bugün

sevgilim, yesil erigim benim;
seni cok seviyorum ama, lutfen bei ilgiye bogma, bana cicek alma, yok tanistigimiz gün, yok sevgililer günü gübü günleri sokma iliskimize. öyle ergenler gibi de "ulan kizi hangi kafeye götürsem fiyaka olur" diye dusunme. sürekli beni seviyor musun diye sorma. bunlari yapma, canimi ye, tamam mi?
aşkım,
çabuk gel lan..
çok bekledim seni artık gelmezsen gelme ciciş. *
uzatmıyorum aşkım

sen de uzatma gel la artık.
sevgilim,

nerelerdesin kimbilir. ama var olduğunu bilmek bana her zaman güç veriyor, işte dünya denen şu gezegenin bir yerlerinde yaşamaktasın. belki mutlu belki mutsuz ama nefes aldığını biliyorum.

ben çok yalnızım. öyle böyle değil ama şu 25 yıla dönüp bakınca evet çok şükür hayat pek çok şeyi esirgemedi benden güzel bir ailem oldu, çok mutlu mesut bir çocukluk geçirdim, nankörlük edemem güzeldi herşey. ama eksikti be sevgilim. bu eksiklik kimi zaman üzse bile ben bunu mesele yapmadım. şiirden, romanlardan, müzikten ve sinemadan bir hayat kurdum kendi kendime. ara sıra bazı sürtükler gelip bu hayatın içine ettiler, gelenler ne varsa götürdüler ve ben bir başıma sap gibi kaldım gene yapayalnız. ama onlar böyle yaptıkça ben sana daha çok bağlandım, daha çok özler oldum seni.

değersiz insanları hayatıma sokan tanrı, senin değerini anlamamı ve bilmemi istemiş olabilir.

yolda el ele tutuşan bir çift gördüğümde içim bir acayip oluyor. yani fesatlık değil bu, ama belki de ta kendisi. sen geldiğinde ellerini hiç bırakmayacağım sevgilim. öyle muhtaçlar ki bir ele tutunmaya. ben kime elimi uzatsam havada kaldı şimdiye kadar, ya da elinden tuttuklarımın ertesi gün başka bir eli tutacaklarını biliyordum hep. ama sen başkasın, sen hep elimden tutacaksın.

seni çok kırdığımı da biliyorum. çoğu kişiyi hep sen diye sevdim, hem de ölçüsüzce. o'nun sen olmadığını fark ettiğimde ise tarifi mümkün olmayan acılar çektim.

sen benim hayatımda eksiktin. ben sensiz her gün kendimi biraz daha eksilttim. sana ne kadarım kalır bilmiyorum.

gel artık...yaşayamadıklarım peşimden alacaklı itler gibi koşturuyor.

gel...
sevgilim, bağlama çalamıyor, şiirden anlamıyorsan hiç şansın yok. uza.
sevgiliye;
tozlu ve solgun bir ışık kaplamış odayı ve hava akdenize yaraşır şekilde sıcak.mandalina sinekleri yine iş üstünde yakalıyor herkesi,oysa ben alıştım onlara. hiç tereddüt etmeden sokuyorlar beni artık, onlara alıştığımı bile söyleyebilirim. hem uzun zamandır iş tutmadığım için pekte sorun olmuyor benim için.
uyku en az sen kadar uzak şu sıralar. sıcaklara bahane bulurum hep, ama dedim ya bahne bu, her mevsim için farklı farklı tasarlanmış bahaneler. ekvatorda bile uyuyabiliyor insanlar. ben bilmediğin üzere alkole sardım bu sıralar,yani yaklaşık beş senedir, uykusuzluk bahanesiyle. ne kadar mız mızlandığımın farkındayım. Votkanın etkisi bu, bazılarını azgın bir boğaya dönüştürürken beni mız mız bir adam yapıp çıkartıyor. olsun bu da fena bir tarz sayılmaz, yani en azından eğlenceli bir tarafı var gibi.
seni beklemek zor sevgili, bu yüzden bir beklenti içinde değilmiş gibiyim kalabalığa karıştığım da ama itiraf etmeliyim ki gece gelip örttüğünde bu adanın üstünü, en eğlenceli müzikler bile içten içe hüzünlü tıngırdar benim kulağıma. yani onlarda doğruyu söylemeye karar verir karanlıkla bir olup. geçmişimi özletecek bir sevgili olmadı desem çok büyük bir yalan söylemiş olmam heralde, hatta nadiren yapılan samimi bir itiraf bile diyebilirim buna.Geçmişte tutunacak dal kalmadığı için bu akşam sana yazma fikri benim bu geceyi ufak sıyrıklarla atlatabileceğimin kanıtı, bir geceyi daha...
ne işin var gelecekte? bensiz bir yere gidilmeyecek demedim mi? çabuk dön buraya.
--spoiler--
Boşversene biz aşık olmayalım birbirimize. Konserlere gidelim. Maça gidip küfür edelim. Uçurtma uçuralım. Kumsalda uzanıp deli gibi içelim. Gece de yıldızlara bakalım. Bisikletle gezerken yağmur yağsın, sırılsıklam olalım. Benimle kek yap. Balık tut, ben onu denize atayım. Boşver aşık olmayalım biz. Aşk korkutucu. Beraber eğlenelim en iyisi. Ama hep benimle uyu. Bizi kimse bilmesin !...
--spoiler--

