bugün

Şu andan itibaren 3 gün 40 dk sonra 1.bölüm yayınlanacak.
söylentiler nedeniyle son sezonda gerçekleşecek olaylara dair fazla fazla fikir edinmiş olsak da hala bir şeylerin yansıtıldığından daha iyi olacağına dair olan inancımı taze tutmaya çalışıyorum. özellikle jon snow ve onun targaryen oluşunun etrafındaki kişiler tarafından öğrenilme şeklinin böyle bir seri için yetersiz olduğunu kanaatindeyim.

lord olması gerekirken, gece nöbetine katılan,
yabaniler tarafından öldürülebilecekken, sevdiği kadın tarafından hayatı bağışlanan,
sevdiği kadının ölümü, bebenin elinden olan,
yabaniler nedeniyle öldürüleceğini düşünürken, gece nöbetinin lord kumandanı seçilen,
hardhome'da ölecekken kılıcı sayesinde hayatta kalan, night king'den kaçan,
yabaniler nedeniyle, kumandanı olduğu kişiler tarafından öldürülen,
kafasında neler olduğu en şüpheli karakter, çocuk bile yaktıran bir cadı tarafından diriltilen,
battle of the bastards'da ölmesi gerekirken, sansa sayesinde kurtulan,
bunca şeyden sonra kuzeydeki kral olan,
ardından duvarın diğer tarafında ölmesi gerekirken, daenerys tarafından kurtarılan,
ve hayatı boyunca kendini piç zanneden bu adam, finalde bir targaryen ve tahtın asıl varisi çıkıyor.

ama senaristler böylesine katmanlı yazılmış bir karaktere sadece dany'nin teklifiyle ejderha sürdürüyor öyle mi?

bundan yıllar yıllar evvel grrm'e "targaryen'ler ateşten etkilenmiyor mu?" diye sorulduğunda, adam "sadece dirençliler." diye cevaplamış. dany'nin yanmadan ejderha yumurtalarına hayat verdiği kısım için "benzersiz bir andı." diye bahsetmiş.

şimdi siz senarist ya da yönetmen olsanız, 8 yıldır herkesin ilgiyle takip ettiği ve son sezonu için 2 yıldır beklediği dizinin en önemli anlarından birisinde, serinin yıllardır en çok şekillendirdiği karakterin gerçek kimliğini ortaya çıkartırken onu romantik bir kaç konuşmayla ejderhaya mı bindirirdiniz yoksa bir şekilde savaş alanında ejderha ateşi altında kalıp yanmadan herkese bir targaryen olduğunu göstermesinin, yani ilk sezonun ardından son sezonda da bir targaryen için tekrar "benzersiz bir an." yaratmanın yollarını mı arardınız?

umuyorum ki grrm son kitapta bütün bu rezillikleri telafi edecektir.

final sonrası Edit: Yapacağınız işi sikeyim...
Her targaryen ateşten etkilenmeyecek diye bişey

--spoiler--

--spoiler--

ilk sezon Jon snow'un eli yanmıştı viserys targaryen da yanabiliyor yani yanmamak sadece daenerys targaryen'e özgü birşey.
Heyecan dorukta kalbim küt küt atıyor.
Başrol karakteri bulundurmayan dizi. Benim favori karakterim arya stark.
Geldi gömlümün efendisi...

Ulan kaç sene oldu be, bizi bitirdin be...
+dur! cüce s*k tüccarı bulunana dek yaşayacak.
Gerizekalıların izlediği dizilerden biri. Hayatlarında bi bok yok dizilere tutunmuşlar.
Yarin sabah guzel bir sekilde izlemeyi umdugum dizidir.
O kadar bozdu ki zerre heyecanlanmıyorum artık. Bir kaç sene önce nasıl da deli gibi yolunu gözlüyorduk halbuki. Sanırım son sezonu sırf diziyi bitirmek için izliyecem.
2 yıl aradan sonra sonunda gelen dizi başlamasına şaka maka 5 saat 49 dakika var.
boş beleş balon bir dizi. ejderha falan var, iyi de gerçek hayatta ejderha yok ki, dizinin uydurma olduğu o kadar belli ki...
#41391832 salak lan bu tabiki gerçek hayatta ejderha var ama ejderha avcıları onları avlıyor.
6 bölümü tek seferde izlemeyi planlıyorum. O arada internetten uzak durup spoiler yemeyeceğim.
Aşkı memnu izlersiniz ama sanki gerçek hayatta yengesine kayan var.

Şaka lan şaka anadolu bura yenge menge demiyor adamlar.
An itibarı ile sosyal medyada ilk bölümü sizdirilmistir cozunurluk düşük ve orjinal dil çat pat ingilizcemle 5 dakika bakıp çıktım akgezenler amına koyuyor ortalığın tormund yaşıyor bu arada.
Beklenen gün geldi. Saat 04:00’da yayında olacak. Evet.
her dizi gibi boş beleş vakit kaybıdır. bu dizide anlatılanlar gerçek değil ki birileri yazıyor uydurma yani.
artık bitse de muhabbetinden kurtulsak dediğim dizi.

dizilerin allahı muhammedi: (bkz: fringe)
mal mal beklemeyin yatın uyuyun. alt yazısı yarın öğlen anca düşer.
En iyisi alarm kurmak.
Sizdi dogru esek herif calismalara baslamis bile hatta 2 tane spoiler bile gordum. Olsun son 2 saat.
izlemediğim için heyecanınıza ortak olamadığım dizidir.
Saat beş itibariyle spoilersız hava sahası bulamazsınız gencler sessizce dağılmanızı istirham ederim.
Hayatımda izlediğim en saçma dizidir. Hayal dünyamı pandikleyen popüler kültürün dayadıkları bir takım olay örgüsü.