bugün

Gitmek de kalmak da boğazında bir düğümdür insanın.
buga sokan sorudur.
Ne demiş ezginin günlüğü: Sen uzaklarda ülkem, ben gurbetde bir göçmen
Zamanı durdurabilsem, ne ben kalsam ne sen gitsen...
Karl marx daha zor.
Kimse bilmez ama gitmek daha zordur bazen,gitmek, gitmek zorunda olmak,o sorumlulugu yapmak zorunda olmak...herkes gidemez o yuzden.
gitmek. olmuyodur ama seviyosundur. ağlaya ağlaya gidersin. sonra geriye dönüp dönüp bakarsın. gitmeseydim? biraz daha uğraşsam olur muydu? seviyodu ya o da üzülmüştür. gibi şeyler kafanı yer.
bülent ersoy'un bülent ersoy olduğu zamanlarda çok güzel yorumladığı türk sanat müziği eseri. ata demirer de "tek kişilik dev kadro" adlı meddahlık gösterisinde söylemiştir.

bir soru cümlesine cevap verecek olursak; gitmek zorunda bırakılmak zordur. zaten gitmeyi ve bitirmeyi seçtiyseniz, size bunu karşı taraf seçtirmiştir. seçmeye mecbur bırakmıştır. sandığımızdan daha edilgeniz aslında. çok da üzülmeye gerek yok. herkes eninde sonunda gider, enseyi karartmayın.
giden zaten kararını vermiş o karar onu çok da zorlamaz ama kalan ne yapsın. sudan çıkmış balığa döner, ölüp gider.
kalmak zordur tabi. Neden gitti sorusu hayatı boyunca insanın kafasından çıkmaz. Neyim eksikti, çok mu sıktım vs insanın kendini önemsiz hissetmesine neden olur. Her dinlediğin şarkıda onu hatırlarsın en kötüsüde odur. Müziklerden kelimelerden renklerden bile kaçarsın bazen..
gitmek zor.
çaresizlik zordur. gitme şansın yoktur , katlanırsın. her geçen gün yaşam monoton olsun diye dualar edersin , çünkü monoton olmayan her gün senin için işkence olur.
gidip de bulamamak kor.
kalip gorememek gidip duyamamak zor be.
Mutlu olduğun hayatı öylece bırakıp gitmek, mutsuz olduğun hayatta kalabilme gücünü göstermek zordur. Durum hayatın sana ne sunduğuna bağlı. Tabi bir de arafta kalmak var. ince çizgi,
biraz ölüm gibi. Mutlu olan 1000 sene kalmak isterken, mutsuz olan 1 dakika dayanamayıp gitmek istiyor ölüme. yaşıyorum ama öylesine durumu da var.
Kalan eski hatıralarla boğuşur durur, giden yeni yerler, yeni kişiler, yeni düşünceler keşfederek kalanı unutur.
Gitmek zor olsa giden gitmezdi. Kalmak zor olsa kalan kalmazdı gidenin peşinden koşardı.
Çok seven taraf olmak. Bir soru.
Gidemeynelerden olmanın en kötü yanı da kalamayanlardan olmaktır aslında. Seni kışkışlayan Bu topraklarda penah aramaktır umutsuzca...
ayni dert devam ediyorsa kalmak daha zordur. kabullenmistir insan bir kere.
gitmekte zor kalmakta.
ulan var yaaa.. yatağımdayım battaniyenin altında, sıcacık. ve çişim geldi ama yatağı ve müziği bırakıp da adım atasım gelmiyo. diğer yandan rahatsız ediyo, tutma git diyo. kalmak zor, gitmek daha da zor, arafta kaldım.
kalmak daha zor.
kalmak birçok duyguyu beslerken gitmek sadece ayrılık acısını besler.
(bkz: sever misin yeniden)
Gratis sırası beklemek daha zordur.
Acı çekersiniz ama o sıranın sonu mutluluktur. Lütfen kınamayınız psikolojim çok bozuldu.
Cevabı; Gidenin nasıl gittiğine bağlı, kalanın da nasıl kaldığına bağlı olan soru.
Bunu bir kenara bırakıp, Zeki müren' den bu eseri dinlemek en iyisi.

https://m.youtube.com/watch?v=3LEeP8mq1Y8