böyle yaşayalım olur mu? bağlanmayalım birbirimize ki canımız acımasın... gülümse yeter!
kaldın içimde bir ukte sevgilim. uzatıyorum elimi geldin sanıyorum. yoksun , yine hayalsin. susuyorum , titriyorum yorgun bir dal gibi.rüzgar vuruyor umarsızca sallanıyorum.sonbahar gelmeden, yaprak dökümü başlamadan gel sevgilim. kopacaksam sen kopar beni. uçacaksam sen uçur. hisset içindekini, konuş yaprak demeden. uzat elini, dokun umursamadan. tut elimi, bırak nefesini aldırmadan.terinle ıslat beni, teninle ürküt. bakışınla yak, dilinle söndür. sesinle inlet, gözünle dindir. çok şey değil. ama gel, gel ki yaşansın. ben geldikçe sen gitme dur orda ben gelirim. onu da ben yaparım. dur sevgilim. bekle.
geleceksen gel artık.
benden önce içine allah korkusu girmiş olsun. benden önce onunla tanışmış ol ve benden önce onu sevmiş ol.
inşallah 5 gün rekorunu kırarız, hadi bakalım.
sevgili gelecek sevgili,
gözlerin çok güzel
buraya sık gelir misin ?
seni ilk defa görüyorum buralarda ?
ayrılalım ama arkadaş kalalım...
çivi çiviyi söker üzülme...
o tip ne lan öyle embesil.
henüz tanışmıyoruz belki ama yine de gelecek olma ihtimalinle şimdiden içim kıpır kıpır oldu.ilk karşılaşmamış nasıl olacak düşünmeden edemiyorum.yazıma son verirken büyüklerin ellerinden,küçüklerin gözlerinden öperim...
istisna bir yara gibi kal bende..Hayra yorulan düşlerim ol, Böl gecemi, destursuz gir mabedime, şifa niyetine dokun yüzüme..Gel be, Gel işte! Küfrüm tövbeme karışsın,
Aklım fikrime..Öyle bir gel ki bana; Nefes nefese..
sevgili gelecek sevgilim seni çok seviyorum. görmesem de seviyorum . hatta şarkımızı bile dinliyorum . sana yemekler yapıyorum . anneme seni anlattım bugün . çok sevindi . sevgilim artık bi an önce karşıma çık da sana da olanları anlatıyım . yaşıcaklarımızı bil .
sevgilim, şu an hangi sürtükle berabersin bilmiyorum ama şimdiden ondan nefret ediyorum.
sevgili yarim.
sana şimdiden yazıyorum bil ki yolarını gözlüyorum her defasında acaba bu mu diye hevesleniyorum ama hep hayal kırıklıgı yaşıyorum.
gel artık yarim neredeysen sana söz kıymetini bilicem eger seni üzersem okutursun bana bu yazıyı.
sev beni
sevmeyi beceremicekse kalbin,
bırak!
ben seveyim.
bu sözlük aracılığıyla kıza yazdığım da oldu ama bir sevgili bulamadık gitti. seni arıyorum kızım elbet bir gün karşıma çıkacaksın o zaman bu entrye bakacak ve kim di o daha önce yazdığın kız deyip kıskanacaksın beni...

