bugün

Darbe girişiminde halkın gösterdiği kahraman direnişle kiyaslanan kepazelik.

Holding destekli halk direnişi mi olur? Üç beş çapulcu taksime çıktınız, araniza da her türlü marjinal grup katıldı ortaligi yakip yıkıp yuzlerce rezillige imza attiniz ve utanmadan buralarda kendini tankların kursunlarin onune atmis aslan yurekli insanlarla kiyaslayabiliyorsunuz. Çıkmış gerizekali cana gelecegine mala gelsin diyebiliyor. Sanki babasinin malı kodumun embesili. Haram zikkim olsun ne hakkim var ise.

Siz kim 15 temmuzda sehit olan yigitlerimiz kim? Siz Ancak dalga gecilecek ve acinasi tiplersiniz. Yazik.
politik olaylara genelde uzak dururum ve gezi sürecinde Facebook paylaşımı yapmadım. olaylar sakinleşti ve sadece gözleri biber gazından kör olan bir kediyi paylaştım ve üzüntümü belirttim.

askerin karşısında duran polis ve halk, darbeci askeri oluşumu yendi darbe gecesi.

gezi eylemlerinde ise polis ve halk karşılaşmıştı. hatta son anda askerden de bir nebze yardım gelmişti.

ben darbeydi geziydi bilmem, bu halkı, görüşü ne olursa olsun tam anlamıyla kimse yenemez bölemez ve yıkamaz. mesele gezinin haklı olup olmaması değil, halkın bir amaç uğruna birleşmiş olarak gücünün çok büyük bir güç olduğudur.

tamam gezide çok provokasyon yapanlar olmuştur falan ama kimse ülke bölünsün istemedi orada. o provakasyon peşinde olup onlara uyanlardan ve yağmacılardan söz etmiyorum. samimi halk ve samimi adalet isteyenleri öne çıkarıyorum o kadar.

kedilere iyi davranın bozuşuruz!
Halkı nasıl internet uzerinden daha etkili manipule edilir bunun denemesidir ilk gün gittim ertesi gun gitmedim ertesi gün yuzu kapalı elleri molotoflu götler ortaya çıktı gelipte burda foşik dövlöt demeyin ulan yok portakal gazıymış yok 48saate avrupa nudahale ediyomus ahahahahaha.
Halkın hiçbir şekilde destek vermediği, Fetö, pkk, dhkpc gibi terör örgütleri sempatizanlarinin akılları sıra devlete kafa tutmaya çalıştığı terörist organizasyon.
3 sene önce nasıl koydularsa bunlara artık hala aglaniyorlar çapulcular.
"Üç yıl önce gezi parkı direnişi olmasa 15 temmuz gecesi cumhur başkanı neye güvenerek halkı sokağa çıkmaya çağıracaktı? "

Bir kahkaha aldı beni sabah sabah.

Bu millet sokağa çıkmayı geziden öğrenmedi. Bu halk ne zaman vatanı tehlikedeyse meydana çıkmıştır. Bunun en güzel örneği kurtuluş savaşıdır. Tarih boyunca ne zaman vatan tehlikeye girse bu halk gereğini yapmıştır.

Gezi kepazeliği sırasında cb nin evde zorla tuttuğumuz bir yüzde 50 var derken şaka yapmıyordu.

Gezi kepazeliği ile 15 temmuz kakışmasını bir tutmak aynı şeymiş gibi göstermek en basit tabirle saygısızlıktır.

Ayrıca biber gazından gözü yananın tank paletinde can vereni aşağılaması şerefsizliktir.
biraz ağır olacak baştan özür dileyeyim ancak "düşünme ve fikir üretme yetisi olmayanların hakkında yorum yapmaması" gereken direniştir..

özünü ve amacını anlayabilmek için insanı vasıflar taşınması gerekiyor.. iki ağaç için çıktılar, teröristlik yaptılar, ameriganın oyunu olan eylem, ülkemizi bölmek isteyen çapulcuların eylemi, çadırlarda sigiştiler gibi 10 yaşında çocukların zihni ile üretilebilecek şeyleri buraya yazmayın lütfen gerçekten komik bile değil çünkü. her biriniz koca koca adamlar oldunuz üretebildiğiniz argümanlara bak yazık. zaten bu yazılanların bir çoğu "üst akıl" dan çıkan şeyler. reis ne söylerse papağan gibi tekrarlıyorlar ondan sonra biz çok bir b.k biliyoruz diye geziyorlar ortalıkta..

