bugün

entry'ler (322)

ben de özledim

25,10,2013 dün gece itibariyle yayına girmiş dizidir. ilk olarak tvden izlediğim diziyi ikinci olarak ta hemen ardından internetten izledim. güzel bir başlangıç yaptığına inanıyorum ekibin. tabi ki söylenecek çok şey var. Leyla ile mecnun dizisi, dizi oyuncularının gezi olaylarında görünmesinden dolayı trt yönetim kurulu tarafından kaldırılmış! ekip bu sefer kendi hayat öykülerini anlatabilecekleri ben de özledim adlı dizi ile l&m sonrası neler olduğunu anlatabilmişlerdir.

--spoiler--
işte buralara dikkat. dizi öncelikle bir işler güçler olacak görüntüsü vermektedir ki tüm yorumlar bu yöndedir. ama ben bu senaryoları yazan burak aksakın orantısız zekasına güvendiğimden mütevellit daha sonrasında değişeceği ve hepimizi şaşırtacağı yönünde derin duygular beslemekteyim.

şunu belirtmeliyim ki benim için behzat ç ve leyla ile mecnun un izlenmesinin en büyük payının bizden birileri gibi olmalarından dolayı kaynaklandığını düşünmekteyim. ulan hangi dizi de adamlar ayakkabılarını çıkartıpta eve giriyor. konuşmaların o kadar doğal ki her birini arkadaşlarımızla günlük yaşamızında kullanmıyoruz. vs vs vs... belki de bu yüzden çok sevdik bu dizileri ya.. neyse..

bu diziden ne beklediğimi tam olarak bilmiyorum. hepsinin ellerinden son model telefonlar, villalar yatlar motorlar arabalar vs vs vs daha sonrasında inşallah len yapacağınız iş bu muydu amk dedirtmez inşallah.

dizi gözlerde yaşlarla başlattı. ilk olarak ali atayın dağılmayın lan yanlızım demesi hüzünlendirdi. hele ki serkan keskinin deniz feneri kıyısında arkasına sağına soluna bakıp elini kaldırıp el sallama istediği sırasındaki çekingenliği yok mu. off off. hepimiz heycanla bekledik o elin kalkıp sallanmasını, ki tam kaldırdığında yoldan geçenlerin ismail abi diye bağırmasına abimmm diye içten bir nida atması offf kare yaptı hepimizi. (bkz: ben de özledim lan)

ali atayın havuz kenarında bulduğu senaryonun ilk sayfasını koparması hepimizin içinden l&m yi yayından kaldıranların tuvalet terliği olması temennisi belirtmiştir.

yaz aylarında havuz sahnelerini iyi güzel hoş ama kışın bu sahneyi neye taşırlar merak içersindeyim. bu arada havuzda burak aksak ın parmaklarının ucunda bir balerin edasıyla durması, ak sakallı dedenin ayaklarının yere değmemesi gözlerden kaçmamıştır.

en çok yüreğimi parçalayan en iyi sahnelerden birisi ali atay ın mecnunun hırkasını atması olmuştur.

sahil sahnesinde ali atay ın serkan diye seslenmesi daha sonra sekooo diye seslenmesi en sonunda ismail abi demesi ve serkan keskininin hooop tiribi. gözlerde yine bi kaç damla yaş bırakmıştır.

veeee öldürücü darbe. leyla ile mecnun un finali. (buradan burak aksak a saygılarımı iletiyorum.) bütün herşeyin o ufacıcık oda da olması. mecnunun ilkokulda düşmesi, yatalak kalması, konuşamaması, annesinin terketmesi, babasının bakması, tuzluğu erdal bakkal, pencereden yansıyan ağaç gölgesini yavuz, karşısında duran gözleri pörtlek pullu pullu japon balığını ismail abi, çocukluk arkadaşı kaan, televizyonda gördüğü leylalar, doktor iğnesi ak sakallı dede ve şırıngası asası..... çok fena bi final...

ben de özledim, l&m nin bir bakımdan finali olduğundan dolayı oldukça duygusaldı, ben de özledimin diğer bölümlerini görüp dizinin gidişatı hakkında tekrar konuşulabilir ama ilk bölüm bi muhteşemdi.