(bkz: hayallerde yaşamıyoruz demi panpa)
(bkz: çık lan karşıma artık)
gelecekteki sevgili,
öyle çok kırdılar , öyle çok üzdüler ki beni hissizleştim , kırıldım, yoruldum artık.Bana doğru kişi olduğunu hissettirecek ,kalbimde bugüne kadar kabuk bağlamış bütün yaraları silip atacak,beni aşkın varlığına inandırıcak bir sevgiliye ihtiyacım var artık.Öyle biri ol ki sabahlara kadar ağlatsan da beni ona değerdi diyebiliyim.Karşıma çıkan beni seviyormuş gibi yapan,üzen,kıran, umursamayan bütün piçlere inat öyle sev ki beni ve öyle delicesine seveyim ki seni beni hiç bırakma,bizi hiç bırakma.Ve eğer sevmeyi beceremiceksen umut da verme bana , sadece bir kez öldür beni defalarca değil.ben aşka inancımı yitirmeden bir an önce gel , çek kurtar beni.
merhaba sevgili,

umarım nadir de olsa dışarı çıkışlarım da yakınımda olursun. çünkü gelecekteki sevgilin asosyalliğin dibine vurmuş durumda. kurtarılmayı bekliyor, tarafından. gel kurtar beni sevgilim. eros en yakın zamanda atmalı okunu bize, zaman geçiyor sevgilim.

gelecekteki sevgilin şuan zorluklarla başa çıkıyor, psikolojik savaşlara katılıyor, hani seni döven olur da uzaktan arkadaşın seni görür, büyük bir şevkle seni dövenlere dalar ya, sende öyle gelir misin bir gün ? ve savaşımda omuz omuza verir misin benimle ?

belki ilk başlarda nasıl bir deliyle beraberim ben ? diye sorabilirsin kendine, ben senin için savaşıyorum desem ne dersin ?. karşına fişşek gibi çıkmak istiyorum desem ne dersin ? boş durmuyorum sevgili, ama başarmak istemiyorum sevgili, tek başıma başarmak istemiyorum. bu bizim başarımız olmalı, belki bencilsin diyeceksin bana belki de eften püften yapacağımız kavgaların kaynağı olacak bu.

geldiğin gün bir çok şey değişecek sevgili, umutsuzlukarımın üzerine karalayacağım seninle, harbiden güleceğim bu sefer sevgili, belki de ikiyüzlülük olarak düşündüğüm sahte gülüşlerim den eser kalmayacak seninle.

en yakın zamanda gelmelisin sevgili, ömür kısa, 2 günlük de olsa ömrümüz, sığdırmalıyız birbirimizi, yaşamalıyız sevgili yaşamalıyız. gençlik geçmiş olmasın sevgili.

bir kalemim vardı benim ömrüm boyunca hep elimdeydi, hep yazardım, bir çok gereksiz insana yazdı o kalem, bilemezdim, affet. bu gerçeği değiştiremeyiz ama o kalemi gelde kır sevgili, ellerim parçalansa da yine yazarım sana, asıl yazılması gereken sana !

en yakın zamanda gel sevgili, bekletme kendini.

hayallerimde ki sevgili,
umutsuzluğumun panzehiri.
bir gün kapıyı çalma ihtimali,
samimi gülüşümün gizi.

beklediğim o sevgili,
satır aralarımda gizli.
aşk şarabının en lezizi,
yarin elinde ki kadehde sanki.
yıllar sonra bu entryi gösterip "işte sabahın bu kör saatinde seni düşünmüştüm, senin benden haberin bile yokken" geyiği yapabileceğim için teşekkürler uludağsözlük.