bugün

Şubat 2007'de çıkacak olan devam oyunu.God of war serisinin ps2'de çıkacak olan son versiyonu.Serinin geri kalanı ps3'te devam edecek beklentilerimiz her zamanki gibi üst düzeyde, hadi hayırlısı bakalım.
videosu tanıtım amacıyla sinema gibi bir salonda gösterilmiş oyun. kratos artık insanları yukarıdan aşşağı olmak suretiyle ikiye bölebiliyor.
Her an çıkabilme ihtimaline karşı hazır bulunduğum, kratosumla beraber yeniden maceradan maceraya atılmak istediğim oyundur. meraklıları http://www.youtube.com/watch?v=gwaUIShOM54 adresinden trailer ını izleyebilir.
Oyunun 1. si bir çok ödül almıştır. 2. sinin de 1. den aşşağı kalır yanı olmayacaktır.

Grafikleri ps2 nin ne kadar güçlü bir konsol olduğunu kanıtlamaya yeter bile. Ailecek bekliyoruz anacım.
1 haftadır oynadığım süper bir oyun.
bitirip tam olarak tatmin olamadığım ama sonunda 3. oyunun da geleceğinin kesinleştiği şaheser oyun
bitirine kadar başından kalkmak istenmeyecek,güzel bir oyun. kratos yeni oyunda daha şekilli hareketlerle bizi mest etmektedir. prince of persia seven insanların bu oyuna aşık olacakları tahmin edilmektedir.
çabuk biten bitmesine üzülünülen oyunlardandır.
oyun her bölümü ayrı ayrı save edilesi ve tekrar oynalınabilmesi yanıyla ,arada giren müthiş videolarıyla kanımca ps2 nin en iyi oyunudur.
------spoiler-------

zeusla savaşlıan son bölümde ağzı burnu kırılmış olan zeusun kratos dan kaçşı, athena'nın babasını kratos dan kurtarmaya çalışı izlenirken olunulduğu yerde oturmak tüm oyunu bitirmekten çok daha zor olan oyun.
bitişiyle, god of war 3'ün habercisidir.
seriye yakışan bir devam oyunudur. kratos savaş tanrısıyken zeus tarafından ihanete uğrayarak öldürülür. kratos intikam için kaderin kızkardeşlerini bulup (katledip) güçleri yardımıyla zamanda geriye dönmek ve öldürüldüğü vakit zeus'u öldürmek için yola koyulur. birinci oyundan kat kat güzeldir. artık tanrılar değil titanlar yardımcınızdır. dolayısıyla en zor seviye titan adındadır. bu zorluk insanı ağlatır. ömürden ömür yer. sonunda anlarsınız ki bu seri daha bitmedi.
(bkz: yaz okulunda hepsinden kalma nedenleri)
oyun tarihinin en kral oyunudur nokta.

(bkz: şiddetin ne hoş kratos)
kopya cd de birinci oyunda oldugu gibi ikinci oyunun ortalarinda da oyunun takilmasiyla üzen sonynin asmis oyunu. insani combo hastasi yapan üstün grafikleriyle dikkat ceken 2007 nin en iyi ps2 oyunu.
(bkz: god s warriors)
(bkz: god of war 3)
biraz basit bir oyuncuyum ben, önceleri sırf sonu nasıl lan diyebilmek için mortal'da bitirdim bunu. sonra finaller okul falan kaldırdım playstation'ı kaldırmadım da oynamak hiç aklıma gelmedi. finaller bitti tekrar daldım olaya sonra tad vermedi diğer oyunlar pes falan, god of war yapim dedim, god veya titan'ı da götüm yemedi, spartan'da bitirdim. baktım spartan'da pek zevk vermiyor, daldım titan'a sandığımdan kolay bir şekilde titan'da da bitirdim.

ee napıcaz ki şimdi dedim, daldım bunun challengelarına, ulan onlara lanet olsun ya, 2. challenge'ı havada 10 kişiyi öldürene kadar ebem ağladı. etrafdakileri icarus'un kanatları yardımı ile havaya atmaya çalışıyorsun tam zayıf düştükleri anda, denk getiremeyip eğer analog'a azıcık dokunursan havaya uçurmuyor da kanatı herife gömüyor ve adam ölüyor...

