Benimdir. Vucutdaki iyi bakterileri oldurdugu icin yasak.
Çay da içmiyordur dişleri sarartıyor, kansızlık yapıyor diye.

(bkz: Canan Karatay)
gaza gelmeyen (reklamlardan), gazlı içeceklere gelemeyen, tüketmeyen insandır. Pankreas kanserine yakalanma ihtimali 2 katı düşen insandır.
sağlıklı yaşamayı ilke edinmiş insandır.
Garsonun ''Gazlı içecek içer misiniz?'' sorusuna ''Hayır, gazlı içecek içmiyorum.'' diye cevap veren bir bireydir.
samimiyetsiz, sıkıcı, kuralcı, zevkine düşkün olmayan tip.
Gastrit hastalığı oldugundadır yüksek ihtimal.
SaĞlıklı olmayı seven insandır.
Sağlıkli insandır.
Aha biri yanımda oturuyor, hemen soruyorum. Niye içmiyorsun kardeşim?

Sevmiyorum abi, çok gaz yapıyor dedi.
cappy vişne içiyormuş.
Hayatın tadını çıkartamıyordur. Şahsen ben su bile içmiyorum. Sürekli abur cubur.
kola içmeyen insandır. en iyisini yapar.
sağlıklı insandır.
akıllıca davranan insandır. şeker deposu hepsi zaten. ayrıca mideye zararları da oldukça fazla. çay için çay iyidir.
midesini düşünen akıllı insandır.
en iyisini yapan insandır. ancak sırma c plus limonlu soda ve niğde gazozunun tadından mahrum kalmaktadır.
Midesine ve dişlerine saygı duyan insandır.
Uzun süredir içmiyorum. Bahsettiğim uzun süre de 1 yıldan uzun bir süreye tekabül eder. Malum bu kadar uzun süre içmeyince, o gazlı içecekler öyle şekerli geliyor ki, bu kez içemiyorum demeye başlıyorsunuz. Bunun yerine bir alternatif söyliyim; doğal maden suyu. Hemde en sadesinden, aromasız. (sağlık bakanlığı onaylı )
gazlı içeceklere alışamayan, içerken şekilden şekle giren, midesine ulaşana kadar geçtiği yerleri tabiri caizse oyarak ilerleyen co2 yuvası içeceklere dayanamayan insandır efendim.** benimdir bu. evet buradan benim bu ekolüne selam çaktığımıza göre gidebiliriz.
mide rahatsızlığı vardır**. gazlı içecek içerse eğer midesinde hissedeceği yanmanın ve ağrının nasıl boktan bir his olduğunu bildiğinden kendini öküz gibi geğirme zevkinden mahrum bırakmaktadır ve gazlı içecek yerine meyve suyu, ayran vs. içmektedir.
Kendine değer veriyordur.
maden suyu içsin bari.
Tellidir.
Gaz yaptığındandır.
bu tanıma uyarak ama bazen mecbur kalıp içen ben. isteyerek olmuyor sözlük.