bugün

genellikle salak insanların sözlük yazarı olmasıyla doğru orantılıdır. *
Mantiksiz bir genellemedir, Necip Fazil'da sigara icerdi, dertli adam icer.
yapılabilecek en aptalca genellemelerden biridir.

ne demiş nietzche efendi: bu dahil tüm genellemelerin taaaa amk.
doğru önermedir. zaten insanlar ikiye ayrılır. salaklar ve daha salaklar.
genelde gerizekalıların da böyle bi tespit yapmasını doğurur.
doğru bir genelleme. üniversite arkadaşım otobüste bayıldı lan. sırf açlıktan. ama cebinde sigarası vardı tabi...
atatürk'ün tayyip'den daha salak olduğunu öne süren beyinsiz görüşüdür.
neyse ki kesin olan bir önerme değilmiş ellerimi göğe kaldırdım...

sigara içmessin kerhaneye gidersin...yani asgari ücretle evlenemicene göre alternatifin çok.
genelleme yapmanın ne kadar sığ olduğunun herkezin bir salak olmasına yetecek zayıflıklarının olmasının doğmasına yol açan dibi çürük önerler çöplüğüne koşan bir takım silsiledir.
bu düz mantıkla mustafa kemal'de salak oluyor yani. allah sizin gibilere akıl fikir vere.
saçma bir önermedir. asgari ücret alıp, ben bunla niye sigara alamıyorum? diye sormayıp, en iyisi sigara almayayım deyip geçen adamın aptallığıdır. büyük ihtimalle tayyip tşşağını yiyordur.
(bkz: sigara içen insan zekası)
(bkz: sigara içenlerin beynini kullanamadığı gerçeği)
(bkz: sigara içenlerin salak aptal geri zekalı olması)
fakir olup içenler için öyledir tabi, salaktırlar.
bunu diyen kisi az yazarlarin, dusunurlerin hayatlarina bi baksin. daha sonra sigaraya baslamasi muhtemeldir.
bir kullanıcı olarak katılmadığım önerme. sigara içmeyip de salak olduğunu düşündüğüm bir çok insan var. ayrıca:

(bkz: elalemin derdi seni mi gerdi)
dile getirilmesi bile önermeyi çürütür.
genellikle salak insanların, aklı başında yaptığı işlere, burnunu sokmasıdır efendim. türkiye'de sigara içen 20 milyon vatandaşı salak olarak lanse edemezsiniz kanımca.
Önem verdiği şeyler düşünce ve duygu dünyası değil de dünya sevgisi ve mide olan insanların bakış açısına göre salaktırlar.
bu önermeye göre tıp vs. okuyup sigara içen arkadaşınıza salak demeniz gerekir. bunu duyan insan ise sizin beyninizden şüphe edecektir.