ulan defalarca yazdım burada günlerce gittik oraya ne birisinden para aldık ki üstüne cebimizden de yüksek miktarda para harcadık millete su limon içecek yemek vs almak için ne çadırlarda fuhuş yaptık ne yapanı gördük ne amacımız vatanımızı bölmek veya terörist eylemlere girmekti. bakın bunları yazıp bir bok olmaz zannediyorsunuz ancak en başta ben ve benim yanımdaki arkadaş grubumuzun günahlarını alıyorsunuz farkında olmadan.. burada çamur atan adamlara sorsan hepsi dinli imanlı adamlar peki soruyorum açıktan allaha inanan ona iman eden bir müslüman bir diğer müslümana iftira atar mı ? lan en başta bizim grup komple namazında niyazında adamlardı bizlere kafir falan yazıyorsunuz dinden çıkıyorsunuz koşa koşa farkında değilsiniz hehehehhehehe
aydın insanların, aydın direnişidir. selayla nöbete gidip arapça tezahürat atılan çomar topluluğu değildir.
Allah aşkına götünüz yiyorsa yeniden deneyin direnişidir.
Yeniden denesenize lan bişey deneyeceğiz.
Tkp lilerin cuma namazi kilanlara koruma yapmasi yokmuydu.bunlar iyi adamlar olm dedim.
Çomarların zoruna giden gerçek halk olayı. iktidar partisinin daveti ile dışarıda toplanılmadı hatırlatırım. Götünüz yiyorsa, demokrasi nöbeti adı altında akp yi yalama mitingleri yapıyorsunuz ya hani, gidip iktidarda olmadığınız bir dönemde denesenize bu şovunuzu bakalım neler olacak?
Hükümet destekli olmayan, herhangi bir partiyi yalamayı amaç edinmemiş, insanların kendi ceplerinden gelen insanlara yemek verdiği, hükümet tarafından beslenmediği harekettir.
internette geziniyorum, baktım baktım, yine bu çomarlar gezi ye geçirdikçe geçirmişler; dedim bu kadar mı koydular sana çomar bu kadar mı acıdı. 3 sene geçti üstünden be.
iyi amaçlarla güzel başlamış, sonrasında provakatorlere yem olmuştur.
şov diyen insanlar için bile yapılan direniştir.
orada olay bir ağaç değildi elbet kısıtlanmaya başlanan özgürlük demokrasi gibi kavramlardı. zaten demokrasinin önemini darbe korkusuyla yumurta göte dayanınca anladılar da kime ne anlatıyoruz amk.
pkk ve fetö ile el ele vermiş ak hainlerin üzerinden geçen üç seneye rağmen unutamadıkları direniş, milletten iyi tokat yemişlerdi burada nasıl unutsunlar. uzun buraya bulaştığına hala pişman.

(bkz: ak partililerin geçmeyen gezi direnişi eziklikleri)
Aslinda hala devam eden bir direnistir.

(bkz: birleşik haziran hareketi)
Demokrasi mitingleri, bunların devletçe onanmış çakma versiyonudur, ama tabii tek fark o değildir. Birisi RTE karşıtlığı, diğeri ise gizlenmiş bir RTE taraftarlığı üzerine kuruludur. iki miting de milli hissiyattan yoksun iken, gezi parkı, yurtdışındaki garabet cemiyetlerden de adam toplamıştır.
Bu ülkede bu tip kitle hareketlerine her daim düşman oldum, düşman olmaya da devam etmekteyim.
akpliler hala gezi oyunu, dış güç falan diye yırtına dursun, yaşamım içerisinde gerçekten bir şeylerin değişebileceğine inanarak katıldığım tek eylemdi. maalesef bu ateşin üzerine işeyip piç edenler de iktidar değil, eylemden nemalanmak isteyen gevşeklerdi. bu beleşçi gevşekler ne zaman ki eylemlere isim/parti/görüş sokmaya başladılar işte o zaman millet de, ben de dahil, dağılmaya başladı. bir daha da sikseler böyle bir harekete katılmam. yediğim gaza, harcadığım vakte acırım çünkü değeceğine inancım kalmadı artık.
ilk eylemim, ilk biber gazı yiyişim, okuldan ilk ve tek kaçışım, öğretmenlerimin beni ilk kollayışı... bir yandan gözlerim yanarken, bir yandan ağlayışım. benimle tam tersi görüşe sahip hocamın 'sen niye okuldasın? gitsene eyleme!...' deyişi. güzeldi be... küçük bir çocuğun ben ağlarken arkamdan gelip bana su verişinden, fenerbahçeli bir adamın galatasaraylı bir adama yardım edişine, başı kapalı bir genç kızın 'benim gözüm değil başım kapalı!' pankartına kadar her şey güzeldi. tencere-tava ile sokağa dökülmek, toma ara sokaklara giremiyor diye ara sokaklardan eve ulaşmaya çalışmak, litaratüre 'çapuling' gibi kelimeleri sokmak, 'çapulcu' kelimesinin anlamını değiştirmek, tıp öğrencilerinin telefonlarının, cafe wifi şifrelerinin elden ele dolaşması... genelevde çalışan kadınların polisin üzerine bir delikanlı için yürümesi ve sanırım en unutamayacağım şey; küçük bir kız çocuğunun ağlayarak yüzü maskeli polise 'ben ölmek değil, ağaçların kesilmemesini istiyorum!' deyişi... güzeldi ben eyleme giderken yaşlı komşumuzun pencereden sarkıp tencere çaldığını görmek, kedili kadın diye mahalleye nam salan zemin katta oturan o teyzenin pencere önüne gazlı bez, sirke, süt, limon,peçete,su bırakması.
Son 155 yılın en düşük faiz oranının olduğu dönemde patlak vermiş olması manidardır.
gündemi nasıl saptıralım dimi.

utanmanız yok akpliler. insanmısınız. ?

o gariban askerleri canlı canlı yakan müslüman arap kardeşleriniz kadar ancak.
türkiyenin ve dünyanın en onurlu direnişlerinden birisidir.
Aynı adam o alkolden yüzde bilmemkaç vergi alırken gık bile diyemiyor.
Edit: söylediği yalan dememe gerek yoktur heralde ?
http://www.uludagsozluk.com/e/35913679/
işte ülke öyle boktan yönetiliyor ki , bir olayla bile 10 yıl geriye gidiliyor.
Akparti hükümetinin maskesini düşüren ve iğrenç yüzünü gösteren eylemlerdir.
gezi parkı eylemleri sırasında :

protesto hakkı ihlal edilmiş,
Polis şiddete ve zorbalığa bavurmuş,
Çevre ve doğayı Koruma hiçe sayılmış,
Türkiye Dünya kamuoyuna rezil edilmiştir.
Ne direnişiymiş efendim bu! Bu hareket basbayağı seçilmiş hükümete karşı yapılmış bir eşkiyalıktır.
Son yüzelli yılın en düşük enflasyon ( % 4.5) rakamlarında patlak vermesi manidardır.
güncel Önemli Başlıklar