bugün

torrent kullanıcı sayısı artışında epey önemli bir rol üstlenmiş dizi. Kim takar dijitürkü swh.
Aryayi da kopeyide sevmiyorum. Cok bok 2 bolumdur. Khaleesi falan hic yoktu.
görsel

özletmişsin be reis dedirten bölüm olmuştur.
--spoiler--
karabalık-jaime görüşmesi sahnesi bomba olmuştur. brynden abi fena gömdü jaime'yi. bu arada frey'ler de boş beleş tipler olarak ayar üstüne ayar yediler kuşatma sahnelerinde.

lyanna mormont 5 dakikalık görüşme sahnesi performansıyla dizinin ağır "abla"ları arasına girdi bile.

yara'nın "maskülen"liğini biliyoruz zaten ama bayağı lezbiyenliğe vermişler olayı, halbuki romanda erkeklerle de iş pişirme vaziyetleri vardı ama...
--spoiler--
Spoiler

Who let the hound OUT?

Spoiler
dizi ile alakalı küçük bir analizde bulundum ve bu analize göre dizide gerçekten ölen herkes son nefesini verene kadar kadrajda duruyor yani ölen kişinin öldüğüne emin olabiliyorsunuz (jon snow hariç). ve bunun yanında ölümünü kesin görmediğimiz sadece 2 kişi vardı ; (bkz: hound) (bkz: stannis baratheon) . şimdi tazı geri döndü ise stannis gavatının da geri dönmesi muhtemel diye düşünülüyor. ancak atlanılan bir kısım var ki Brienne of Tarth ın bu adamı öldürdüğünü her ne kadar görmesek de bazı bölümlerde stannisi öldürdüğünü söylüyor. işte buradan sonra beynim meme yapmış durumda...
6. sezon 7. bölümüyle sezon finaline hazırlık yapan dizidir. Tazı'nın gelmesi mutlu etmiş, arya'nın bıçaklanması üzmüştür. akilucu.com da lavuğun biri böyle bir inceleme yazmış hoşuma gitti.
http://www.akilucu.com/ga...sezon-7-bolum-incelemesi/
görsel
--spoiler--

Bir site var, bu sezon neler olacağını önceden yazıyor, senaryoyu falan bulmuşlar sanırım. Şimdilik söyledikleri her şey ama "her şey" doğru çıktı.

Ve önümüzdeki bölümler için söyledikleri şöyle:

-davos kampta gezerken shireen'e verdiği oyuncağı buluyor ve melisandre'ye bi şey yapıyor

-theon ve yara daenerys'in yanına ulaşıyor ve ittifakını kazanıyor

-blackfish jaime ile girdiği savaşta ölüyor

-geçen bölümde reddeden aileler jon'dan özür diliyor, ve onun kuzeydeki kral olduğunu, onun peşinde olduklarını söylüyorlar.

-sansa'nın yazdığı mektup littlefinger'a, ve littlefinger ordusu ile yardıma geliyor

-piçlerin savaşını jon kazanıyor.

-jon ikilemde kalsa da ramsey'i öldürmek yerine tutsak etmeyi tercih ediyor

-final bölümü mu az zam olacak. Çok uzun bir bölüm bizi bekliyor.

-finalde bolca ölüm göreceğiz

-tommen camdan atlayıp intihar edecek

-beni en çok düşündüren bu; sadece 1 stark ölecek, flashbackler hariç, yani ana karakterlerden bir stark ölecek. (Ben arya olma ihtimalini düşünmüyorum, kendine fazla güvenmeye başlayan sansa olabilir, savaşın içinde çünkü. Ama arya olursa da şaşırmam)

-bran tower of joy'da kuleye çıkacak. R+l=j teorisi doğru çıkacak. Lyanna'yı ned'e "bana söz ver" derken göreceğiz, bebek yakın çekimden gösterilecek ve sahne birden winterfell'e geçecek. Winterfell lord'u jon SNOw gözükecek.

http://www.idigitaltimes....eddit-thread-tells-534076

sezon finalinin ardından gelen edit: hepsi tuttu valla. helal olsun.

--spoiler--
Bi L&M degildir.
tommen'e üzüldüm bak.
her götü sıkışanın deanerys'e koştuğu dizi.
Sezon finalinin 69 dakika olacağı açıklandı, serinin gelmiş geçmiş en uzun bölümü olacak.
yav arkadaş sezon ne zaman başladı ki, ne zaman finale geldi yav,

yapsalarya şunu türk dizileri gibi, 179 bölüm arka arkaya, doya doya izlesek.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
--spoiler--

Önümüzdeki bölümün ismi "NOONE" ve syrio forel geri dönüyor gibi.

(#32808654)

görsel

--spoiler--
bi o kalmıştı amk dönmeyen o da gelsin ned stark da gelsin hatta. içine sıçtılar güzelim dizinin. jon snovun dirilmesine bile ayar olmuştum zaten. öbür bölümde de hodor gelir artık.
Çirkin ama çekici olan kızlar vardır ya, öyle bir dizi.
yayınlanan son bölümünde (6x07) zaman diye bir kavramı ortadan kaldırmış dizidir.

--spoiler--

eski bölümde karakterlerin bir yerden bir yere gitmeleri bir iki bölüm sürerdi. o bölümlerde yolculukla ilgili bir olay yoksa biz karakterin vardığını görürdük sadece. son bölümde jon snow ve heyeti bir bölüm içerisinde üç farklı fraksiyonla gidip görüşme yaptı. westeros haritasını tam bilmiyorum ama bu üç fraksiyonunda birbirinin kapı komşusu olduğunu sanmıyorum. aksiyon da aksiyon diye yırtınan seyircileri tatmin etmek için senaristler olayları 4x kat hızlandırdı galiba. hiç hoş değil. gotun olayı sürekli savaşlar, kan, vahşet, meme değil ki. onu isteyen spartacus izleyebilir.

--spoiler--
Son bölümü ile sıkmış dizi. Şımardınız şımardınız.
Koyu bir şekilde takip eden ben, fark ettim ki dizinin başlığının altına hiç yorum girmemişim. Enteresan.

Neyse efendim; azor ahai&jon snow efsanesi hakkında önemli bir detayı izlemenizi tavsiye ediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=8-Lo2cvhYxo
pazartesi sendromunu ortadan kaldıran dizi. gece yeni bölüm gelecek diye sabahlıyoruz mütemadiyen.
--spoiler--

--spoiler--

dizide ölüp ölmediği kesin olmayan karakterlerin geri dönerek bizi şaşırttığına sıkça şahit oluyoruz. Bunun son halkası da Syrio Forel'le alakalı. Bir kullanıcı syrio forel'in gölgesinin olduğu bir fotoğrafı paylaşınca karakteri oynayan oyuncu da bunu twitter hesabında paylaşmış. daha detaylı bilgi için sizi şöyle alalım.
Bu gidişle ned stark bile dirilecek. Senaryo kitpatan ayrılınca amerikan klişelerine boğuldu dizi. Jon snow bile dirilmemeliydi.
Azor ahai jon snow olmayacak.
güncel Önemli Başlıklar