlar gelip bileğinin hakkıyla almış golan tepelerini. öyle boş beleş atar yapıp kınamakla olmuyor bu işler.
ordun güçlü olacak, milli birliğin güçlü olacak, ekonomin güçlü olacak.
misal tohumunu kendin üreteceksin, hatta dünyaya satacaksın, hiçbir ülkeden tarım ürünü, hele hele buğday, soğan, patates ithal etmeyeceksin.

o zaman israil'e kafa tutarsın ancak.

golan tepeleri israil toprağıdır. tıpkı kudüs gibi. götü yiyen, maçası sıkan varsa gelip alsın...
------------------
-----------------
edit: offf, eğitim çok önemli gerçekten. öncelikle insanın okuduğunu anlayabilmesi sağlanmalı okullarda.
pek çok gerizekalı okuduğunu anlamadan sınıf atlıyor.

ulan israil'e bir övgü mü var bu entryde. koyim israil'e. sizin gibi ibişler bedelli askerlik için sıra beklerken biz 90'larda kuzey ırak'ta israil beslemelerini kovalıyorduk.

burada anlatılmak istenen şu, israil'e gider yapacaksan, israil gibi olmalısın. sen israil'in tohumuna muhtaçsın bugün, bunu sorgulayın.
israil golan tepeleriyle kalmayacak. bunu biz akıl ediyorsak devleti yönetenler hayli hayli farkındadır. bu mesele öyle israil ile aramızdaki ikili ticarete benzemez. kürdistanın ön hazırlığı yapılmakta. silahlandırılan ypg güçlerinin fitilini yakacağı ateşe bölge ülkeleri birer birer çekildiğinde orada savaş büyür ve büyüyecek. abd stratejik bir hamle yapmıştır. eğer türkiye (rusya türkiye iran) buna karşılık vermezse ardından meydana gelecek olaylara hazırlıksız yakalanmış olacaklardır. türkiyenin ankara anlaşmasından doğan garantörlük hakkı var. eğer suriyenin (ırak da dahil) toprak bütünlüğü bozulursa türkiyenin bölgeye müdahale edip ele geçirme çökme ve konma hakkı doğar. şayet abd bunu bile bile ateşle oynuyorsa, o halde sonuçlarına katlanmak zorunda. şimdi hamle sırası türkiyede. savaş kapıda bekliyor.
Valla ister filistinli çöl bedevilerinin olsun ister yahudi çöl bedevilerinin olsun ama bizim değildir yani sikimizde değildir.
bir yakarış.

aynısını kerkük için de diyemiyorsan samimiyetinden şüphe ederim.
Arap dünyasından bir halt olamaz kabul. Ancak.

Ancak o zaman her kuvvetli ülke zayıf komşusuna çöksün.
Hanedanlık devrine geri dönelim.

21.yüzyılda ilhak mı kaldı?
Rusya, israil.. Hala eski kafa ile hareket eden ülkeler.

Hepsini toplasan bir abd etmiyor.
Mevcut abd'nin böyle bir niyeti, amacı var mı hiç? Zamanında para ile kelepir alaska'yı almış bitmiş.

Israil ilhakını da kabul etmez ama trump reis napıyor anlamıyoruz.

Israil golan ile süpergüç mü oldu?
Bizde de var böyle tipler. Musul'u alıcaz ama abd istemiyor. Ya musul'u alsan amerikan halkı fark etmez bile. Ama alamazsın çünkü ulus devlet anlayışının, devletlerin toprak bütünlüğüne saygının gereği olarak.
Acı ama gerçek, amerika rusya haric dünyada bașka hiç bir ülke o tepeleri alamaz. Adamlar nerdeyse çöl topraklarinda tarım yapıp , dünyaya satiyorlar. Dünyanin Para musluklari bu adamların elinde ve dünyaya istedikleri gibi sekil veriyorlar. Araplarda birlik yok bir kere. Bizim de israile karșı etkili olacagimizi zannetmiyorum.
2011'den beri suriye'nin canına oku.
iç savaşa benzin dök. Çetecileri destekle, sonra israil golan tepelerini alınca tepki ver.
Yahu aga suriye'nin anasını ağlatmayacaktınız. Ne ışid ne pkk ne de israil güçlenecekti.

Ah ah ben ergen halimle bu olanları gördüm, birileri ya görmedi belki de görmek istemedi.
bileğinin hakkı ile almış derken öldürülen çocuklar ve zulüm gören insanlarda bu bilek hakkına dahilmi diye düşünüyorum zihniyet bozuk olunca zikrede vuruyor.
sıra lanetli yahudilere de gelecek inşaallah .

sırayla gardaş sırayla .

az daha sabır .