3. challenge'da 25 kişiyi taşlayarak öldürmen gerekiyor, taktik golden fleece tamam da o sonradan troller gelmese neyse be birader, tam golden fleece'yi tutturucam diyorsun adam kafana vuruyor sopasını...

oyunu bitirmek kolay ama, challenge'ları harbiden challenge olan bir oyun bu ey sözlük ahalisi, ama yakındır 2 güne kalmaz onları da yiyecem...
yazılacak kelimelerin, söylenecek sözlerin kifayetsiz kalacağı türden bir oyun. birinci oyun mukemmelken bu oyun çok daha mükemmel. her noktasıyla dünya video oyunları tarihine adını altın harflerle kazıyan, efsaneleşmiş savaş oyunu. sony'ye ve ps2'ye tapınma vesilesi. sözün özü, oyun budur üstad.

titan mod için özel not:

bazı boss dövüşleri geçerken yaşlandığınızı hissediyorsunuz. god bile epey kasarken varın siz düşünün titanı. bu arada zorlandığınız yerler için challendge dönüp o yaratıkla pratik yapma fikri mantıklı gelse de esas dövüşte çok yararı olmadığını düşünüyorum.
psp de oynarken insanın ellerine kıramp girmesini saglayacak kadar bağımlılık yaratan apayrı bir oyun. oyun içinde saklanmış bulmacalar bile oyunun ne kadar muhteşem olduğunu gösteriyor.

buradan yetkililere sesleniyorum oyunun 3.sunu cıkarmayın bir de ps 3 parası verdirmeyin insanlara lütfen.
sırasıyla mortal, spartan, god ve son olarak titan modunu da bitirdiğim ps2 oyunu. challenge'ı da bitirmeme rağmen henüz Arena of Fates'i açamadım. açmak gerek onuda, yoksa bu oyunun master'ı oldum diyemezsiniz.
Kilitlenmeleriyle ünlü oyundur..Mitolojinin her katından geçip en büyük olma yolunda ilermektir..Oyunun sonlarına doğru 2.Kratos çıkar ve 2 Kratos birbiriyle çarpışır..Kazanan karıyı alır..

Orjinal bir CD yardımıyla günlerinizi, haftalarınızı heba etmeye yarayan ps2 oyunudur..
gece 23.00'den ertesi sabah 11.00'e kadar ev arkadaşım ve bana kendisini oynatabilmiş harika ara videolara ve konu akışına sahip mitolojinin en karizmatik halini yansıtan oyundur.
nerdeyse 1 ayda bitirebildiğim finalinde zeus kaçarken arkadaşımla 'kratos arkana baaak' diye bağırdığımız ama sonuç alamadığımız ps2'nin bana göre en iyi oyunu.
Hala arada bir açıp oynadığım oyundur.
PCSX2 emulatorü ile PC'de yer yer deli fps düşmeleri olsa da oynanabilen oyundur. Speedhacklerle o biraz düzeltilebiliyorda açıkcası yapmayın, hızlı basıp açmanız gereken kapılarda falan acı çekiyorsunuz, benden demesi. Zor da kasmamanızı öneririm pc'de çünkü ateş,elektrik,su gibi parçaçıklı texturelarda cidden 5-10 fps görebiliyor. Ama genelde 30 frame görüyorsunuz.

Bunu geçersek açıkcası neden God of War 2 mükemmel bir oyun onu açıklayacağım. Üzerinize onlarca düşman yollayıp neredeyse 600-700'lere ulaşan combolarla kendinizden geçmeniz değil, ya da tüm Kratos hareketlerinin çok vahşi ve havalı falan durması değil bu oyunu mükemmel yapan. Bu oyunu mükemmel yapan şey çok ciddi beyin patlatılarak aslında ellerinde olmayan imkansızlıkları bir avantaja çevirip yepyeni dinamikler yapmış olmaları.

PS2 için şahane grafiklere sahip baktığınızda bu oyun. Arkasındaki dehayı kısaca şöyle anlatayım. Dikkat ederseniz kamera açılarını değiştirme şansınız yok. Değiştiğinde oyunun kare sayısının düşeceği aşikar. Adamlarda bu sebepten yeri gelmiş her açı için özel optimizasyon yapmış diyebiliriz.
Bunu yaparken de demişler ki ya biz bu açısızlığı neden avantaj yapmıyoruz diyerek kameranın göstermediği açılara da toplanabilirler serpiştirmişler. Almak zorunlu değil ama aldığınızda çok ciddi avantaj sağlayan zımbırtılar.

Bölüm dizaynları yine çok başarılı. Bugün çok sevdiğimiz Dark Souls'un bölüm dizaynlarının atası diyebileceğimiz bir yapıya sahip God of War 2. Bir alan içinde sürekli gezdiğiniz bir yapı var. Bir yere gidip anahtar alıp daha sonrasında geri dönüp başka bir anahtar için koştuğunuz bir yapıya sahip.

Keşke şu kadar emek verilen işler olsa tekrardan. Niye olsun ki millet gidip alpha oyun alıyor.