bugün

bugün yaptığımdır. ve dün. ve önceki gün. ve geçtiğimiz hafta. ve.. dur lan. hayata bak amk yaşayışımı sikiyim ben gidiyorum.
iş güç vasıtasıyla, bünyenin alıştığı fakat çok geç yatıldığı süreçte, sabah 08.00 akşam 18.00 arası çalışanları özellikle öğle yemeğinin çökmesiyle bünyeyi iş yerinde mala bağlattığı eylem. hele ki yazın adamı zombi moduna sokar, çalışıyor gibi gözükseniz de, pc'ye bön bön bakarsınız.
hayatımın son 15 yılının amına koyan durum. mala bağlarsınız saat ona onbire kadar.
(bkz: geç yatıp erken kalkmak) başlığının versiyonu.

ha hasan kel, ha kel hasan?
zaten hızlı geçen zamanı uyuyarak öldürmek istemeyen insanların yaptığı eylem.
Son zamanlarda 2.5-3 saat uyuyup uyanıp sonra kalkıp işe gidip gelen, sonra ders çalışıp yine geç yatıp sabah erken kalkan biri olarak söyleyebilirim ki,
akşamüstü olduğunda mala bağlarsınız. Algınız düşer. O an Solıter test yapsanız dunkof çıkarsınız. Eğer uykusuzluk daha da artarsa yüz kaslarınız gevşer ve suratınızda aptal bir gülümseme oluşur. Bunu kontrol edemezsiniz. Kendi kendinize gülüyormuşsunuz gibi gözükürsünüz. Ayrıca Göğsünüzde de bir ağırlık oluşur. Ama tabi eve gidip 2 saat uyudunuz mu, kasılıp donduktan sonra resetlenmiş bilgisayara dönersiniz, kendinize gelirsiniz.

Soda varsa içeriz.
Uyandığında ilk fırsatta deli gibi uyuyacağım deyip de o ilk fırsatla uyumamaktır.
gündüz uyumanıza neden olup eblehleşmenize sebep veren bedensel ve zihinsel hareketler bütünü.
02:00 de bile yatsam sabah 6 da ayaktayim. sanirim manyağim ben. pazar günü 07:00 da kalkilir mi be arkadaş.
hep bu askerde 05:00 te koğuş kalk diyen ibneler yüzünden.
yapanlara ifrit oldugum durumdur.. amk devamli gec kaliyorum devamli kacta yatarsam yatiyim erken kalkamiyorum bi turlu ve ben boyleyken gec yatmalarina ragmen erken kalkanlara sinir oluyorum, evet..

he bende de sey var.. okuz gibi yiyip kilo almiyorum.. oh..
insanın kendisini şanslı hissetmesine sebep olur. tabi uykusunu almış dinç şekilde uyanırsa.

ha bir de unutmadan (bkz: çok fazlı uyku)

şahsen bi kaç saat uyuyarak gayette dinç şekilde uyanıyorum. artısı çok.

sadece aptallar 8 saat uyur.
kimi kişilerin kendilerine uygun olarak gördüğü uyku/yaşaşayış biçimidir. bu kişilerin uyku ile araları iyi olmayabilir belki.
babamin 20 senedir gerçekleştirdiği olaydır 11 de yatıp 4 de kalkıp ise gidiyor bende babamın emeklerni boşa çıkarmayacam uykusuz günlerinin karşılığını bi nebze olsun vermek iştiyorum.
Gün boyu balon gibi bir kafayla japon balığı gibi gözlerle dolaşmanıza neden olan eylem. Huzursuzlugunuz tavan yapar, ota b.ka kızarsınız ve kendinizi bir an önce yatağa atmak için saati kesip durursunuz.
erken öldüren faaliyet.

(bkz: faaliyet)
alkol almadan sarhoş olma yöntemidir.
15 tatilde ( öğrenci değilim) sürekli yaptığım olay. kafa-göz- şeklini kaybetti.
mal olursunuz.