Gelinliği çıkarınca iştahı kaçan damat tipi.
"babaannem ile dedem tekrar mı evlendi ne oldu?" diye düşünürüm . . .
kadının regl olduğu gece olabilir ki zaten stresten öyle olur genelde...
anlaşılarak yapılmış durumdur. *
Düğününüze gelen herkesin o gece ne yapacağınızı biliyor olması da sırtınızı dönüp uyumanız için geçerli sebepler arasında yer alabilir.
bekareti kafada arıyan zırto eylemi.
fuck buddy ile evlenilirse karşılaşılabilecek durum.
kalleşliktir.
normaldir.
cinayet sebebidir.
kadının başının ağrımaya başladığı ilk gece olabilir. tehlikenin farkındamısınız ?
düğün yorgunluğundan kaynaklanabilecek durumdur.
erkek yaparsa direk boşanma sebebidir, kadın yaparsa diğer günler sabırsızlıkla beklenir.

tabi şaka bir yana;

illa o gerdek dediğimiz günde ilişkiye girmek durumunda değiliz elbette. amaç bundan haz almaktır ve aynı zamanda karşıdaki cinsi mutlu edebilmektir.. o hazı alabilmek ve karşı cinsi mutlu edebilmek içinde her iki tarafında hazır olması gerekiyor bu ilişkiye.
(bkz: hoppalaa)
çok akııllıca olup çok saçma bir gece.
evlenmeden önce, cinsel birliktelikleri varsa pekte önemli olmayan durum.

+ ya uyucak mısın yaa? inanmıyorum sana.
- lan ben robotmuyum. her şarj ettiğinde çalışmam ben kızım. insanım insan.
+ ama bu ilk gecemiz.
- lan kadın, hasatmısın sen? daha dün birlikte olmadıkmı?
+ sen yoksa, aramızda geçenleri böyle ulu orta anlatıyo musun?
- ya deli kadın, bizden başka kim var burda. çok yorgunum yaa. düğün müğün derken bayaa yoruldum
+ e ben nolucam peki.
- hasbinallah.
+ iyi geceler.
- haa..şöle..sanada.
muhtemelen, nbc-e kanalında yayınlanan "evli ve çocuklu" dizisindeki All Bundy'dir.
düğünün stresinden kurtulmanın verdiği rahatlık ile boş bulunmuş gelin ya da damadın yaptığı eylemdir.
kaldı mı ki eski gerdek geceleri; artık 5 yıldızlı otelin bir salonunda yemekli davet ver 1000 kişiye, bu daveti verebilmek için 3 yıl boyunca uğraş didin dur, yok çiçeklerdi yok davetli listesiydi yok gelinin bilmem nesiydi yok pastanın frambuazıydı derken, bünyeler yorgun düşer, kaçınılmaz sonuç ortaya çıkar. ayrıca bir sürü ıvır zıvırla uğraşan damattan da o akşam performans beklemek pek gerçekçi değildir. zira bütün gece boyunca stres içinde yüzen genç, bir de çıkıp otel odasında slow müzik eşliğinde şampanya patlatıp, romantizmden romantizme koşacak, akabinde ultra düzeyde cinsel performans sergileyecek. (bkz: yok artık lebron james) (bkz: ali sami)

eskiden böylemiymiş. hala da var öyle köylerde, gelinle damadı hiç bir işe karıştırmayıp sadece eğlendiren, akabinde odalarına gönderen köy düğün ekibi, gençlere maksimum hizmeti sunmaktalar. hatta ege'de bir köyde hangisi hatırlıyamıyorum, gelinle damat evlendiklerinde, 40 gün rahatsız edilmezlermiş, evden de çıkmazlarmış, yemekler her akşam kapının önüne bırakılırmış, gençler de boşları bırakırmış. ohh gençlere bir sevişmek kalıyor ondan sonra tabi. sonuç müthiş bir, pardon 40 gerdek gecesi.
sonuçta artık evlisindir ve bol bol zamanın olacaktır anlayış gösterilmesi gereken durumdur.
tin ve ten uyumu,kama sutra ve relax ol canımı ye kavramlarıyla dolu neslin zihninde gerdek kelimesinin karşılığı yoktur.ister uyu,ister seviş,ister mangalda cızbız yap ye.kime ne.
yüksek dozda heyecan uykusunu getirmiştir.
evliliğin ilk saatlerinde durduk yere sorun çıkarmaktır.
flört olayını uzun tutan çiftlerin yaşaması muhtemel, ve de doğal karşılanması gereken bir durumdur. zaten düğündü, dernekti, eş/dost/akraba derken hayatlarının en yorucu günlerini yaşayan çiftlerimiz bırakalım da sırtlarını dönüp uyusunlar. önlerinde uzun bir balayı var ne de olsa.
"ay ahmet bu akşam olmaz başım ağrıyor."