bugün

feyza erenmemiş'in sesinden dinlemeyi her daim tercih edeceğim bir ezginin günlüğü şarkısı. a.kadir şiirinin nadir göktürk tarafından bestelenmiş halidir.

pınarından özgürlüğün al bir yudum
çek bir soluk rüzgârından sevdamızın
seni benden ne bu kapı ne bu duvar ayıracak
seni ne bu kara kara gelen ölüm

gelir bir el kırar bir gün kapıları
karanlığın bahçesinde açar gülüm.
tipik bir a kadir şiiri özelliği taşıyan, ezginin günlüğü 'nün de en iyi besteleyip iki farklı tarzda seslendirdiği şarkıdır. bayan vokalin söylediği, bas gitarın ön planda olduğu nispeten neşe ve hüznün karıştığı güzel bir yorumdur. yanılmıyorsam bu hürriyete doğru albümünde yer alır. diğer yorum ise daha melankoliktir, daha ağır ve yaylılar ön plandadır. ben bunu daha çok beğenirim.

(bkz: ezginin günlüğü)
(bkz: hürriyete doğru)
ilk olarak metin özülkü'nün 1983'te çıkardığı 2. solo albümü şarkılarla a kadir'de söylediği a kadir şiiri.
ezginin günlüğü'nün en güzel ve anlamlı şarkılarından. bence emin igüs'ten dinlemesi daha güzel.

--spoiler--
seni benden ne bu kapı, ne bu duvar ayıracak,
seni ne bu kara kara gelen ölüm.
--spoiler--
şiirlerin bestelenmesinin, şarkıya dönüştürülmesinin ne kadar fevkalâde bir fikir olduğuna kanıt ezginin günlüğü eseri. a kadir'i ben ezginin günlüğü sayesinde tanıdım. teşekkürler ezginin günlüğü, teşekkürler a kadir. müteşekkirim, mütebessimim, mutluyum.
Dinlemedim ama güzel şarkıdır. Darul"un zevkine güvenirim.