bugün

rüştünün tepkisi hep elini ofsayt diye kaldırarak yan hakeme bakmasıdır.
-abi valla direkten döncek zannettim.
(bkz: ve top hayrettinin kontrolünde gol)
(bkz: hayrettin demirbaş)
(bkz: kısfmet)
kale direğine kafa atmak.
(bkz: fevzi)
golü yiyen kaleci hızlıca golü atan futbolcuya koşar ve hakemlere çaktırmadan futbolcuya tükürür peşinden de öncelikle futbolcunun anne ve babasına hürmetlerini bildirir peşi sırada kız kardeşi ve sülalesine.
gol eger köse vurusu kullanıldıktan sonra gelirse en yakınındaki takım arkadasını saga sola iter "ne isin vardı önümde pezemeng!bak sayende..." demeye calısır.
-golü atan fubolcuya topu vermemek için direnmesi.
ilk önce çevresine bakınır. kendisine bakan bir defans oyuncusu keser. daha sonra kendisine bakan biri gördüğünde elini kolunu manasız şekilde sallamaya başlar. "ben bu golü yemezdim sizin yüzünüzden yedim" triplerine girer. küsmüştür artık. *
-top fizik kurallarina aykiri aci aldi tamamen kismetsizlik
-kismetsizlik
(bkz: hayrettin demirbas)
beşiktaşın galiba ismi shorummu olan bir kalecisi vardı. adam yanılmıyorsam 4-5 gol yemişti bir maçta*. her golden sonra alkışlamıştı. inanın neyi alkışladı hala anlamıyorum. yediği golleri desem, hepsi güzel değildi ki, defansı protesto desem 30 metreden çekilen şuta defans ne yapsın.hala anlamdım acaba gol yemekten hoşlanıyormuydu.
fevzi vardı direklere kafa atıyordu. en sonunda aptal oldu iyice, eliyle tuttuğu topu bırakıyordu gol olsun diye...
bir de gol yemeden tepki verenler vardır. Rüştü sağolsun bir ara daha golü yemeden ofsayt diye elini kaldırır, golü de izlerdi*.
zor duruma düşmüş, aynı anda yüzlerce kişi tarafından küfürler yiyen herhangi bir insanıın verebileceği tepkilerdir.
-topu havaya dikmek.*
-defansa yüklenmek.*
-eğer gol, boşa çıkılan bir orta sonrası yenildiyse, havada çarpışmanın etkisiyle sakatlık numarası yapmak.
-yere çömelmek.*
-alkışlarla takımı gazlamak.**
bir kaleci olarak en çok kullandığım söz.siktir bea.
(bkz: iker casillas)
(bkz: vay amuga koyim bakisi)