bugün

tabiki recep tayyip erdoğandır. üstün zekası, ileri görüşü ve tecrübesiyle en iyi türk liderdir. zaten türk halkı karşılığını vermiş desteğini esirgememiştir. istikrar sürsün türkiye büyüsün !
(bkz: mustafa kemal atatürk)
(bkz: sadri şener)
(bkz: lider pide) *
bizim ilk okuldaki sınıf başkanıdır.

çok iyi bir liderdi. konuşanların adını tahtaya yazıp sınıfta kendisini öğretmen sanıyordu salak. aradan onca sene geçti ve onun o zeka ile yaşamadığını düşünüyorum. o zeka ile max. 10 yıl yaşardı zaten allah rahmet eylesin. iyi bir liderdi.
atatürk değildir...

çünkü o,

gelmiş

ve asla geçmeyecek

hep kalacaktır.
(bkz: Adolf Hitler)
(bkz: hz adem)
he he tayyip tayyip o kurdu bu devleti zaten dimi?
aslan gibi Atatürk'tür hacı.
Mustafa Kemal Atatürk.
recep tayyip erdoğanın sonuna bile dahil olamayacağı listedir.
Mete han.*
yine bir deli kuyuya taş atmış. türkler olarak gelmiş geçmiş en büyük liderimizin kim olduğunu hepimiz zaten biliyoruz. tartışmak yersiz.
sevgili doğuş'un da dediği gibi (bkz: babadan oğula nesil herhalde bunlar) dedirten yazarlardan birisinin önermesi. gelmiş geçmiş en iyi lider yoktur. türk halkının her zaman hep bir lideri olmuştur.

(bkz: fatih sultan mehmet)
(bkz: m.kemal atatürk)
(bkz: kanuni sultan süleyman)

gibi daha onlarca liderimiz olmuştur. ve buradaki herkes bunun farkında olmakla birlikte böyle önermede bulunan yazarları insanın zikinden tavana asası geliyor.
nihat doğan abimdir..
fatih sultan mehmet+kanuni sultan süleyman+yavuz sultan selim=mustafa kemal atatürk.

gibi bir dörtlüden teke düşerekten çıkarılabilecek sonuç.
soru olarak görmediğim sorumsu.
(bkz: Atatürk ü asrın lideri seçen dünya)
atatürk diyenler ne tarihini ne ecdadını bilen insanlardır.20 kişilik türk liderleri listesinde atatürk ancak son sıraları alır.

bana göre en gelmiş geçmiş en iyi türk lider kanuni sultan süleyman'dır.
(bkz: atatürk)
(bkz: mete han)
(bkz: fatih sultan mehmet)
(bkz: prof dr devlet bahçeli)
osmanlı öncesi:

alparslan.

osmanlı dönemi:

fatih
yavuz
kanuni

osmanlı sonrası

mustafa kemal paşa
turgut özal

ccc başbuğ türkeş ccc
mustafa kemal atatürk.
(bkz: mustafa kemal atatürk)
çağ açıp çağ kapayan, o zamanlar için 6 dil bilen(-ki bugün bile öyle bir devlet lideri bilmiyorum), istanbulun fethini gencecik yaşında yapan, hem alim, hem bilgin(bu arada kardeş katline şiddetle karşı olsam da mantıklı düşünüldüğün de o bile devlet çıkarınadır) fatih sultan mehmed-han benim nezdimde bütün dünya da gelmiş geçmiş en büyük beş liderden biridir(yani türk ırkında 1. sıradadır)
2. sırada ise tabii ki Mustafa kemal atatürk vardır.(şimdi destan yazmayayım)*

not: cemaatçi arkadaşların burayı 2. abdülhamid ismi ile dolduracağını zannediyorum. (tamam zeki bir padişahtır ama ilk 5 te bile değildir. *)

edit: yukarıda verdiğim bilgilerin ve yorumların hepsi yanlış olacak ki arkadaşlar eksi oylarını esirgememişler.
not 2: yalanımı yanlışımı düzeltmenizi rica ediyorum.
çağımıza en yakın büyük lider atatürkü en büyük türk görmek bana da saçma geliyor. onun kurduğu devleti rejimi yaşıyor olmamız onun en büyük olduğunu göstermez bence. bu çağda yaşamıyor olsak bütün türk devletlerindeki liderleri daha iyi kıyaslıyor olabilirdik. bir kürşattan da bahsedilir ki müthiş cengaverdir. bir selimdir bütün arap yarımadasına hükmetmiş dünyaya 10luk sistemi getirmiş mete den dünyaya korku salmış süleymandan imkansız gelen istanbulu fetheden fatih sultan mehmedden hep bahsedilir. kıstaslar belirlensin oylama yapılsın bende atatürk diyeyim. saygı ve hürmeten atatürk demek kadar yalandan ve sahtekar bir durum olamaz.
halı saha maçında karsı takımın defansında oynayan ünlü türk lider kasap osman abidir*.takımı öyle bir yönetmesi vardır ki bu orta yaş bunalımı abinin; sen de mandela,ben diyim fidel,en azılı şakirt desin fetullah gülen.anlatılmaz yaşanır bu adam.zekası,karizması(tipi kayık olsa da idare eder) oyun planlaması,saha içi iş bölümü,oyuncu istihdamı,reel saha analizi,yıllık halı saha bütçe gider-gelir dengesini kafasına göre ayarlar daima. birçok devlet adamının sergilelediği bilimum ibnelikler de kendisinde fazlasıyla mevcuttur.kornerden gelen topa rövaşataya kalkıp hayatının gölünü atacak olan forveti çaktırmadan siker. arkanı dönüp baktığında ''voleybolcuların birbirinin kıçlarına attıkları minik saplaklardan attım ner var lan bunda'' diyerek pis pis sırıtır.kilotlu çorap kıvamındaki tozluklarını yukarıya çekerek: ''nassı caktırmadan siktim ibneyi'' edasıyla uzaklaşır.o an yüzünde oyle bir tavır vardır ki; sen de kenan evren,ben deyim bush,sikilmeye doymayan şakirt desin recep tayyip...

edit:kasap osman 45 yasında, arkadaşları ona reis-i cumhur diyor.