bugün

Ana hub'i köln olan bir no-frills ucus sirketi. yerde ve havada her türlü servisi, malzemeyi ve personeli minimuma indirerek ucuza ucuran bir sirket. ne kadar erken alirsaniz bileti o kadar ucuz oluyor. örnegin bir ucusun %30'u 19 euro'luk bilet, sonraki bölümleri de kademeli olarak artiyor, 99 euro'ya kadar cikiyor. Fiyatlar tabii ki sezona göre degisiyor. Fakat prensip olarak sabirli ve hizli olmak, internette biletler satisa cikar cikmaz almaya calismak gerekli. Ben hic basaramadim, üzgünüm.

http://www.germanwings.com/

ayrica
(bkz: ukte doldurdum mutluyum)
19 Euroluk biletleriyle ucuz bilet furyasini baslatan sirket. Lufthansa istirakidir.
(bkz: easyjet)
(bkz: condor)
(bkz: hlx)
(bkz: ryanair)
19 euro gözüken bilet fiyatlari vergi binince 40 euroya kadar cikan sirket.
örnek :

03.05.2007 Köln - Prag 19 euro gözüküyor ama bana 45 euro girdi.
(bkz: chicken wings)*
geçtiğimiz gün internet sitesi üzerinden gidiş-dönüş düsseldorf-berlin biletini rahatlıkla satın aldığım havayolu firması. ayrıca bir lufthansa yan kuruluşudur.
minibüs usulü çalışan uçak şirketi. şöyle ki, bilet fiyatları kademeli olarak arttığı için, koltuk numarası diye bir olgu yok biletlerin üstünde.

yani uçağa girildiği andan itibaren herkesin cam kenarı, güvenli yer takıntısı yüzünden bir karmaşa. hayır cam kenarında oturmanın da bir avantajı olsa neyse, git git git bulut her taraf.
koltuklarının çok dar olması bir dezavantaj özellikle yapılı insanlar için, beni bağlamaz ama.

almancayı iyi düzeyde, ingilizceyi de şöyle böyle bilmeme rağmen, uçuş esnasındaki anonsların ne ingilizcesini ne almancasını anladım, babamın ne dedi ne dedi sorularına da bişiyler geveledim mecbur. hayır uçakta tehlikeli bir durum olsa öldük gitti.
zaten internet sitenin de türkçe versiyonu yok, nedir bu türkçe düşmanlığı ey germanwings? kızıcam bak.
gayet güzel bir şekilde koltuk dağıtımı yapan havayolu şirketi. satın alma esnasında, tüm havayolu firmalarında olduğu gibi, koltuk numarası verilmez, veriliyorsa da ek ücrete tabidir. ancak koltuk talebinizi check-in esnasında gayet rahat ve sorunsuz bir biçimde yapabilirsiniz.
ayrıca mayıs ayından beri yeni bir uygulamaya geçmişlerdir. ağırlığı 23 kg'a kadar olan her bavul için 5 euro ücret ödemek gerekiyor. tek bavul teslim eden yolcu da 5 euro ödemek zorunda bu durumda.