bugün

işe gidiyorsa akşama dönecektir. buyursun gitsindir.
okula gidiyorsa aynı gün içinde dönecektir. okusun yavrum.
terketmiş gidiyorsa yapacak bir şey yoktur. arkasından bir bardak su dökülür.
zalimdir, hayindir, allah belasını versindir.
eski sevgili listesinde en cok yer edicek olandir.. gunumuzde eski sadakat hikayeleri yok.. insanlar birbirlerinden yalnizca ego tatmini aliyolar.. kimse birbirinden hayat gorusu , ne biliyim yasam boyu destek, sefkat vs. almiyo..

ego ustune oynaniyo hersey.. cok hizli yasiyo insanlar.. kimsenin oturup birine emek vermeye vakti yok.. verenler de bi sure sonra kendini salak gibi hissediyolar.. onlar da bu yolun yolcusu, sikilen vs. sikici karsilasmasinda kaybedip, karsi takima gecenleri oynuyolar..

o yuzden giden sevgili yalnizca utanc ve ego birakir geriye.. vay amk nasi elimde tutamadim ? nasi beni terkeder ?

kimse mesela oturup giden sevgilinin gulusune aglamaz.. koku koku diye sikimtrak sikimtrak gezenleriniz var ? kokusunu tarif et desem apisip kalacak anca edebi laflar soyleyecek..

kimse kimseyi icine alamiyo bu devirde.. feysbuk listesine, msnine, ogrenci evine, foto makinasina aliyo da.. icine alamiyo..

o yuzden , giden sevgili yuzde 95 olarak egoyu zedelemistir..

buna tepki, kendi haline acima sonra sinirlenme, egoyu tatmin icin yeni kurbanlar bulma olacaktir..

otesi degil.. biten iliskilerinize bakin.. anlayacaksiniz..

egodan otesini veren sevgili gitmisse, o kisi de bitmistir.. gordum yasadim.. giden esasli bi "sevgili"nin yasini, karsisinda "sik beni" diye duran bi kadin bile gideremez..
hala inanamadığım. hani ismail abi diyor ya ''şuram çok ağrıyor''diye, hakikaten de eksik bir şey var hayatımda..
alışamadım onsuzluğa bir türlü. sanki kapı çalacak da gelecekmiş, hepsinin koca bir şakadan ibaret olduğunu söyleyecekmiş
gibi. ama öyle olmayacak tabii. ben düşüncelerle zihnimi yorarken o belki de yeni insanlarla tanışmış ve hatta
yeni maceralar yaşıyor bile olabilir. üstümde kelimelere dökemeyeceğim bir melankolik hali mevcut. sanki
bütün akrabalarım amansız bir hastalığa tutuldu da birer birer ölüm haberleri geliyor kulağıma, ahanda demin annem
babam da öldü. artık yapayalnızım. koca dünya 2m²den ibaret artık sanki. seni kafamdan atıp kalbime koyaydım ya,
en azından daha fazla üzülmezdim böyle. çok mu duygusalım bilmiyorum ki..
ilk sevgilimdin diye böyleyim sanırım. her şeyi sende tattığım için böyle güçsüz ve eziğim sanırım...
geleydin iyiydi be..
vallahi de iyiydi..
bu gece seni düşünmeye verdim kendimi 'giden sevgili'

ki sen ne yapıyorsundur acaba? bir başka ten, belki televizyonun karşısında pijamalarında, ya da kahveden bir yudum alırken.

acaba aklında kim varken..

bana özel bir yetenek verselerdi,
-o'nun aklından geçenleri görebileyim..
derdim. çünkü burda ölüyorum orospu çocuğu.

dönmeyeceksin biliyorum. ve ben 2 yılımı senin peşinde köpek ettim. bir o kadar da ayrılık desen sana yıllarımı verdim. ve sen, bana
-hayatımın en güzel yıllarını böyle geçiremem dedin.

seni düşünen aklımı sikim. sana bu satırları yazan ellerimi sikim. şu an izlediğin filmi yönetmenini sikim.
sana verdiğim yılları bırak, seni düşündüğüm dakikaları sikim.

en kötüsü de, sana verdiğim kalbimi sikim.
Şaire sormuşlar: 'Giden midir terkeden, yoksa kalan mı?'

Şair demiş ki: 'Kalan gidenin gitmesine ses çıkarmıyorsa, çoktan terketmiştir.'
arkasından ağlayıp, yas tutulmaması gerekendir.
http://www.youtube.com/watch?v=rZBUPpKOnyw
"aslında giden değil; kalandır terkeden, giden de bu yüzden gitmiştir zaten" demiş büyüklerimiz.
ardın da sayısız pişmanlıklar bırakıp giden sevgilidir.
yolu açık olsundur.
kendine iyi bak giden sevgili.
"yolun açık olsun" denilmesi gereken aslında hiç olmayan sevgilidir.
mutluluklar dilerim canı sagolsunda bu olayı asker ocağında yaşıyorsanız zor çok zor. .
seviyorsa gelecektir. umarım seviyordur. umarım gelir. aptal değilim aşığım.
Sana gitmeler, bana ardından bakmalar düştü.
http://www.youtube.com/watch?v=zH3ThFDbH6s&feature=related. 170 ile giderken iyi oluyor. danslara gel. saksı stayla.
elbet bir gün geri dönecek olan sevgilidir. şayet giden her zaman pişman olur geride bıraktığı için. *
güme gitmesinde nereye istiyorsa gidebilir.
koşarak gelen sevgiliye döner tekme atmak

bi daha gelmez ki o.
"Giden gitmistir gittigi gun bitmistir." seklindeki kezban atasozuyle ugurlanasi sevgili.
Giden Sevgilinin Peşinden Koşacaksın, Onu Geçeceksin, sıçırttıracaksın onu olduğu yerde.
kendisine sarılırken ölmek istediğinizse eğer, koyar.
yılmaz erdoğan' ın bir şiirinde, gittiği için herkese benzettiği sevgilidir.

--spoiler--
şimdi sen gidiyorsun ya, herkes sana benzeyecek
--spoiler--
hep en çok sevilendir. ve sevildiği sürece dönmeyecektir.
eszamanli olarak baska biri icin de gelen sevgili olmustur.