--spoiler--

şunu söyleyebilirim ki iyi ki ilk önce leyla ile mecnunu izleyebilmişim. yoksa şu finali bilip yeni l&m başlasaydım, nasıl bir ruh halinde olurdum bilmiyorum.

l&m finali ile ilgili olarak burak aksak a burdan soruyorum... dizi karakterleri iyi güzel hoş anlattın ama, bir de çay ve at olayını anlatman gerek diye düşünüyorum... saygılar.

atatürk ve türk polisi

http://www.egm.gov.tr/Ataturk/Sayfalar/default.aspx

TÜRK POLiSiNE

Dün sizin hali tavrınızda mertlik ve erkeklik yürüyüşünüzde intizam ve ciddiyet size olan haklı itimadı kuvvetlene herkesi memnun etti. Çünkü herkes biliyor ki ve bilmelidir ki; Polis ve Jandarma kuvvetleri vatandaşlara huzur ve sükun temin eden Cumhuriyetin kanunlarına ve medeniyet düşmanlarına karşı kullandığı bir kalkandır.

Binaenaleyh Cumhuriyet kanunlarına memleketimizin huzur ve asayişine karşı gelebilecek ve vatandaşların hürriyetine tecavüz edebilecek her şerrin kafası behemahal bu kalkana çarpmalı ve parçalanmalıdır.

Reisi Cumhur

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

polislerin sürekli suçlanması

genellemedir.

olaya bir fıkra ile devam etmek isterim.

orospuya sormuşlar kaç çocuğun var diye? 3 diye cevap vermiş.
biri polis
biri astsubay
diğeri taksici demiş

beni alsın ağaçları bıraksın

http://www.59saniye.com/t...rotestosuna-katilan-nine/

taksim gezi parkı protestosuna katılan yaşlı bir teyzemin serzenişidir. teyzeminde dediği gibi Allah sizi bildiği gibi yapsın.

başbakan ın olası gezi parkı açıklaması

(bkz: ölmüşlerin kemikleri mi sızlarmış hiç)
(bkz: rabbim gezi parkı dedi bizde yıktık)
(bkz: ağacını da al git)
(bkz: one tree)
(bkz: karnım acıktı amine pilav yap)

counter strike oynadığını sanan polis

annesinin hatıralarına saygı duymayan polistir.

recep tayyip erdoğan

http://www.akilli.tv/vide...5/pit-10-ses-cikarma.aspx

gezi parkında direnenlerin gaza ihtiyacı var

şirin bi tiwit atmış şirin mi şirin bir milletvekilimizin söylemidir. ne güzel söylemiş gaza ihtiyacı var diye. kesinlikle evet gaza ihtiyacımız var. oksijen gazına özellikle. zira tbmm nin odaların sıkışıp kalan zihniyetlere daha fazla oksijene ihtiyacı var. daha fazla gaza ihtiyacı var.

31 mayıs 2013 taksim gezi parkı polis saldırısı

oraya giden polisin de, o polislere emir veren komiserlerinde, o komiserlere emir veren iç işleri bakanınında, o iç işleri bakanına emir veren başbakanında, allah topunuzun çocuklarına yemyeşil bir dünya nasip etsin!!!

4 cü köprü

(bkz: abdullah gül köprüsü)

recep tayyip erdoğan

alzheimer olabileceğinden şüphelenilen başbakandır. zira önceki söyledikleri ile şu an da yaptıkları hiçbir şekilde örtüşmemektedir. geçmiş olsun cnm.

türk futbolu

çocukluğumda plastik ya da 9 kat top ile oynanan, taştan direkleri olan, 3 kornerin 1 penaltı olduğu, gol ya da değil diye olayların çıktığı, toprak çamur dinlemeden kıran kırana mücadelelerin geçtiği, tekme tokat kavgaların edildiği, maç bittikten sonra hep beraber olup kritiklerinin yapıldığı, hep birlikte gazozların içildiği, hiç kimsede en ufak bir kin nefretin kalmadığı futboldur. ölmüştür. ruhuna fatiha...

aykut kocaman

yeni fenerbahçe teknik direktörüdür.

sınavdan 99 alıp ağlayan kız

arkadaşları tarafından linç edilmeyecek kızdır. şöyle ki eğer çan eğrisi sisteminde notlandırma uygulanıyor ise 100 tam puan olup eğriye alınmaz. 99 sisteme alınır ve çanı arttırır. kendini seven dayak yemekten korkan kızdır.

aziz yıldırım ın aykut kocaman ı kovması

yeni teknik direktörün aykut kocaman olacağının göstergesidir.

bilal erdoğan

(bkz: miras değil baba teri)

inci sözlük ten soğuma sebepleri

http://imgim.com/88436732572641789680.jpg

egemen bağış

redhack i mahkemeye vermiş zat. demekki herşey doğruymuş. bunlar biliniyor da böyle belgeli olunca da dadından yenmiyo valla.

aziz yıldırım

akp hükümeti gibi adam. gündem değiştirmekte üstüne yok.

seneye galatasaray ın yine şampiyon olması

2012 söylemi.