bugün

dün 5.00 de yatıp 10.00 da uyandıktan sonra 14.00 te uyuyup 19.30 da uyanmak.
(bkz: sözlük aşkı)
*
ahmet haşim'in biyografisini okuyarak neden uyumadığım çözülebilir.
bir önceki gece de uyumamalarıdır. zincirleme devam eder. pazartesi günü ceremesi çekilir.
içkili olmak,kahve içmiş olmak,bir derdinizin olması yada sabah namazını beklemek.......başka ne zorları olabilirki ?
(bkz: akşam 9 da uyanmış olmak)
yatağa tek başına gireceği için mümkün olduğu kadar uzatmak ister bu süreyi.
gün bitince, gün içinde saçmalıklarla kendini oyalayanların enerjisi çekilince, hayat başlar. hayat gece başlar.
insomnia hastalığıdır. Kendimden biliyorum.
(bkz: alışkanlık)
alışkanlıktır,gündüz uykusunu seviyor olmanız ayrı bi sebep,yinede geceler güzel,sade,sessiz ve vazgeçilmez...
genelde, gündüz erkenden yapacak işi olmayan ve sabah uyuma şansı olan bireylerin gecenin sakinliğini tatmak istemesi olabilir.
zoru yoktur. cevaplari sudur "gece yasiyorum tabi diyorlar yarasasin... curuk bir elma varsa sende bunun yarisisin..."
manyağım ben.
(bkz: Cırcır)
para ganidir gani .öyle olmasa sabah işe gideceği için yatardı.
Konuştuğu kızın eğer uyursa başkasıyla konuşacağından korkuyordur. Gelen uyku müzik dinleyerek bastırılmaya çalışsa da nafiledir. Kısa bir süre sonra telefon elde uyuya kalınır.

(bkz: kendimden biliyorum)
2. öğretim öğrencisi olduğundan 04.00-13.00 saatini alışkanlık haline getirmiş adamdır.
yarın ders yok lan. sabah erkenden kalkma derdim yok uyumamamda, yedirmemde.
Bok var.
Benim gibi planlı insan olmaktır zoru. Kahvaltı yapıp okula gideceğim eve geldiğimde uyuyup akşam 6'da uyanacağım.
Tanrım ben bir malım.
Uyuyamamaktır.
Eski anilarin icini yiyip yiyip bitirmesidir.
Dertler aynı değil mi ? Sonuçları da aynı oluyor haliyle.
hemen ertesi güne bağlanmak istememek.