bugün

sunay akın'ın çıkan en son kitabı.
sunay akın'ın öncecen başka bir amaçla (çanakkale tarihi falan filan) yazılmaya başlanmış sonradan gezi parkı olayı patlayınca sonuna 20-30 sayfa daha eklenip, sürecin ekmeğini yemek amacıyla piyasaya sürülmüş kitap. iş bankası'nın gezi parkı açık açık desteklediğinin en güzel görüntüsüdür bu kitap. çünkü kitabı bir çok müşterisine özellikle kargolayarak göndermiştir.
geniş tarihi araştırmasıyla ve entelektüel bilgisiyle tarihin bilinmeyen taraflarını sanatsal bir dille anlatan yazarın yine kendisine hayran bırakan kitabı. samimi olarak söylüyorum bu adamı alın kültür ve turizm bakanı yapın ülkemizin değeri 10 kat artar.
Aylardır elimde olup bir türlü baslayamadigim kitap. Gezi parkı da konuya dahil anladığım kadarıyla. Hep başlayacak oluyorum çekmiyor beni bırakıyorum. Tarih okumayı sevmiyorum sanırım o yüzden. Belgesel izlemeyi de sadece tarih konusunda seviyorum tarihi izlemek daha keyif verici geliyor. Kitap alırken tavsiye almamam gerektiğini de anladım. Kitabı tarih sever arkadaşlarımdan birine hediye edeceğim.
çeşitli yayınevleri tarafından, çeşitli zamanlarda, yine çeşitli yazarlar tarafından yazılmış “bilinmeyen yönleriyle” temalı, yazar, ressam, kral, sanatçı, komutan, şarkıcı biyografi toplamaları var. 
daha çok işin dedikodu kısmını seyreder ve “idare eder” kitaplardır. 
sunay akın'ın geyikli park'ı da ünlü yazarların, sanatçıların, büyük isimlerin bilmediğimiz, ilk defa duyduğumuz, gizli kalmış hadiselerini anlatıyor.
ama, öyle suya tirit anlayışla değil, buram buram “edebiyat” kokan, sunay akın'a yakışacak bir ifadeyle. o alıştığımız masalanası haliyle, stand-up şovlarındaki lezzetiyle.
temasını ve temasının çevresini ustalıkla belirleyerek bizi harikalar diyarında gezdiriyor. okunmalı.
Sunay Akın üstadın yazdığı müthiş kitap. Olayları birbirine efsane bağlıyor.