1. 1.
  washington ve civarında çoğu hayat kadını olmak üzere 48 kadını boğarak öldüren seri katil. green river katili olarak bilinir.
  -1 ... legend of the stranger
 2. 2.
  yakalanmadan önce aile içi şiddetten dolayı gözaltına alınan, iş yerinde arkadaşları tarafından green river katili olduğu iddia edilen seri katil. en sonunda da bu iddia doğru çıkmıştır.
  1 -1 ... legend of the stranger
 3. 3.
  karısıyla büyük bir aşkla evlenen ve evlendikten sonra cinayetlerini azaltan bir seri katildir. 48 kadını öldürme suçunu 2. mahkemesinde itiraf etmiştir. dışarıdan bakıldığında gayet normal birisi gibi duran bir adamdır. üstelik zekidir. bir keresinde, öldüreceği kadınlardan birisi gary'i tırnaklamış. Gary de bu izlerin belli olmaması için koluna akü suyu döküp karısına ve çocuklarına kolunun yandığını söylemiş. halen daha cezasını sürdürmektedir.
  ... amus
 4. 4.
  the riverman adlı filmde cinayetlerini işlediği süreç anlatılmış, yakalanması için aynı dönemde hapiste olan ted bundy" den polisin görüş aldığı seri katil. mahkemesi sonunda yaptığı konuşma için çoğu kişi " timsah gözyaşları " yorumunu yapmıştır.
  ridgway yoğun cinsel fanteziler ve yüksek derecede dini bağlılık arasında sıkışmıştı. düzenli olarak kiliseye gittiği ve bazı ilahiler sırasında ağladığı rivayet edilir.
  ... legend of the stranger
 5. 5.
  80'li ve 90'lı yıllarda, Kaliforniya'da pek çok fahişeyi ve evden kaçan kadını öldürmüş. Kendi itirafına göre, 71 kişiyi öldürmüş olsa da, gerçek rakamın çok daha fazla olabileceğine dair şüpheler var. ayrıca Onun işlediği vahşi suçlar adı geçen filme esin kaynağı olmuştur.

  http://www.imdb.com/title/tt0472099/
  ... true
 6. 6.
  (d.18 Şubat 1949) Green River Katili olarak bilinen ABD'li seri katil.

  Başlangıçta 48 ayrı cinayetten mahkumiyetine karar verilmiş,sonrasında kendisi bu sayının neredeyse iki katı civarında cinayet işlediğini itiraf etmiştir. itiraftan sonra,savcı-sanık pazarlığı kapsamında verilen kararla fazladan bir sabıka eklenerek,toplam sabıkası 49'a indirilmiş,bu da onu kayıtlara geçmiş en fazla cinayeti işleyen Amerikalı seri katil yapmıştır. 1980 ve 1990lı yıllar arasında Washington'da çok sayıda kadın ve kızı öldürmüştür. Kurbanlarının çoğunun hayat kadınları,savunmasız durumda olan kadınlar ve evden kaçmış reşit olmayan kızlar olduğu bilinmektedir. Ridgway'in takma ismi(Green River Killer), Ridgway'in henüz kimliği bilinmiyorken Green River'da beş kurbanının cesedinin bulunması sonrası yerli basın tarafından konulmuştur. O,kurbanlarını boğarak-çoğunlukla kendi elleriyle veya iple-öldürmüş, kurbanlarını boğduktan sonra ormanlık veya ıssız çalılık bölgelere götürmüş,burada öldürdüğü bedenlerle cinsel ilişkiye girmiştir.

  30 Kasım 2001'de Renton,Washington'da çalışmakta olduğu bir kamyonet fabrikasındaki işinden ayrılmak üzereyken, öldürülmüş dört kadın üzerindeki bulgulardan yapılan DNA testi sonucuyla eşleşmesi üzerine yakalanmıştır. Yargılanma sürecinde,hâlâ bulunamamış kurbanlarının cesetlerinin yerlerini söylemeyi kabul etmiş, bu savcı-sanık pazarlığı sonucunda idam cezasından kurtulabilmiş ve şartlı tahliye olmadan ömür boyu hapis cezasından hüküm giymiştir.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Gary_Ridgway
  ... hasmet ibriktaroglu
 7. 7.
  orospu çocuğunun allah'ıdır.

  aşırı şehvet düşkünü ve ilişkiye geçtiği kadınlara göre her an seks yapmaya hazır bir mahluktur. aynı zamanda ilahi okurken ağlayacak kadar dindar bir pisliktir.

  seri cinayetlerinin tek sebebi kurbanlarını nesne olarak görmesi ve cinsel ilişkiden sonra bu nesnelerden para vermeden kurtulmak için yok etmek istemesidir.

  71 kişiyi öldürdüğünü söylemişse de bunlardan 48'i hakkında dava açılmıştır.

  tanışmış gibi biliyorum bu caniyi çünkü bu şahsın legal versiyonuyla 10 yıl aynı işyerinde çalışmıştım.

  gary r. aşırı bencil, egoperest, maslahatçı, her şeye ve her kese kendi nefsi çıkarlarına uygunluğuna göre bakan, işine geleni hoş tutan, gelmeyene acımayan insanlık düşmanı sırf nefsaniyet ve egodan oluşmuş bir pisliktir.
  ... tenay