bugün

entry'ler (346)

sözlük yazarlarının itirafları

hayatımın en büyük ters köşesi; sana aşık oluyorum cümlesini duyduktan sonra reddedilmekti.

önemli üniversitelerdeki terör yandaşları

yeri geldi okulumda terör örgütü propagandaları yapıldı; yeri geldi taşlı, sopalı, döner bıçaklı kavgalar edildi. Zarar görenler, yaralananlar oldu. Şuraya bağlayacağım; bu tarz eylemlerde bulunanlar yeni rektörün gelmesiyle okuldan uzaklaştırıldı, son senelerde bir sorun yaşamadım. Sonuç olarak en azından kendi okulum adına söyleyebilirim ki; zeka seviyesi gözetilmeksizin bunlara bir takım önlemler alınıyor.

erkek beyninin kadın beyninden büyük olması

(bkz: boyu değil işlevi)

doğduğun yeri 4 kelime ile anlat

çilek, sahil, erdemir, herakles.

belki bir deniz kenarında

biramı dertli dertli yudumlarken, arkamdan usulca gelip kalk adam etleri pişir dersin.

insana aşırı acı veren şeyler

çok yakın hissettiğin birinin vefatının üzerine bir acı tanımıyorum, hepsi geliyor geçiyor unutamasan bile alışıyorsun ama baba vefatı adama koyar, üzerine gölge yapan kanatlar kırılır ve o baş köşede oturan adam bir daha olmaz. hep derler ya gölgesi yeter diye, tabutun altına girdiğinde bile o yol bitmesin o gölge dinmesin istersin.

kendine lakap tak

hazır takılmışı var? (bkz: ekmek)

erkeğin küpe takması ibnelik alametidir

heey vefik, bunlar da bir bitmediler dimi be kardeşim. Neymiş efendim, küpe takan erkek ibne; tayt giyen kız orospuymuş. Neymiş efendim, uzun saçlı erkek mi olurmuş, dövmelinin de abdesti kabul olmazmış bak sen hele. Lan oğlum yeter yeter, insanları donuyla, saçıyla, kulağındakiyle yargıladığınız yeter. Bunların hiçbiri karakter göstergesi değildir; adamlık tiple değil beyinle olur, yürekle olur. Sizin gibi olmayanları ötekileştirmeyin artık, hepimiz kardeşiz.

bu başlıkta ingilizce entry giriyoruz

finish what you started.

medeniyeti gösteren ufak detaylar

park ve bahçeler medeniyet göstergesidir hocam.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

(çakmak ve nefes sesi) yıllar önceydi, hani boşver unutursun demiştin. Ben de içimden geçirmiştim; unuturum tabi, sen gidersin yarın başkası gelir demiştim. Yarın oldu, hatta seneler geçti, yenileri de geldi ama ben unutamadım. Bu entrynin üzerinden yine yıllar geçecek, bir gün bir yerlerde seni bana hatırlatan objeler gelecek gözümün önüne belki o zaman evlenmiş belki de baba olmuş olacağım. Ama yine de o objeye bakıp sigaramdan hızlı hızlı nefesler alacağım, derin derin boşluğa bakacağım; çevremdekiler yine daldın gittin diyecekler, olur bana arada böyle deyip konuyu değiştireceğim. Uzun lafın kısası, bir gün dünyanın iki farklı yerinde farklı kişilerle hayatlarımızı kurmuş olsak da biz birbirimizi unutamayız.

erkeklerin geç olgunlaşması

babam benim yaşımdayken 2 tane çocuk sahibiymiş, bense her ne kadar ağır başlı biri olsam da bırakın çocuk sahibi olmayı evlenmeyi bile gözüm kesmiyor. ben daha kendi sorumluluklarımla baş edemezken bir ailenin sorumluluğunu nasıl üstlenebilirim? üstteki bir yazar arkadaşın da dediği gibi gerçekten 30lu yaşlara gelmeden erkeklerin evlenmesi pek akıl karı değil.

uludağ sözlük kızları ortalama 95 kilodur

kız olsam ortalamayı düşürecekmişim, bu nasıl istatistiktir üstad

7 ölümcül günah

counterda bıçak gel diyip 5-1le tarayan çocuk, bir sonraki el ölür.

kapatınca kafa sikiyormuş denen şeyler

ulan bizim buzdolabı, elektrikler kesilince ohh dünya varmış dedirtiyor her seferinde.

akrep burcu kızları

bazı insanlara dersin ya bundan zarar gelmez diye, gelse bile istemeyerek yapmıştır dersin. yok anam bu burcun kadınlarına bakınca direk bundan bana zarar gelir, kaçmalıyım diyip kaçarsın. kaçmadıysan sadece yatakta mutlu olursun, çok da bir şey bekleme.

istanbul yağmurunda sokağa sıçan kadın

destursuz abdest bozmaya oturan domala domala taş ararmış repliği canlandı gözümde.
-iyiymiş lan, behzat ç.

imamlara resmi nikah yetkisi verilmesi

hocam, yıllar önce bir imamdan duymuştum. kendi ağzıyla söyledi ki; nikah hukuki bir icraattir. islami dönemi düşünürsek, peygamber kıydığı nikahtan sonra da evlilikleri kayıt altına almıştır. dönemin yetkilileri olarak da imamlar nikah kıyma görevini üstlenmişlerdir. madem büyük islam hayranısınız, madem sizin için en büyük lider peygamberimiz o zaman şu laf üzerine imam nikahı gibi hukuk dışı bir olayı yasaklamanız gerekirken bu halk sormaz mı size neden diye. hocam, neden neden? hukuk, adalet, anayasa gibi kavramlar sizin için ne ifade etmekte acaba?

Not: yukarıdaki lafı sözüne çok güvendiğim, işinde hatrı sayılan bir büyüğümden duydum ve onun üzerine yorum belirttim. lütfen birileri çıkıp imam nikahı olmalıdır gibi söylemlerle karşıma gelmesin.

eski diziler

sözlük bi bakın hele, seneler önce ya tgrtde ya da foxta bir dizi yayınlanmıştı. Üstün zekalı bir çocuk ve polis abisinin maceralarını konu alan bir diziydi. Aklımda kalan sahnelerden birkac tane yazayım; çocuk internet kafede rekoru kırana ücretsiz süre uzatma ödülü olan bir oyunda rekor kırmıstı. Bu üstün zekalı olduğunda küçük yaşta üniversiteye almışlardı profa falan kafa tutuyordu. Hatırlayan bilen varsa bir mesaj atabilirse dizinin ismini, çok sevinirim.

aha sıçtım denilen anlar

yaz okulunda 3 tane ders alıp, henüz 2 hafta geçmesine rağmen ilk vizeye sadece 2 gün kaldığını öğrenip notlara göz attığında 2 haftada nasıl bu kadar konu işlenebilir diye düşünmeye başladığın an.