bugün

olması gereken insandır , garsonluk yapmış insandır , insanı statüyle yargılamayan insandır. Önemli olan insanlıktır..
garsonun halinden anlayan empati kurmayı becerebilen insandır insan gibi insandır.
garsonun kötü davrandığı insandır.
Tükürülmemiş kahve içer.
bes sene garsonluk yapmis biri olarak saygi duydugum insanlardir ve her zaamn iyi davranirim. 15 seen olmustur belki, ama hallerinden anlarim.
Genel kültür sahibidir. Nerde ne yapacağını bilir, terbiye sınırı vardır.
halkın genellikle çoğudur.

toplamda 3 sene yapmışımdır bu işi. birinin kafasına sulu yemek döküp kaçmıştım dükkandan adam gidene kadar. ehehe. o bile sonra gelip dövmedi.

arada iki üç kıl kuyruk çıkar.

bir kere de turistler çemkirmişti tercümanlık yaptığım için. orospu çocuğu patron fiyatları yükseltti biz de mecbur öyle çevirdik sonra turistler çaktı davayı başladılar bana çemkirmeye. hala vicdanım sızlar. gavat oğlu gavat patron.
hödüklerle dolu ülkemizde göze çarpması normal insandır. yaptığı çok güzel bir şey kesinlikle ama zaten olması gereken bu değil mi? öyle alışmışız ki çevresindeki çalışanlara ırgat muamelesi yapanlara, yalvar yakar özür dileyen garsonlara "yok oğlum sorun değil" diyen insanlar özel bir kitle olmuş çıkmış adeta. yazık vallahi, tahammülsüzlüğümüze tüküreyim.
her zaman garsonlara iyi davranırım ve istediğimi getirdiklerinde teşekkür etmeyi ihmal etmem. bana hizmet ediyor diye benim ondan üstün olduğum söylenemez.
Kendini bilen egolu olmayan ve sevecen insandır.
Az önce kahvemin yarısını dökse de lokumları çöpe atsa da kahve oldu diye yenisi getirmese de affettim delikanlıyı.. Neden, abi kusura bakma.. Dediği için.. Bi de çocuk lan daha değiştirmesini istesem ben iyi davransam belki içerde bir şey derler diye çocuğa o yarım kahveyi içtim..
Benimdir. Masayı garsonla birlikte toplarım.
Halinden anlayan insandır.
garsonluk yapmış insandır.

accık karşınızdakini de insan yerine koyun. nerede olursanız olun, ne iş yaparsanız yapın. markette çalıştım, çaycılık yaptım, garsonluk yaptım her türlü hamallık benden sorulur. yapılacak işler zor değil kesinlikle. zor olan insanlar. insanları memnun edebilmek zor. bu işlerde karşına güler yüzle gelip halini hatrını soran güzel insanlar var olursa o zaman bu işler kolaylaşır. herşey çözülür. bizim memleketin insanlarında o hep laflardaki iyidir şöyledir böyledir aslandır felen bi siktir gidin. şu meslekleri bi yapın sonra gelin bana deyin ki türk insanı hakketten aslandır yündür felen.

cidden insanı, insanlardan soğutan mesleklerden biridir.

özetçi piçler için, hepinizin amk.
doğru yolda emin adımlarla ilerleyen insandır. küçümser gibi davranan insandan kat kat öndedir. her gittiğim mekanda buna dikkat ederim ve faydasını görürüm. özellikle hesap geldiği sırada yaşanan damping... keşke daha da iyi davransaydım diyor insan içinden.
Ya ne olacağıdı.
halden anlayan insandır. garsonun yüzüne baktığın da adamın işinden ne kadar nefret ettiğini fakat mecbur olduğunu görür ve ona göre davranır. insandır.
benim lan bu. o kadar restaurant gezdim ayıptır söylemesi. bazı yerlerde garsonlar çok iyidir, siz kötü olsanız da ama bazıları da hak ediyor. ama durduk yere kötü davranan aşağılayan insanları da savunmuyorum. şerefsizdir.
insan gibi insan.
Millet garsonlar da adam doğru davranış demiş altına da not garson değilim demiş.

Sizi garson sansalar ne olur?

inadına garsonum ulan.

Tanım: standart insandır.
eli öpülecek adamdır. Adamdır ya.
Hayatın kolektif olduğunu anlayan insandır. insanları meslek ya da durumuna göre yargılamadan , bu hayatta doktor kadar çöpçüye de ihtiyacın olduğunu bilen insandır.
Adamın dibidir, zaten insanlara şefleri yeteri kadar bağırıyor, siz insan olun, para veriyorsunuz diye köle değiller. Not: garson değilim.
götü başı oynamayan adamdır .
ülkemizde yapılan en zor mesleklerden biridir. bu işten alnının teriyle para kazanan insanlara saygı duyulması gerekir. yazları yaptığım için biliyorum toplum olarak malesef çok zor memnun oluyoruz.