1. 1.
  van ın bir ilçesi.vizontele serisi bu ilçede çekilmiştir.
  ... ranger65
 2. 2.
  artos dağının eteğinde kurulan, van' ın bir ilçesi
  ... celibon
 3. 3.
  toplu koyun intiharlarının görüldüğü yer.
  van gölü canavarının nüfusa kayıtlı olduğu ilçe.
  ... mr ben
 4. 4.
  vangölüne kıyısı bulunan küçük bir ilçedir. gençlerinin yüzme konusuda inanılmaz özellikleri vardır, genellikle gövdelerini suyun üstünde tutarak yüzerler.
  1 ... vend avesta
 5. 5.
  şiir gibi bir ilçedir.
  ... dervisabdi
 6. 6.
  vizontele'de gösterildiği gibi bir şelale yakınında bulunmayan van ilçesi. zira o şelale gölün diğer tarafındaki muradiye şelalesi dir.
  1 ... benjamin kastaryan
 7. 7.
  enfes bir coğrafya; ender bir halk... gölü, akdamar adasını, artos dağını bir tarafa bırakın...
  bu coğrafyaya konup da göçmeyen... başka birşey kalmamış gibi durmayıp da ürüyen... ürettiklerini sağa sola sürüyen... kalanları da birbirine düşüren ... cro-magnon ları kabil in soyuna dayandığı şüphe götürmeyen güruhtur saygideğer gevaş halki... ilk dikkat edilesi husus da bu coğrafyaya başkaları değil de neden bu insanların bağdaş kurmuş olduğudur... vizontele falan geçelim lütfen... film sonrasında gevaşlıların talanına uğrayan film alanından bahsedelim... ( mesela deli eminin kulübesi, yazlık sinema, o şirin evler ne haldedir şimdi ) ya allah aşkına silin bu başlığı bu sözlükten... kaldırın bu yorumla birlikte bütün içeriği...
  1 ... haymatloss
 8. 8.
  akdamar adasına gidebilmek için bu ilçeye gelmeniz gerekektedir. eğer akdamara kışın gitmek isterseniz aklınızda bulunsun adanın iskelesine erken gidin zira bir teknenin adaya gidip dönme maliyeti an itibarıyla 120 liradır ve kış mevsiminde kafileyi tamamlamak biraz vakit alabilir ayrıca van da fazlasıyla meşhur olmuş ancak dünya gözüyle kimsenin görmediği van gölü canavarı nın heykeli de başka yerde var mı bilmiyorum ama gevaş da bulunmaktadır.
  2 ... bir seyler olacak yarin
 9. 9.
  vanin en güzel ilcesi denilebilir. Artos dağının eteği ile Van Gölünün (denizinin) güneyi arasında yer alır. "Yeşil gevaş" olarak da bilinir. Artos dağında kar beyazıni, eteğinde yeşilliği ve van gölünün maviliği size Antalya tahtalıdaki o teleferik manzarasını verir. Halime hatun kümbeti, selçuklu mezarlığının içinde ilçenin girişinde sizi karşılamaktadır. Bu mezarlığın yanında tarihi ızzeddin şir cami de bulunmaktadır. Akdamar adası ve kilisesi de bu ilçededir. gidip görülmesi gerekilen tarihi, turistik bir ilçedir.
  ... mehdinho
 10. 10.
  2014 yerel seçimlerinde 7 oy farkla akepenin kazandığı bildirilen bdp'nin itirazı üzerine adliye önünde itiraz sonucunu bekleyen van millet vekili özdal üçer'in özel harekat polsi tarafından ''kafasına sıkılmakla'' tehdit edildiği ilçemiz.
  ... w for whatever