bugün

ateistim, genç değilim.
Ateist olma nedenlerimi izninizle aşağıda sıralıyorum.

1-Fizikçiyim; Tarihe, doğaya, bilime hapsoldum çıkamıyorum.
2-Popüler olmak istiyorum, yollara düştüm bağırıyorum ben ateistim diye, yobazlar beni taşlasın diye.
3-Ortamlarım karı-kız ve alkol üzerine kurulu ondan ateistim. aha aha aha
4- Dini sorumluluklardan kaçıyorum, müslüman olup günah işleyeceğime, ateist olup diğer tarafta tamamen yanayım diye.
5- Müslümanken 5 vakit nazamaz kılıp, arapça kuran okurken kültür abidesiydim. Daha fazla kafayı bularak, arapça kuran ve dua okumayarak dertsiz tasasız, ot gibi yaşamayı tercih ettiğim için.
6- Tarih bilincine sahip olmamak beni gerçekten çok üzüyor, yıllardır oturup ağlıyorum (bkz: tarihte ateist bir toplumun var olmaması).
7- Bencil ve kibirli olmam, ateist olarak sadece kendimi düşünüyorum. dindarlar gibi herkesi düşünmüyor olmam (Bu madde çok önemli)
8- Sosyal ve toplumsal sorunlara kafa yormak istiyorum ama beynim yetmiyor. Dindar olsam zaman kaybetmeyecektim çünkü.
8- En önemlisi Okumamamız. tek tip, tek düşünceye sahip kitaplar okumamız. Müslümanlar gibi çok çeşitli kitaplar okuyamıyor olmamız, kuranı Kerime saplanıp kalmış olmamız çok önemli bir tespit.
9- Dünya sevgisi. (bu maddeye dikket çekerim).
10-Maddeye bağımlıyız. Su olmadan yaşayamıyoruz.
11-Kimlik ve kişiğimiz yok. Kimliğimizi dinin verdiğini nasılda unutmuşuz.
12-Çevresel faktörler çok önemli.
13-Modern bilimde yanlış yönlendirdi tabi.
14-Duygusal ve ruhsal boşluklarımızı inanmayarak dolduruyoruz. inançlı olsaydık dolduramazdık.
15-Ölümü kendimden uzak görüyorum, hiç ölmeyeceğim. ateist adam ölürmü.
çocuklukta veya gençlikte iyi bir din eğitimi almamış olmaları en büyük etkendir. devletin zorunlu din dersi saatini arttırması gençlerimizi bu bataklıktan kurtaracaktır.
(bkz: allah yok din yalan)
Hayatı yeni yeni ögrenmeye başlayan beyin takımı olan ğençliğin; Dünyada' ki adeletsizliğe karşı çaresiz olduğunu görünce adaletin vicdani ve inançsal bekçisi olan Tanrı' ya isyan etme, yok sayma gerekliliği hissiyatı içinde bulunması.
genç olmalarıdır. daha büyüyecekler abisi.
tamamiyle özentiliktir.
o toplumdaki dindarlar sebep olur buna. gerisi teferruattır efendim.
kesin bir sebep söylemek yanlış olmakla birlikte, pek çoğunda cemaatçilerin ve yobazların etkisi vardır. bir ateist dini eleştirirken ya bunların götünden uydurduğu hadisleri kullanır, ya da islam ile uzaktan yakından alakası olmayan saçma sapan düşüncelerini. malesef artık islam dendiğinde anlaşılan bu uydurmalardır.
1) Sana ne.
2) Kime ne.
dinlerin sömürülmeden dosdoğru yaşanmaması ve aktarılamamasından kaynaklanır. insan din olgusunda huzur bulamıyo bu dönemde bulduğu şey korkudur.
Facebook tan etkilenirler genelde.
tamamen aileden kaynaklanmaktadır.

sonuçta Soylunun oğlu soylu, hırsızın oğlu hırsız olur.
gençliğini akp iktidarıyla geçirmiş olmalarıdır.
tanrının ihtişamını sergilemesi muhtemel olması gereken ve bu yüzden sıfır hata kul beklentisinin fos çıkması ile karşılaşılan sistem hatası insanı tanrıyı yargılamaya götürdüğü gibi, bu kulların bir de üstüne troll olması (bkz: mükemmel) kavramının içine etmektedir.
-zeka problemi yaşamalarıdır.

-marjinal olma çabasıdır.

-işin kolayına kaçıp araştırma yapmaya üşenmiş olmalarıdır.

-ateist olmayanlara kızıp ateist olmalarıdır.

-ego patlaması yaşayıp boktan egolarını bu yolla tatmin etmeleridir.

-kendi eksikliklerinden dolayı allaha kızıp isyan etmeleridir.
kendinin bilincine varmak.
*
ulan kul olamadık bari cool olup ateist olalım düşüncesinin içinde olmadığı liste.
bu ülkede ilahiyat fakültesi denilen ama bildiğin ateist yetiştiren kurum var daha ne.
Büyüyünce imana gelen gençlerdir.
Havalı olcaklar ya. Hani akıllı gözükecekler, farklı olcaklar biz salağız malız onlar çok akıllı. 16 17 yaşında hemen anlıyorlar bütün evrenin, gezegenlerin olayını.
sorgulamak düşünmekten kaçmak isteyiş. gençlikte olur böyle şeyler. cidden ateist kavgasını bırakın artık. bir gün oturur düşünür. beynini dolduran sosyal medyadan, televizyondan, filmlerden ve çocukluğundaki çizgi filmlerden arınarak bir gün oturur düşünür. görür ne oluyor gerçekler nedir. ha şimdi böyle konuşunca sanki tüm inançsızlar bir gün düşünüp taşınıp bir dine mensup oluyorlar. hayır efenim öyle değil ama ömrü boyunca hayatın cengamesinden saçmalıklarından sürekli ama sürekli beynine doldurulan propagandalardan sıyrılıp kendiyle başbaşa kalamayan bir insan aynı şekilde inançsızca devam eder. olay budur. insan kendinde bulur gerçekleri uzaklarda aramayın.
dünyanın gerçeğini çok rahat biçimde görebildiği için. ateistliği bir çeşit asilik sanıyor herif ya.
Akp ve tvye cikan hocalar. Olabilir.

iktidar partisi ben muslumanim diyerek memlekette calinacak mal birakmamis. Girmedikleri kul hakki kalmamis.

Tvye hocalar cikiyor, kadinin taksiye binmesi haramdir diyor. Yok annesinin diz kapagini goren tahrik olur diyor, sapik sapik adamlar.

Bu ortamda normal olan bir durumdur, insanlarin dinden uzaklasmasi.
Siyasal islam adı verilen mendebur projedir...bunlardan biri.
Kuran'ı anlayarak okuyanların genel problemidir. Arapça okuyup amın diyenler Mutlu Mesut muslumanlardir.